Välise helikaardi suhteliselt üldine küsimus

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Välise helikaardi suhteliselt üldine küsimus

Postitus Postitas StargateMax »

Terekest!
Ma pole siin ammu käinud, loodan siiski, et siin ikka vanu tuttavaid veel liigub. :D

Olen viimasel ajal uuema hooga tagasi muusika juurde tulnud ja isegi natuke riistvara soetanud (2x Korg Trinity, 1x Triton Rack, monitorid, mixer) ja oma esimese välise helikaardi, millel peaks olema vähemalt 2 sisendit ja MIDI in/out.

https://www.presonus.com/products/AudioBox-USB-96

Kuid sellega on üks kala. Kuna ma pole varem sellise asjaga kokku puutunud, siis ei tea, kas teen mina midagi valesti või on see junn vigane või ongi asi juba algselt "katkine".
:arrow: Nimelt ma ei saa stereosignaali helikaardi sisendisse.

Panen 6,3mm pistiku sealt eest august sisse, kuid igal juhul vaid mono kostab välja. Isane pistik igatahes on stereo. Ja hetkel mul käibki audio-sisend läbi läpaka sisseehitatud realtek kaardi ja vaid väljund tuleb AudioBox-ist. Sellise lahendusega tekib lag kuskil 30 ms, mis on juba häiriv. Trinity klaviatuuri kaudu mõnda VST-d mängides lag puudub (5 ms) ja pole üldse tunda vahet, kas häält teeb VST läbi läpaka ja AudioBox-i või Trinity ise.

Proovisin ka nii, et panin split juhtmega, 2 mono pistikut mõlemasse auku, aga see samuti ei toiminud.

Teine teema, et helikaart vahel lihtsalt hakkab lambist katkuma ja jääb vait. Võtan USB korraks lahti ja panen tagasi, siis on kõik korras jälle. Kui teaks, mis seda võib põhjustada. :o
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Välise helikaardi suhteliselt üldine küsimus

Postitus Postitas raen »

Tere üle hulga aja! Enamus jutust ja infost käib tänapäeval tõesti pigem Facebooki, kui taolise foorumi kaudu ... :-(

Aga asjast - vaatan, et sel helikaardil pole liini-sisendit. Ehk siis sobiliku takistuse ja nivooga sisendit. On vaid kombineeritud sisendid mikrofoni ja instrumendi ( näiteks kitarr ) jaoks. Seega, ilma spets üleminekuta ( mingi vastav di-box vms ) sa otse sündist sinna helikaarti signaali sisse ei saagi. Võibolla midagi saab, aga mitte kvaliteetselt igatahes.

Tasub tähele panna ka, et see n.ö "pulk pistiku" pesa seal sisendis on balansseerimata pesa, ehk siis, sinna tohib lükata ainult monopistiku.

Igasuguste helikaardi errorite vastu aitab reeglina korralik ja võimekas arvuti ning uusimad helikaardi draiverid.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Re: Välise helikaardi suhteliselt üldine küsimus

Postitus Postitas StargateMax »

Aiai... Siis ikka ostsin vale kaardi. :(
Kuigi hädapärast see ~30 ms heli lag on kuidagi seeditav. Mängin Cubase'i audio trackile välise sündi pealt. Line in ongi praegu Realtek ja väljund on Presonus.

Muidugi toppisin stereopistikuid sinna aukudesse. :D Ehk ikka läbi ei kõrvetanud. Äkki sellest need errorid tulidki. Võtsin pistiku ära ja edaspidi tundus korras olevat.

Võibolla kuidagi nii saaks stereoheli sisse, et stereosignaal saata L/R pooleks jagatuna mõlemasse sisendisse ja pärast arvutis kokku panna. Praegu tekkis mõte.

Läpaka sees on i7 prose, 32 Gb RAM, win 7 x64 pro, sellega peaks kenasti välja vedama sellised teemad. Ei julge enam niisama uut välist helikaarti ka osta, äkki jälle midagi puudu (vajalik on USB ühendus, MIDI in/out, stereo line-in/out). Ja üle 100 ka ei taha sinna alla panna hetkel.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Välise helikaardi suhteliselt üldine küsimus

Postitus Postitas Ivar »

Kui paned ühe kanali ühte auku ja teise teise, peaks ju asi toimima. Kui moonutab vähenda sisendnivood (keera oma sündi väljundnivoo madalamaks). Stereopulka pole mõtet mono kanalisse toppida, sel juhul lühistad ühe kanali lihtsalt ära ja väljundisse jõuab teine, lühistamata kanal.
Vasta