Vokaali salvestamine, kui muusika mängib?

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Vokaali salvestamine, kui muusika mängib?

Postitus Postitas StargateMax »

Seda on kuidagi väga keeruline küsida, netiavarustest ei suutnud vastust leida.

Põhimõtteliselt ma ei mõista, kuidas saaks mikrofoniga vokaali salvestada samal ajal, kui arvuti mängib maha lugu, millele vokaal peab juurde minema?

Mul toimub alati nii, et arvuti salvestab audio tracki vokaal+muusika koos, aga mitte vokaal eraldi. Või siis nii saab teha, et on ainult vokaal, aga laulja ei saa ka muusikat abiks juurde kuulata. :roll:

Seal on kas mingi trikk, mida ma ei ole leidnud, või ei võimalda mu mikser ja audio interface soovitud tulemust.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Vokaali salvestamine, kui muusika mängib?

Postitus Postitas raen »

Alustame sellest, et mis helikaarti sa kasutad?

Kui sa määrad oma salvestavas tarkvaras ( Cubase vms ) selle träki sisendiks, kuhu sa tahad oma vokaali salvestada, selle mikrofoni sisendi, kuhu sa laulad, siis ei tohiks küll kuidagimoodi ka see taustaks mängiv musa sinna salvestuda.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Vokaali salvestamine, kui muusika mängib?

Postitus Postitas StargateMax »

Kasutan sellist jublakat: https://www.presonus.com/products/AudioBox-USB-96

Kuidas ma seda eraldi sisendit määran? Mul on sellel 2 sisendit (L ja R), mõlemas on TRS pistik, mis tuleb mixerist, kuhu omakorda suubuvad kõik mu ~12 sünti-sämplerit.
Mul on mingi selline ühendus, et helikaardi väljund läheb samasse mikserisse, et saaks kuulda monitorides korraga nii virtuaalseid kui ka füüsilisi sünte. Ja kuna üks mixeri väljund läheb helikaardi sisendisse, et sünte audio tracki salvestada, siis ongi juhe koos, et kuidas mikker eraldada.

Kui see helikaart ei võimalda, siis äkki mingi ühendamise trikk vms.?

Olen vist täitsa ogaraks läinud... 10-15a tagasi olin just virtuaal-süntidega ega tahtnud mõeldagi füüsiliste peale, aga viimase 1.5 aastaga jõudis imelik arusaamine, et füüsiline on ägedam ja heli on ägedam. Ja õppimist on olnud palju, eelkõige just selliste ühendamistega seoses.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Vokaali salvestamine, kui muusika mängib?

Postitus Postitas raen »

Sellel helikaardil pole häda midagi. Küll aga korraldaks ma sinu asemel asjad nii, et stuudiomonitorid ühendaks ma otse helikaardi väljundisse. Ja ka kõrvaklapid ühendaks helikaardi külge. Vastavalt siis MAIN OUT ja PHONES seal karbi tagaküljel.

Mikserpulti kasutaks ma ainult tõesti juhul, kui mul on soov korraga mitut riistvaralist sünti arvutisse salvestada ( Tuleb aga silmas pidada, et igal juhul siis salvestuvad need ühe raja peale kokku ja hiljem enam midagi muuta ei saa )

Igal muul juhul ühendaks ma nad ühekaupa sinna helikaardi sisendisse, salvestaks ära ja siis ühendaks sinna järgmise sündi, salvestaks ära ... jne.

Ka mikker käib sinna samasse helikaardi sisendisse, see on seal nn kombineeritud sisend. Pistik peab ainult olema nn känd, mitte pulk.

Kuna su helikaardil ongi vaid kaks sisendit, siis salvestavas tarkvaras määrad sisendiks kas L või R, kui salvestad mono-träkki ( näiteks mikrofon ). Kui aga salvestad stereos, näiteks oma riistvaralisi sünte, siis tekitad tarkvaras stereo-träki ja siis ongi mõlemad sisendid korraga kasutuses.

Selliselt asja kasutades saad sa sisendit salvestada, samal ajal taustaks kuulates neid asju, mis sul juba on salvestatud.

Ehk mu jutu mõte - sellel eraldi mikserpuldil pole mingit erilist pointi, heli kvaliteedile see midagi juurde ei anna, küll aga ajab süsteemi ja signaalide ruutimise asjatult keeruliseks.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Vokaali salvestamine, kui muusika mängib?

Postitus Postitas raen »

PS, kui sa tahad tõesti nii, et kõik su riistvaralised sündid oleks statsionaarselt järgi ühendatud ja, et neid saaks korraga salvestada, selliselt, et iga sünt salvestuks eraldi träkina, siis pead ostma kas sellise puldi, millel on multiträkk digi-väljund, või siis sellise helikaardi, millel on rohkem sisendeid, kui need kaks, mis sul praegu on
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Vokaali salvestamine, kui muusika mängib?

Postitus Postitas StargateMax »

raen kirjutas: 29 Sept 2019, 14:23Küll aga korraldaks ma sinu asemel asjad nii, et stuudiomonitorid ühendaks ma otse helikaardi väljundisse. Ja ka kõrvaklapid ühendaks helikaardi külge. Vastavalt siis MAIN OUT ja PHONES seal karbi tagaküljel.
Mul algselt oligi nii. Sellisel juhul ma ei kuule ega saa mängida sünte ilma, et mingi tarkvaraline "listen to this device" oleks aktiivne, lisaks ei saaks siis süntidega mängida ilma arvutit sisse lülitamata.

Sündid koondab kokku 2x line mixerit, koondheli läheb siis tavalisse väikesesse mikserisse, millest lõppväljund jookseb monitoridesse. Samasse mikserisse paralleelselt jookseb ka arvuti väljund. Mikseril on mingi lisaväljund (tape või control room, midagi sellist) ja selle suunasin helikaardi sisendisse, et saaks sünte salvestada.

Siis järelikult peaksin mikriga salvestamise ajaks helikaardi sisendid vahetama mikri kaabli vastu?
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Vokaali salvestamine, kui muusika mängib?

Postitus Postitas raen »

Ok, saan aru - kui tahad sünte kogu aeg ühendatuna hoida ja ka ilma arvutit sisselülitamata mängida, siis on välistel mikserpultidel point olemas.

Lihtsalt, pead arvesse võtma, et sul on ainult kahe sisendiga helikaart. Ehk siis, ükskõik, kuidas sa mikserpultidega ka ei trikitaks - korraga saad sa arvutisse salvestada ikka vaid kas 2 x mono, või 1 stereo kanalit.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Vokaali salvestamine, kui muusika mängib?

Postitus Postitas raen »

StargateMax kirjutas: 29 Sept 2019, 14:42Siis järelikult peaksin mikriga salvestamise ajaks helikaardi sisendid vahetama mikri kaabli vastu?
Sa võid mikri ühendada ka pulti ja kuna sul puldi väljund on helikaardi sisendisse ühendatud, saad selliselt vokaali salvestada.

Ühest küljest säästad ennast juhtmete vahetamise vaevast, teisalt aga on sul puldi näol üks lisavidin täiendavalt vahel teekonnal mikrofon-arvuti. Ja kui see pole just mingi eriti high-end vidin, siis mina eelistaks alati võimalikult lühikest teed.
Vasta