Roland XP-50

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Roland XP-50

Postitus Postitas Project X »

Sain siis lõpuks selle ajaloolise tüki kätte :)

Millega tegemist?
Tegemist on Workstation tüüpi sündiga. Lettidele jõudis see 1995 aastal, aga on siiani küllaltki nõutud pill (kahjuks enam ei toodeta :().
Toetab 64 häälelist polüfooniat (tollel ajal oli see suur asi, tänapäeval tavaline) ja on 4x laiendatav JV80 kaartidega. Tehase poolt on pillis 512 häälitsust ja need on kuramuse head :D
Kogu seda powerit veab 32 bitine RISC arhitektuuriga protsessor. Sisu võib ka teisiti kirjeldada - JV-1080 racki sünt millele on pandud klaviatuur ja sequenser külge.
Lisaks üks küllaltki äge asi mida kõik sündid juba ei toeta - AFTERTOUCH :) - kõige lihtsamalt öeldes saad mõjutada helisid ka peale klahvi alla vajutust.

Kuidas tundub?
Tundub ikka tõsiselt vinge - minu Roland EXR-5 helid on võrreldes XP-50 omadega saastad. EXR-5 kõlapilt on väga muddy aga XP-50'el väga konkreetne ja puhas.
Isegi klaviatuur tundub parem olevat, kuigi on pehmem ja lühema klahvikäiguga.
Eks siin mõjutab see esmane vasikavaimustus kah :D

Vanematel pillidel on ka oma elukäik, nimelt see pill oli algselt Andres Valkonen'i oma, siis rändas Toomas Laur'i kätte ja nüüd on siis minu pisikeses stuudios.
Selle sama pilliga on arvatavasti nii mõnedki head lood sündinud 8)

Eks ma ajapikku täiustan seda teemat, aga jah tundub, et ma olen terve elu valesti elanud :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Hmm... Ega sa juhuslikult selle pilli häälte seast seda Enigma shakuhachi't pole avastanud? Ma nimelt siiamaani otsin seda häält ja tahan seda üle kõige leida kusagilt, aga ise olen juba 1000ndeid hääli paljudest süntidest-sampleritest (software) läbi käinud ja pole leidnud. :(
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

ma ei ütle et see 100% sama on aga siin paar sarnast soundi küll :) Lõpus see jõnks mis läbi käib ei ole päris see aga muidu on olemas :P
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Oo jee! Aga äkki oleks võimalik neist sample'id teha? Jubedamalt tahaks kuulda! :P
Muidu see hääl pidi olema mingi EMU värk:

"The flute in Enigma is Emu (Emulator) EII shaku sample. There are two versions of this sample Fairlight III - with triplet at the beginning and EII version - without it. Enigma uses EII version."

Aga samas olen ka mingi Rolandi kohta midagi kuulnud, et pidi sarnast olema midagi... Need veits vanemad pillid vahel tegid seda enigma-häält.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Vasta