Native Instruments Bandstand

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Native Instruments Bandstand

Postitus Postitas StargateMax »

Nüüd siis lõpuks sain kokku puutuda selle viguriga.
Enamus hääli on tal tõesti väga realistlikud ja teda on üllatavalt lihtne kasutada, kõik on väga loogiliselt ehitatud. Sain mõne minutiga asjale pihta ja hääledki on järgi proovitud. 16 kanalit on kõik ilusti tabelisse pandud, (tabel on umbes nagu NI Battery), allpool on siis helipank, kust saab hääli valida, ka eelvaated on olemas. Sealt tõstad vaid sobiva pilli üles tabelisse, sobivasse kanalisse (trummid käivad teadagi kanalisse 10) ja ongi valmis! :)
Stand-alone versioonile võib mõne MIDI-loo sisse tirida ja siis mängibki seda!
Kõige all on siis muidugi ka prooviklaver, mida võib hiirega klõpsida. :P

Nii, aga nüüd pahupool. Vähemalt minul:
Kui kasutasin Bandstand'i Sonariga, mängis mul ühte lugu klaveriga väga ilusti, aga kui tegin wav-iks, oli asi selline, nagu polüfoonia kaoks täitsa ära ja asi ei jaksaks nagu noote mängida. :? Sel lool oli ju ainult 2 kanalit! See vigane lugu ise on SIIN
Stand-alone tegi ka nii siis, kui olin suuremahulisema midi-loo (üle 5 kanali) sisse pannud ja maha mängis ta alguses hästi, aga veidi aja pärast hakkas hääli vahele jätma.
Huvitav, mis jura see siis olla saab? Arvuti on võimas ju, igasugu muid sünte ja samplereid + effekte veab nagu nalja...
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Ah, mis, sa lihtsalt oled Joplini "Entertainment`il" paar esimest takti ära õppinud ja siis pärastpoole ajad näpuga noodist järge! :D

Aga kui tõsiselt rääkida, siis on tegu küllalt uuekese asjaga ning küllap hakkab varsti parandusi tulema. Sa ju ikka ostsid, onju? :wink:

Seniks võid katsetada Bandstandi optionite alt midagi keerata - puhvrid, direct from disk ja kindlasti veel igatsugu muid põnevaid parameeterid, millega oma õhtut sisustada! :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Njaa, põnevust seal ikka jätkub :)
Aga selle programmi endaga on nihuke lugu, et see on küll originaal, aga mitte minu oma! :lol: Hea juhus, et üks tuttav sai endale selle. Kopeerida ei lubanud, lihtsalt proovimiseks installis mulle siis...
Eks ma üritan teda urgitseda veidi, äkki saan paremini mängima.

Aga see Joplini musa on ju muidu päris naljakas-lõbus selline! :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Seal on mingi muu jama, et noodid ära jäävad ja "katkevad".
Proovisin igasugu settinguid nii Sonari kui ka Bandstandi alt, muutsin puhvrite suurust, aga jamab 100% samamoodi, samas kohas katkevad noodid ära ja kõik :( Äkki ta ei tunnista enne valmis tehtud ja netist tõmmatud MIDI-faile? Mine tea...
Kui panen mõne muu instrumendi, nt TTS-1, siis sellist jama pole. Aga mingi TTS-1 ja Bandstand-i ei anna võrreldagi, viimasel on ikka väga ehtsad helid. :wink:
Kahju ainult, et neid korralikult kasutada ei saa. :(

Tegelikult võin veel ise musa teha sellega, äkki siis ei jäta noote vahele... Pärast proovin.
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

BandStand

Postitus Postitas Muhv2003 »

Mul on sellist asja ka juhtunud Cubase Sx2 all. Et hakkab kokutama ja ei m2ngi osasid noote v2lja. Yldjuhul soovitatakse sellisel juhul muuta puhvri m2lu suurust. Helikaardi draiveri settingsites peaks saama seda muuta. Olenevalt helikaardi tootjast on helikaardi draiveri optimeerimine kirjeldatud tavaliselt tootja kodulehel foorumites.
Mida parem kaart seda rohkema helide polyfooniat suudab maha m2ngida, kui on kehv kaart sis kokutab juba m6ne soft syndiga. Loomulikult oleneb ka arvuti enda n2itajatest (protsessor, Ram m2lu suurusest).
Kui on korralik helikaart, piisavalt hea prose ja m2lu ja draiveri puhvri settingsid paigas sis ei tohiks sellist probleemi tekkida.
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Bandstand

Postitus Postitas Muhv2003 »

Teine asi on see, et tavaliselt esimesed versioonid uutest soft syntidest kipuvad olema performance n2ljased, seega tasub oodata 2ra, kui tuleb v2lja update, uute update-dega tavaliselt parandatakse ka tavaliselt performance-it.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Nagu enne mainisin, et proovisin juba kõik puhvri ja mälu seaded läbi, aga kokutab täpselt ühtemoodi ja samades kohtades, justkui programmeeritud värk! :D Ja seda just wav/mp3-exporti tehes. Muidu mängib ilusti, kui just liiga suurt midi-lugu taha ei pane talle.
Arvuti prose viga see pole, sest see ei söögi eriti prose-ressurssi.
Muul juhul saan ilusa mixdowni teha ka siis, kui on mitumitu sünti ja palju effekte vahel ja prose on siis u. 2/3 peal niisama mahamängides.
Ega siis muud midagi, kui et update'i ootama. Muidugi see proge on mul laenatud, kui nii võib öelda. Kui tahetakse seda teise arvutisse panna ja registreerida, siis ma ei tohigi enam seda ilma ostmata kasutada... :P
Aga siiski päris realistlikud pillihääled on tal! :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Noh jah, vanast ajast mäletan, et mul mõni piraat-asi töötas paremeni, kui praegu ostetud asjad ...

Aga see on tüüpiline, et uus asi tuleb suht vigasena välja. Vaadatakse, kas ostjaid on ja et kas üldse tasub põhjalikumalt vaeva näha. Viitab küll väga mingile tootmisveale.
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Banstand

Postitus Postitas Muhv2003 »

Peaks ka Band Standi 2ra testima. J22n ootama H2O poolset versiooni, sis testin asja kindlasti 2ra.

Sai proovitud sellist soft synti nagu Hartmann Neuron Vs mis v2gagi innovatiivne toode turul hetkel. Versioon 1.0 t6mbas Cubase Sx 2/e all
performanci paari noodi vajutusega juba 100 protsendi peale. Hakkas samuti kokutama. Eks see ole see esimese versiooni viga ilmselt.
Vasta