Muusika tegemine

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Külaline

Muusika tegemine

Postitus Postitas Külaline »

Tere! Mul siuke küsimus, et kuidas teie alustate loo tegemist? Kas rütmist, bassist (tõenäoliselt mitte) või meloodiast? Ise alustan tavaliselt rütmist, siis bass ja lõpuks üritan mingit meloodiat paika panna, mis tavaliselt ei õnnestu :(
Mõned demod minu nö. loomingust saab http://www.zone.ee/juuliusaugust/
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Ma teen nii:
Trummid
Siis meloodia
Ja siis bass
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kõik sõltub sellest, millist musa sa teed. Kuulasin su demosid ja arvan, et sellist instrumentaalset muusikastiili saab vabalt alustada ka näiteks mingi sobiliku soundi valmissünteesimisest, siis lisad biidi, bassi jne

Minul tavaliselt hakkab asi peas laagerdama ( eriti öösiti magades, kusjuures ), laagerdab vahel kauem vahel kiiremeni. Ja mõnikord jääbki sinnapaika. Aga teinekord teen ikka siis valmis ka.

Enamasti on mul aga arvuti taha istudes juba mõttes kõik valmis tehtud, mis soundid, millised käigud jne. Tõsi, vahel ei ole tulemus ka see, mis mõttes hea tundus ... :) Ja siis teen ümber ja jälle ümber jne
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Isiklikult teen enda lugusid nii, et istun klaveritaha, panen silmad kinni ja suvaliselt hakkan improviseerima - kui tuleb mõni huvitav käik sisse mis meeldib siis püüan edasi aretada...aga üldiselt jah mingi idee või viisijupp võiks peas keerelda.
Kui alustada rütmist siis lõpptulemuseks on üks mustri järgi tehtud lugu.
Mina teeks nii:

------(need tegevused peaksid koos käima)
kõigepealt mingi meloodia jupp
siis valid rütmi näiteks proovid erinevate stiilide rütmidega (ballaadist trance'ni :D)
------
proovid erinevaid bassi käikude kujundeid
pad'id

ja kõige viimasena igasugused fx'id scratchid üleminekutel jms
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

Mina olen ühtemoodi Project X-ga.Mingi meloodia ikka peaks nagu peas keerlema,või mingi hea meloodia käik,mida arendada.Siis saab alles mõelda,et millise rütmiga seda teha jne.Mina mingi klaverimängija pole,kasutan tavaliselt isemängijat,võtan rütmi ja hakkan improviseerima,püüan siis viisikest juurde mängida,ja nii ta tuleb.Jah head lugu on siiski paganama raske teha :(
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

1) meloodia või bass
2) rütm või bass
3) muu jura
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Ma teen nii:
Kuna mul on palju hääli ja sampleid, otsin midagi huvitavat.
Siis valin mõne oma lemmik-pad'i ja aretan mingi mõnusa tausta.
Otsin sobiva rütmi...
Ja proovin, mis pill ja mis meloodia sobiks.
(eelmised võivad olla ka vastupidises jrk.-s)
Lõpuks igasugu alam-meloodiad, effektid ja üleminekud.
Kõige lõpuks pillide/häälte paikamiksimine.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
sethh
Tegija
Tegija
Postitusi: 43
Liitunud: 26 Jaan 2006, 22:09

Postitus Postitas sethh »

Muusika tegemist alustatakse ikka ideest ja inspiratsioonist. Vahet pole millega sa seda teostad. Keerulisemaks ma seda ei ajakski. Tseki -> http://www.purevolume.com/sethh
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Postitus Postitas juuliusaugust »

Siin jälle teemaalgataja, nüüd siis juba registreeritult. Huvitab veel selline asi, et kuidas te meloodia aretate, kas hiirega klõpsides/proovides või kasutate MIDI keyboard'i. Kas üldse tasuks osta see asjandus, teeb see asja lihtsamaks? Tõenäoliselt teeb, aga kas tulevad ka paremad lood?
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

no see oleneb stiilist mida sa teed...
kui asi kisub instrumentaaliks või milleksgi sarnaseks sis võiks ju ikkagi mingi keybeard olla, sest siis on see inimlik nõks sees. muidu seda võimaliks programmidega ka teha aga see ple see.. pealegi kui sa hea mängia ei ole pole sellel mõtet, naguni peab siis kvantiseerima hakkama jne.. samas jällegiharjutamine teeb meistriks...

ise toksin hiirega kõik sisse 8)
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Mul on ka midiklaver olemas, sellega saan proovida huvitavaid kooskõlasid ja meloodia-aretusi, aga põhiliselt toksin ma ka kõik asjad ikka hiirega sisse! Klaveriga lihtsalt otsin ja aretan; ja kui väga keeruline meloodia tuleb, siis salvestan ka klaverimängu sequencerisse ja quantizeerin pärast selle ja kohendan ka hiirega.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Isiklikult mängin kõik klahvi peal sisse kuna hiirega on jõle tüütu - mõned kiired käigud ehk teen hiirega mida niisama ära ei mängi.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kõik alagab taas sellest, millist muusikat sa teed. Kui peamiselt lohistad kokku loope ja tekitad sinna juurde mingeid efekte ja komponeerid näiteks maksimaalselt 8-taktiseid bassikäike ja kogu see kupatus on pidevas luupimises, siis pole küll keyboardil suurt mõtet. Eriti veel, kui sa klaverimängu ei valda.

Kui aga sinu musa toetub suuresti ESITUSELE, ehk sinu näpuosavusele ja sellele, et muusika saab olema just selline, nagu see konkreetsel sooritusel välja kukkus, siis on klahv hädavajalik. Ja mida parem klahv, seda parem, mõistagi! :D

Mina üldjuhul segan kokku nii masina- kui elusa muusika, seega ma ilma keyboardita küll läbi ei saa.
Vasta