Valdek küsib nõu

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Valdek küsib nõu

Postitus Postitas valdek »

Nii tundub sobiv koht nõu küsimiseks,kuna rubriik on selline :)
Mind huvitab selline küsimus,mis võttega saaksin salvestada soundi arvutivälisest moodulist või sündist.Panen sekventsris midi jooksma,juhin midi info soundimoodulisse ja tahaks seal tulevat soundi siis salvestada wav-na.Kuhu ma seda siis salvestada saan,samasse sekventsrisse ma ei oska ja kahte programmi ka koos ei jooksuta.Näiteks Sonaris või Cubases panen midi käima ja Cool Editis salvestan.
Üldse mind huvitab kuidas täpselt seda soundi kätte saada moodulist mida vajan,General midi pangaga on selge,seal on enamvähem kindlad numbrid soundide ees aga sündil on märksa rohkem sounde,kuidas neid aga juhtida.Olen proovinud sündil otsida sobiva soundi välja aga kui midi sekventsris käivitan,muudab sondivaliku ikka teiseks.Ma ei tea kas suutsin mõistlikult ennast mõistetavaks teha :oops:
Veel mind huvitab,et kui on mitmeid väliseid soundimooduleid,kuidas ja kuhu nad siis ühendatakse,sest helikaarti on ainult üks sisend ja ma ei usu et juhtmeid peab kogu aeg ringi tõstma :) mingi jagamise värk peab ju kusagil toimuma.Ma pole ühtegi korralikku stuudiot näinud ise aga arvan,et siin on inimesi kes on, ja oskavad seda seletada :o
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Ma ei ole ise proovinud, aga süsteem peaks toimima nii, et avad sekventseri ja laed sellesse oma MIDI-träki. MIDI-juhtmega saadad siis helikaardi MIDI-väljundist signaali soundimooduli MIDI-sisendisse. Ja sealt siis juba audiojuhtmed helikaardi sisendisse. Iga sekventser võimaldab nii korraga MIDIt maha mängida, kui ka audiot salvestada.

Olen midagi lugenud draiverite jagamise kohta erinevate aplikatsioonide vahel, aga üldjuhul sa ikka kahte erinevat sekventserit korraga käima tõmmata ei saa.

MIDI-info pillide valiku kohta on salvestatud MIDI-faili algusesse ja kui sa seda ära seal ei muuda, siis iga kord, kui sekventseri algusesse lased, loeb ta sealt selle infi uuesti üles ja muudab su pillid ära. Kunagi jamasin sama asjaga ja ei saanud kuidagi seda infi seal kustutatud. Aga võid teha näiteks nii - lohista kogu noodi-info sekventseris natuke edasi ja lõika algustakt ( koos pillide infoga ) maha. Või lihtsalt ära lase sekventserit päris algusse, kui lintama hakkad.

Kui sa tahad erinevaid väliseid soundimooduleid oma arvutisse saada, siis on kõige targem need pulti ühendada ja puldist juba siis arvutisse.
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

Nii,sekventsri koha pealt.Laen midi sisse ja siis tekitan audio träki.Kas nüüd pean siis sekventsri panema salvastama, kasutades Record nuppu,kas siis samal ajal antakse edasi ka midi infot?Või kuidas see täpselt käib :?: Seda ma tean,et midi faili alguses on info,Event list.
Paremates programmides ma ei oska ka seda infi kustutada aga mul on üks lihtne "sajandivanune"Cakewalk sekventser,seal saan küll teha.General midi pangaga saan aru, sellel on soundi numbrid peaaegu igal pool ühed aga edasi,sündil ju sounde veel.Kuidas neid kätte saab?Kas peaks igasugu info midi alguses kustutama ja lihtsalt käsitsi valima sündi pealt soundi ja kas siis jääb see sound paika,kui midi käima lasen?
Väliste soundimoodulite kohta veel,see et nad pulti lähevad on üsna loogiline,mõnel stuudiol on neid üsna palju,siis peaks pult ka ikka päris suur ju olema aga pildi peal paistab nii pisike laua peal :) Ja midi väljund on ju ka helikaardil ainult üks,kas seda ka kuidagi jagatakse,või peab iga kord midi juhtme tõstma selle mooduli midi sisendisse ,mida kasutada tahan,ma natuke kahtlen selles :?: Siinkohal tahaks veel küsida,et mis nende kallite digipultide ülesanne on?Raen sa ju saad väga hästi ka ilma hakkama :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Laen midi sisse ja siis tekitan audio träki.Kas nüüd pean siis sekventsri panema salvastama, kasutades Record nuppu,kas siis samal ajal antakse edasi ka midi infot?
Täpselt nii see käib jah. Ja vaata, et salvestava audioträki sisendiks oleks ikka määratud helikaardi füüsiline audio-sisend.
Kas peaks igasugu info midi alguses kustutama ja lihtsalt käsitsi valima sündi pealt soundi ja kas siis jääb see sound paika,kui midi käima lasen?


Üldiselt peaks nii olema, et kui oled selle MIDI-faili varasema instrumendi-info ära kustutanud ( või ära lõiganud ) ja siis kogu kupatuse sekventseris ära salvestad, siis peaks ka sinu määratud pillid salvestuma. Et kui järgmine kord selle loo avad, siis võtab automaatselt moodulis sulle vajalikud soundid taha.
Ja midi väljund on ju ka helikaardil ainult üks
Parematel pillidel on näiteks MIDI THRU peal, sealt lähebki signaal otse järgmisse pilli. Ilmselt on olemas ka MIDI jagamise boxid, ma pole spetsiaalselt küll uurinud.
mis nende kallite digipultide ülesanne on?
Digipult toimib ühest küljest nagu helikaart - sisse läheb analoogsignaal, edasi arvutisse aga juba digitaalne ( näiteks läbi ADAT-liidese ). No ja siis lisaks kõik muud digitaalse maailma võlud ( võimalus posängid mällu salvestada, nuppude automatiseerimine jne )

Aga samas ka digimaailma VALU - digitaalse signaalide summeerimise puhul kaasnev kalk ja digitaalne heli :cry:
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

Kas digipult on mõtekas ka sellisel juhul,kui kõik käib arvuti siseselt,mõtlen siinkohal,et kasutatakse vaid virtuaalseid sünte ja effekte?Mis asi see ADAT liides on? :oops: Ma pole vist ka päris selgeks saanud ,mis see analoog on,kui moodulist tuleb sound arvutisse ,kas see on analoog :?:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kas digipult on mõtekas ka sellisel juhul,kui kõik käib arvuti siseselt
Kui enamus tööd käib arvuti sees, siis pole välisel digipuldil küll mingit mõtet. Sul ju Sonaris selline vinge virtuaalne "digipult", et hüppa karguga!

Ma kujutangi ette, et digipuldi point on rohkem livedel, kus erinevad bändid näiteks saavad tulla ja hetkega on just nende miksing mälust ellu kutsutud.
Mis asi see ADAT liides on?
ADAT - Alesise poolt välja töötatud 8-kanaline digitaalne signaali-edastamis formaat. Ehk siis, kui näiteks sinu digipuldil on ADAT-väljund ja helikaardil ADAT-sisend, siis saad korraga saata arvutisse 8 erinevat kanalit, igaüks eraldi käsitletav ( võrdluseks - tavaline S/PDIF formaat kannab ainult üht stereosignaali ). E-MU 1212m helikaardil näiteks on ADAT olemas, minu Audiophile 192-l aga mitte ... :(
kui moodulist tuleb sound arvutisse ,kas see on analoog
Kuniks signaal on sinu mooduli sees, on see digitaalne ( nullide ja ühtede jada e. matemaatika :) ). Nii kui see sealt väljub ( näiteks juhtmetega võimendisse ), muutub see analoogsignaaliks ( elektriline võnkumine e. füüsika :) ). Kui moodulit ühendab arvutiga tavaline audiojuhe, siis juhtmes on signaal analoog, aga arvutis muundatakse see taas digitaalseks. ADAT, S/PDIF ja teisedki digitaalsed andme-edastus formaadid aga võimaldavad signaali ( spets kaabliga muidugi ) edastada ühest digitaalsest seadmest teise, ilma, et peaks seda vahepeal analoogsignaaliks muundama. Reegel on, et mida vähem konvertimist teed, seda parem on, sest iga korraga muutub sound viletsamaks.

PS. Sinu Audiophile 24/94-l on coaxiaalne S/PDIF olemas. Kui moodulil ka on, siis oled või sees. :D
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Tegelikult üheks digipuldi eeliseks on võimalus oma käega kontrollida näiteks sonaris olevat mixerit. Mõnusam on käsitsi puldi heebleid liigutada kui hiirega sõita. Veel üks hea asi on snapshotid...tegemist siis loos mingi koha äramärkimisega kuhu saad hetkega tagasi pöörduda...ilma, et peaksid ekraanil neid tracke vaatama ja hiirega möllama.
Mulle meeldib digipultide puhul just see, et muusika miximisel ei uuri pilti vaid rohkem kuulad ja keerad/liigutad nuppu :)
Jõle tüütu on ju näiteks igale trackile joonistada hiirega volume vms envalope kõverusi kui lihtsam oleks lugu käima panna ja heebli liigutamisega kõik paika saada.
See, et heli digitaalsena arvutisse jõuab on pigem pluss :roll:
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

No natuke saab ikka targemaks ka juba :D Kas digipult kontrollib siis kogu sekventsri tööd?Kas sellega saab ka tegelda igasuguste effektide lisamisega ja kas arvutiväliste moodulitega või ka siseste VST tüüpi?
Arvutiväliste soundimoodulite ühendamise koha pealt ei saanud päris hästi aru,see puudutab midi poolt.Nagu ma aru sain ühendatakse moodulid omavahel MIDI TRHU kaudu.Kuidas ma siis jõuan selles reas viimase mooduli juurde ,kas läbi teiste moodulite või,natuke imelik tundub,või ma pole selles MIDI TRHU põhimõttest aru saanud :oops:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Digipuldiga on kaasas spets tarkvara, mille sa siis arvutisse installid ja sellega saad ekraanil jälgida puldi tööd. Ilmselt ka puldi tööd juhtida, aga mis määral ja kui sügavuti minna saab, ma ei tea, sest pole viitsinud eriti asjasse süveneda.

Sekventserite juhtimine väljastpoolt arvutit on aga rohkem controllerite rida, näiteks see http://www.behringer.com/BCF2000/index.cfm?lang=ENG

Umbes 4 tonniga saab sellise kätte.

Aga MIDI THRU on lihtsalt nagu harukarp - sama signaal, mille sa ühendad mingi riista MIDI IN-i, läheb ka automaatselt MIDI THRU pessa, kust saad siis seda kuhugi edasi suunata.
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

Mis parameetreid siis sellise kontrolleriga juhtida saab?Sul Raen ju sõber Elmet,kelle stuudio laua peal korralik digipult,pole nagu huvi tundnud,et mis värk :) Ok,ehk on mõni kellel on kokkupuudet rohkem olnud digipultitega.Midi värgi koha pealt veel,kas see ühendus toimib nii,et arvutist midi juhe mooduli MIDI in siis sama mooduli MIDI TRHU-st edasi järgise mooduli MIDI IN :?:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Midi värgi koha pealt veel,kas see ühendus toimib nii,et arvutist midi juhe mooduli MIDI in siis sama mooduli MIDI TRHU-st edasi järgise mooduli MIDI IN?


Täpselt nii see käib jah. Vaata pilti ka http://www.philrees.co.uk/products/thruunit.htm
Mis parameetreid siis sellise kontrolleriga juhtida saab?
Taaskord, ma pole viitsinud süveneda, aga tõenäoliselt saad ise üsna suuresti määrata, mida sa mingi nupuga tüürid.
Vasta