Cubase SX3 vs. SONAR 5

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Cubase SX3 vs. SONAR 5

Postitus Postitas StargateMax »

Kuna mu Sonar paneb vahel täitsa lambist "pillid kotti", siis mõtlesin, et proovin seda, mida siin foorumis on mulle paar korda soovitatud -- Cubase'i.
Et äkki töötab stabiilsemalt... :roll:
Esialgu panin prooviks peale sõbra oma, laenasin. Sel on kaitseks mingi junn, mida ei saa kopeerida, seega on piraatluskaitse viidud uuele tasemele! Siiski on tegemist kalli asjaga ja enne ei osta, kui tean, kas on mõtet Sonar'ist loobuda. Ka see oli suht kallis...
Panin siis SX3 tööle ja noh, aru ma sealt eriti midagi ei saa. Kaasas on tal vist 4 softsünti, mida on kuidagi vähe ja needki on sellised, mida MIDI-le taha ei pane, nagu Cakewalk TTS-1, mis oli justkui GM. Panin MIDI-träkile taha ja mängis kõiki pille automaatselt.
Et siis SX3-le peab eraldi sündi või sampleri installima.

Sonar'i kahjuks räägib veel see, et Spectrasonics'i pille ei saanud automatiseerida. Vähemalt mul ei toiminud, nagu teiste instrumentidega. Lihtsalt ei tekkinud automatsiooni juurde "keeratavate" nuppude valikut. Et äkki Cubase toimib selle kohapealt?

Cubase paistab GUI poolest silmale sõbralikum, aga mingi ujuv toolbar häirib. Sonaril oli seevastu kindel toolbar ekraani ülaservas.

SX3-l on audio draiver ainult ASIO, mida muuta justkui ei saakski, prose indikaatorit ei leidnud.
Eitea, kas on tõesti seal omad nipid ja "harjumuse asi", aga mulle tundub hetkel just SONAR loogilisem ja mugavam. Äkki seepärast, et ma olen sellega harjunud?
Kui keegi äkki oskab mulle soovitada, kumma kasuks oleks targem otsustada?
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

See on tõsi, et Sonar ei hiilga stabiilsusega, aga Cubase`i kohta kirjutatakse sama. Sageli on just see vigade rohkus, mida Cubase`i puhul sõimatakse.

Kui sa tahad rokksoliidset hosti, võta Podium http://www.zynewave.com/

See on küll neetult harjumatu host, aga tõesti lollikindel. Ja ilus näeb välja! Tõsi, ühtegi sünti seal kaasas pole.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Huvitav leiutis...
Aga imelikult odav, ainult 90 EUR. :roll: Tundub imelik, sest ka igasugu juust tarkvara maksab juba üle â‚Ŧ100-200.
Tegelikult võin selle demo järgi proovida, peaks ju saama, sest demo downloadi koht on olemas. Kohe vaatan täpsemalt.

Välimus tundub kuidagi vanamoodne, aga seevastu lihtne. Ah, eks proovin demo ära kõigepealt, et kas mulle üldse maitseb see vigur seal. :)
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
PriitA
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:25

Re: Cubase SX3 vs. SONAR 5

Postitus Postitas PriitA »

StargateMax kirjutas:, aga mingi ujuv toolbar häirib. Sonaril oli seevastu kindel toolbar ekraani ülaservas.
Hei! Kaunist kevadet kõigile.
* , et peita või avada toolbar kasuta klahvi (F2)
Kui sul on avatud juba uus projekt siis seal on samuti pisem toolbar seq. toimingute käivitamiseks (üleval reas). Kui sa seda ei näe siis võta parem hiireklahv akna ülemises osas ja saad sealt valida toimingud mida soovid kuvada.
StargateMax kirjutas:,SX3-l on audio draiver ainult ASIO, mida muuta justkui ei saakski, prose indikaatorit ei leidnud.
* File menu > Devices > Device Setup > VST Audiobay ...
sealt peaks saama sättida audio osa. Olen olnud Cubase kasutaja. Kasutan vahest präegugi. Kõige mugavam on kasutada Cubasis kiirkäske klaviatuurilt.
StargateMax kirjutas:, prose indikaatorit ei leidnud.
* F12 on/off
toksi julgelt F2-12 läbi.
StargateMax kirjutas: Kui keegi äkki oskab mulle soovitada, kumma kasuks oleks targem otsustada?
See on küsimuste küsimus :-) Olen proovinud ka paljusid seq. progesid ja lemmikuteks said SX ja paljudele tundmatu Yamaha SQ1 v.2
SQ1 on Japsis kuulsa SOL ja XG Works ST tarkvara nuditud toode.
SQ1 v.2 on kasutajal lihtne teha olulisi toiminguid ja samas on tal täielik VST jt. pluginate tugi. Kaasas on asju vähe. Poes seda proget ei müüda vaid on kaasas osade Yamaha riistvaraga. Motif Rack jt. pro asjandused.

Unustasin ühe lingi Nuendo algajale. SX on praktiliselt sama:
http://sinumuusika.pri.ee/foorum/viewtopic.php?t=76

OK.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Tohoh! See on päris hea ja tänuväärne õpetus! :D Hakkasin siis asja uurima ja SX tundub olevat tõesti siit-sealt lihtne ja loogiline, aga nüüd siis see AGA:
Ma kohe mitte ei saa pihta, kuidas saab KONTAKT-i ühendada MIDI-träkiga.
Kuigi laadisin Kontakt-ile NKT-programmi sisse, aga Cubase näitab, et "prg: [not available]" :evil: Mida ma valesti võisin teha? Usun, et soperdasin midagi, mis võib teistele naljagi teha:

http://sgm.pri.ee/pix/cupask.jpg

(Tegin siis sellise pildi sest seisust.)
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Bladetone
Tegija
Tegija
Postitusi: 46
Liitunud: 13 Mär 2005, 21:39

Postitus Postitas Bladetone »

Äkki probleem selles, et sul midi instr mis on 4bar'ni pole aktiivne, see tähendab, tõmba see peakohal bar'i asi 1-5, sul aga on 5-9'ni.

Äkki on ei tunne hästi Cubase'i
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Aga imelikult odav, ainult 90 EUR
Podium on odav ilmselt sellepärast, et ta see puhas sekventser - ilma igatsugu lisavidinateta. Tõsi, nüüd on autor hakanud ka pluginaid juurde tekitama ja tõtt-öelda minu arvates täiesti ilma asjata - igaüks võib ju eraldi juurde osta misiganes talle meeldivaid VST-id, parem hoidku kõrgel oma stabiilsuse-lippu!

Tegu on ühe-mehe-firmaga. Varem töötas ta TC Electronicsis, aga nüüd pühendus ainult Podiumi arendamisele. Muide, kui Cakewalk keksib nüüd, et Sonar5 kasutab 64-bitist miksingumasinat, siis Podiumil oli see juba ammu olemas!

Igaljuhul on sellel programmil superhea ja kiire support. Kui loed selle kodukalt foorumit, siis tundub, et vennike elabki ainult arvutis - vastused küsimustele tulevad sisuliselt tunniga.

Olen ise Podiumi ikka aegajalt demonud, aga ei ole seda ikka suutnud omaks võtta - selle ülesehitus ja loogika on selleks liiga erilised. Küll aga meeldib mulle see, et graafika on kuratlikult ilus ( sa saad kõike ise "värvida" ka ), ja üldse on see proge väga intelligentne ( nagu selle loojagi ).

Aga ükskord ma endale Podiumi ikka ära ostan, kasvõi selleks, et püha üritust toetada! :D
mxer
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 21
Liitunud: 15 Juul 2005, 21:30

Postitus Postitas mxer »

cubasele on olemas siuksed asjad nagu tutorial dvd d. seal jutustatakse ja n2idatakse k6ik ilusti 2ra.

sekvenseridega on siuke lugu, et parim on see mis toetab levinumaid pluginatyype ja millega oled sa k6ige kauem tegelend :D
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Cubase SX3 vs. SONAR 5

Postitus Postitas Seidy »

PriitA kirjutas:
StargateMax kirjutas:, aga mingi ujuv toolbar häirib. Sonaril oli seevastu kindel toolbar ekraani ülaservas.
Hei! Kaunist kevadet kõigile.
* , et peita või avada toolbar kasuta klahvi (F2)
Kui sul on avatud juba uus projekt siis seal on samuti pisem toolbar seq. toimingute käivitamiseks (üleval reas). Kui sa seda ei näe siis võta parem hiireklahv akna ülemises osas ja saad sealt valida toimingud mida soovid kuvada.
StargateMax kirjutas:,SX3-l on audio draiver ainult ASIO, mida muuta justkui ei saakski, prose indikaatorit ei leidnud.
* File menu > Devices > Device Setup > VST Audiobay ...
sealt peaks saama sättida audio osa. Olen olnud Cubase kasutaja. Kasutan vahest präegugi. Kõige mugavam on kasutada Cubasis kiirkäske klaviatuurilt.
StargateMax kirjutas:, prose indikaatorit ei leidnud.
* F12 on/off
toksi julgelt F2-12 läbi.
StargateMax kirjutas: Kui keegi äkki oskab mulle soovitada, kumma kasuks oleks targem otsustada?
See on küsimuste küsimus :-) Olen proovinud ka paljusid seq. progesid ja lemmikuteks said SX ja paljudele tundmatu Yamaha SQ1 v.2
SQ1 on Japsis kuulsa SOL ja XG Works ST tarkvara nuditud toode.
SQ1 v.2 on kasutajal lihtne teha olulisi toiminguid ja samas on tal täielik VST jt. pluginate tugi. Kaasas on asju vähe. Poes seda proget ei müüda vaid on kaasas osade Yamaha riistvaraga. Motif Rack jt. pro asjandused.

Unustasin ühe lingi Nuendo algajale. SX on praktiliselt sama:
http://sinumuusika.pri.ee/foorum/viewtopic.php?t=76

OK.
heihei... mina sellele vennale ära näitasin, kuidas Nouendos algust teha:D

muide see Podium tundub päris huvitav... peab järgi proovima :roll:
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Tirisin omale selle Podiumi demo, aga kuidagi võõras ja imelik on nagu ikka uute asjadega. Ei oska failegi importida.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

hehe, aga mulle hakkas Cubase meeldima, endalegi üllatuseks. Juba key editor on näiteks Reasoni oma sarnane, Sonar'il oli tunduvalt erinev ja ebamugavam. :D
VST-pillid tunduvad töötavat paremini, asjad käivad kuidagi loogilisemalt ja mugavamalt. Ainuke asi, mis mind hetkel häirib, on see nuppudega toolbar-i puudumine, nagu Sonar'il oli. Ehk siis see nuppudega ala, mis jääb kohe menüüst allapoole. Siiski, see võttis veidi ära ka tööala ruumi.

Siis on 1 mõistatus veel:
Sonar'il olid seal vasakul tulbas allpool ka need BUS-id, mida sai juurde teha. Nt. originaalis olid MASTER ja Effect Send vms.
Cubasel pole ma sellest teemast veel aru saanud. Ma arvan, et peab ka harjuma ja avastama, alles paar päeva olen seda näppinud. :P

Loop-i pole ma tööle saanud, ei saa aru, kuidas see käib. Olen neid markereid lohistanud, aga kursor läheb ikka omasoodu edasi lõputult. Pean siis käsitsi koguaeg tagasi alguspunkti nuppu klikkima.

Podium seevastu tundub praegu liiiiiga võõras ja imelik...
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
PriitA
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:25

Postitus Postitas PriitA »

Kõiki neid asju mida oled küsinud on SX-is võimalik teha. :-)
Kui olen saanud SX õpetus DVD võin sulle märku anda. Ma tõesti i tea kunas see juhtub aga loodan, et varsti. Seniks pusimist ja uurimist.
Loe kindlasti HELP-i ja seda osa kuidas kasutada klaviatuuri ja hiirt + nende koostööd.

Sinu uus kodukas on kena ja musa nauditav. Kas musa plaieri tegid ise? Väga mugav ja ilusa pildiga ...
OK
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Jah, HELP-i ma uurin! :D
Ja üht-teist on ka abi, aga mitte kõike. Osa pean ise välja nuputama, nt ei saa ma siis vahepeal helpist piisavalt aru...

Aga siiski -- Cubase on palju mugavam kui Sonar. Juba esiteks VST-pillide küljes on sellised nupud: [R] ja [W], millega saab väga lihtsalt automatiseerida. Sonaris polnud neid asju ja autom. käis kuidagi ümber nurga pusides ja väga arusaamatult. Ja igat asja lihtsalt ei saanudki Sonariga automatiseerida. :(

Ma olen jõudnud käputäie lugusid Sonariga teha ja oleks vaja CWP-formaat kuidagi SX-i ümber tõmmata. Eitea, kas see on üldse võimalik? Või pean Sonari jälle installima ja sealt midi failid exportima? :roll:
---
heh, päris lahe, kui kodukas ja musa kõlbavad! :D Sealne musa on enamasti tehtud veel Reason 3-ga, aga paar klippi ka juba Sonariga + sinna juurde Bandstand, Colossus, Trilogy, Atmosphere ja Stylus RMX.
Viimaste jubinatega kavatsengi peamiselt edaspidi mässata, sest teevad head häält ja Cubase lubab neid ka automatiseerida. Kõike siiski pole veel proovinud.
Pleierit ei teinud ise, sest see on flash-iga tehtud ja mina flash-i ei tunne eriti ja ka väldin seda, kui just väga vajadust pole selleks. (nagu nt pleier)
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
mxer
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 21
Liitunud: 15 Juul 2005, 21:30

Postitus Postitas mxer »

StargateMax kirjutas:Loop-i pole ma tööle saanud.
aktiveeri mingi ala ja siis shift + g
v2ga m6nus, lylitab loop mode sisse, liigutab markerid aktiveeritud ala 22rtele ja paneb lisaks sellele veel loo k2ima:D.
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

:) Kustkohalt seda Cubase õpetusega DVD võiks saada?Ma olen ka mõlemat proovinud ja Cubase sümpatiseerib rohkem.Ma olen küll proovinud Cubase Nuendot.Ikka natuke lihtsamalt ja loogilisemalt käib küll,kui Sonar.Vst instrumentide sätitamine ,mingi midi rea taha on Cubasel nagu lihtsam,sellest sain kohe aru,aga Sonari puhul pidin ikka Raenult natuke juhatust saama.Ja mul millegipärast kui midi faili laadisin Sonarisse siis alati tegi tempoks 100,olgugi et näiteks midi tempo oli seal 140.See ajas alati närvi,miks ta sedasi tegi,sellest ma aru ei saanud.
Vasta