anke nõu!

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Adobe Audition on mõeldud eelkõige helitöötluseks ja miximiseks. Ehk siis saad audio trackidel juppe maha lõigata või siis mõne effekti selga lükata.
Puudub võimalus mõnda virtuaalset instrumenti kasutada...ehk siis puudub noodikirjutus osa...Kui sul on tegemist live bändide salvestamisega siis oleks adobe audition päris hea lahendus, muudel juhtudel on lihtsalt väga hea helitöötlus programm.
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Ok räägime siis suu puhtaks:

Arvuti tekitavd heli:

Protsessorijahutus
Videokaartijahutus, kui just ei ole tegu emaplaati sisse ehitatud videokaartiga
Kiibistikujahutus
Toiteplokijahutus
Ja kindlasti ka kõvaketas

Ma arvan et olen jobu, aga mulle tundub, et helikaartid ei tekita mingisugust heli, arvuti sees ma mõtlen :roll:
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Need mürad millest sa (Defmic) räägid on mehhaanilist tüüpi, aga on olemas lisaks mehhaanilistele müradele elektroonilised. Igasuguse salvestamise puhul on tegelikult kõige tüütavamaks heliks 50Hz ehk siis teisisõnu Hum(mõni nimetab ka Narvaks :D). Eriti tüütu on see elektrikitarride salvestamisel läbi distortion plokkide.
Arvutis endas seda 50Hz müra niipalju ei teki kuna toitesüsteemis ei kasutata trahvosid "otseselt" pingete alaldamiseks. Arvutites kasutatakse impulss toiteplokke. Sellisel juhul võetakse pinge otse võrgust ilma trahvota ja tõstetakse selle sagedust. Hiljem alaldatakse juba kõrgsageduslikku pinget tänu millele on häireid vähem.
Kui toiteplokis kasutatav skeemilahendus on kehva ja toide pole ideaalselt silutud siis on see just üks mürade allikas (helikaartidel on ikkagi võimendid peal).
Peale toitemüradele oli omalajal mõiste nagu kvantimismüra(diskreetimisel tekkiv müra). See tekib sellistel juhtul kui analoog signaali muundamisel digitaalseks kasutatakse kehvat AD konverterit. Kuuldavaks saab see kahin muidugi alles siis kui signaal digitaalsest analoogiks jälle muudetakse.
Sealt ka see jutt, et ühel kaardil on paremad AD/DA muundurid kui teisel.
Eks neid elektroonilisi mürasid ole veelgi...võta näiteks arvuti mille siinikiirus on 100MHz ja pane sinna lähedale raadio ~100MHz sagedusel mängima...Peaks olema kuulda arvuti hingeelu :D
sethh
Tegija
Tegija
Postitusi: 43
Liitunud: 26 Jaan 2006, 22:09

Postitus Postitas sethh »

Hee, siis on minu Cool Editi ajastu ikkagi ära tasunud. Aga mul siin raadio kõrval ja tahaks kuulda kohe, kus kohast ma siinikiiruse teada saan?! :D
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Iga päev ma õpin midagi uut :P

Aga rääkige keegi tark mees munakarpidest seinal.
Kas annab selle efeti mida vaja :?:
eminents

Postitus Postitas eminents »

tänud kõikidele :) aga vist siiski tulevad need special tahvlid,sest rahanumbrid liiguvad suuremaks :D
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Ärge näkku lööge, kui ma väga jobu juttu suust välja ajan, aga:

Kas mehaaniline müra ka tõmbab kvaliteeti maha, näiteks, kui arvutisse ma panen kaks ventilaatorit juurde, kas muudab midagi.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kui arvuti koos oma kahe uue propelleriga asub mitte samas ruumis kus mikrofon, siis mitte ... :D
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Kui elad kortermajas ja kasutad kondekas mikkrit siis võib probleemiks tekkida ka see, et lugudes hakkab naabrinaise möla väga esile kerkima :D
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Oh jee nah, ma selle peale ei mõelnudki!? Mul on ka tavaline laua-arvuti ja selles ventilaator... et nagu midagi hullult häält ei tekita, aga ma kuulen ikka teda.... . .. . . . ........... . .
m22rten

Re: anke nõu!

Postitus Postitas m22rten »

See,et keerata ehituslik poroloon poolkaarde onje (valget värvi on ta teatavasti ja igas paksuses) on väga hea idee. Ma ise ka sedasi teinud.
Porolooni kasutagi ikka kaja vähendamiseks toas, mitte heli summutamiseks mingil viisil. Seda seinte vahele küll poleks mõtet toppida. Aga need spets tahvlid ei maksa ka eriti palju..2-300 krooni tahvel mu meelest.
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

minuarust peaks selle valge asja nimi olema penoplast. :lol:
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Kui te ühte ja samat asja mõtlete, siis on jah 8)
ohteidkülll

Re: anke nõu!

Postitus Postitas ohteidkülll »

penoplast on üldse teine asi @Seidy
palun näita mulle ,kuidas sa penoplasti poolkaarde painutad :D
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Postitus Postitas Seidy »

seda ma hakkasin ka pärastpoole mõtlema jah... aga valgest poroloonist pole ka nagu midagi kuulnud...
Vasta