Ogg Vorbis

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
enar
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 78
Liitunud: 17 Okt 2004, 16:39

Ogg Vorbis

Postitus Postitas enar »

Küsimus siis muusika tegijatele. Miks kasutate peamiselt MP3 formaati ja mitte Ogg Vorbis formaati? Kes ei tea, mis Ogg Vorbis on, siis siin on link: Ogg Vorbis.

Minu mõned testid CD pealt lugude konverteerimisel nii MP3 kui ka Ogg Vorbis formaati näitasid, et:
a) Sama bitrate juures on Ogg Vorbis failid väiksemad kui MP3 failid;
b) Sama failisuuruse puhul on Ogg Vorbis bitrate suurem.

Ehk siis Ogg Vorbis formaat peaks võimaldama sama failisuuruse juures paremat kvaliteeti ning sama kvaliteedi säilitamisel väiksemat failisuurust. Failisuurus huvitab just mind, kuna Raenu lugude serveerimine käib läbi minu internetiühenduse.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Mina arvan, et MP3-e kasutavad enamus seetõttu, et see on enimlevinud formaat ja ka ühildub igasugu pleieritega, ka dvd-mängijaga.
Ma pole veel ühtki pleierit näinud, millel oleks OGG-i tugi olemas... aga võibolla kusagil mõni on ka, aga pole peale sattunud.

Eks see ole sama asi, mis VHS-i ja beeta-ga, et lihtsalt VHS on enimlevinud videosüsteem, kuigi ta on kehvema kvaliteediga kui beeta.

Ma ei hakka siin praegu seletama, kuidas nende formaatidega just niipidi juhtus. :P
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Minu jaoks on Ogg Vorbis siiani olnud samasugune tundmatu formaat, nagu aiff. või flac. jne. See tähendab, et tean nende olemasolust, aga pole süvenenud, sest pole olnud motiivi.

Kasutan kodeerimiseks Easy CD-DA Extractorit ja mina võiks küll vabalt ogg vorbise peale üle kolida. Kas ainult igatsugu winamp`id ja muu selline kraam oggi toetab?
Viimati muutis raen, 02 Veebr 2006, 23:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Mul oli vahepeal Winamp arvutis ja too vist isegi mängis ogg-i... Aga minu meelest polnud väga olulist faili suuruse vahet mp3-e ja ogg-i vahel, kui võrrelda sama bitikiirusega. Niiet mina olen ka jäänud mp3-e ja wav-i pooldajaks! :)
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
enar
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 78
Liitunud: 17 Okt 2004, 16:39

Postitus Postitas enar »

raen kirjutas:Kasutan kodeerimiseks Easy CD-DA Extractorit ja mina võiks küll vabalt ogg vorbise peale üle kolida. Kas ainult igatsugu winamp`id ja muu selline kraam oggi toetab?
Winamp peaks otse "boxist" Ogg Vorbise formaati mängima. Windows media player'i jaoks saab decoder'i installeerida.

Siin siis vana head "kuldsete 80-ndate" lugu (ainult esimene minut, et ei süüdistataks illegaalses muusika levitamises) mõlemas formaadis: Mõlemad siis 128 kbit/sec. Failisuurustel erilist vahet pole, võib-olla haritud kõrv oskab kvaliteedil vahet teha. Kodeeritud siis CD->WAV ja siis WAV->MP3 ja WAV->OGG.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Streamimisel on väike vahe...kui mp3'e saab web'ist otse streamida koos kerimis võimalusega siis ogg seda ei võimalda.
Võimalik, et mina kuulen luulusid kuna pea päev otsa valutanud...ogg'il oleks nagu distortion sees?
Chorome
Algaja
Algaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Dets 2005, 10:21

Postitus Postitas Chorome »

Lähen natuke teemast mööda võib-olla, aga vahepeal oli mul huvi AAC ja aacPlus audioformaatide vastu, sest ka nood paistsid väga head kvaliteeti pakkuvat väiksema mahu juures, kui mp3-ed.
Minu entusiasm jahutati aga üsna kiiresti maha, sest mp3 plussiks on siiski see, et võrreldes erinevate super-hüper madala mahuga formaatidega, säilitab mp3 formaat endas siiski üsna hea spektri sagedusi, mille ogg ja aac formaadid nt ära lõikavad.
Samuti see ühilduvusprobleem.
Samas, ega see mp3 ka kõige parem pole, wav või flac ikka etem selles mõttes, et kui über-kvaliteeti taga ajada. :P
Vasta