Hommik vaikses veerandtunnis

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Taimo

Hommik vaikses veerandtunnis

Postitus Postitas Taimo »

Tervis!

Pakun kuulamiseks ühe kodustes tingimustes salvestatud loo: http://www.zone.ee/taimu/muusika/Hommik ... tunnis.mp3
Kuna siin enamjaolt muusika salvestamisega kokku puutunud inimesed, siis küsin, mida teie arvates oleks võinud antud salvestise juures teisite teha.
Minu "stuudio" tehnika:
eMac
GarageBand
iMic USB adapter
mingi suvaline Aiwa mikrofon
elektrikitarr
Zoom efektiprotsessor
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Mul vist õnnestub esimesena oma arvamust avaldada. :)

Esmalt vokaal - see on vilets ja ega selle "suvalise aiwaga" paremat tulemust loota polegi. Tegu on lisaks arvatavasti dünaamilise mikriga ja see annab juba ise-enesest tuimema soundi. Laulad ka üsna lähedalt ja otse mikrisse ning see puhub kohati. Ilmselt laulsid kodus, vähemalt on kuulda, et hoiad ennast tagasi ( et mitte naabreid hirmutada? :D ) Kuna mikri sound on tuim ja ebamäärane, siis oled olnud sunnitud tekstist arusaamise huvides vokaali küllalt ette miksima. See kidrakäik, mis vokaalile järgneb, mõjub seetõttu üsna peidus ja nõrgukesena.

Kidrasound on üldse üsna kole ja keemiline. Ei ole midagi jubedamat, kui odava plastmassist multiprosega tehtud draivisound. Ma pole ise muidugi elektrikidraspets, aga usun targemate juttu, et miinimum oleks ehk mõni POD vms. Üks tuttav kidramees aga ütles, et ainuke ja õige kidrasound tuleb mikriga püütud kidravõimust ja see on kindlasti suuresti tõde. Üks soovitus kidra salvestamise juures oleks, et kui sul korralikke riistu pole, siis ära oma soundi viletsate riistadega ka rikkuma hakka.

Trummid - jälle natuke keemilise soundiga ja oled need basskidraga hirmsasti sünkrooni quantiseerinud, mis suurendab seda masinatunnet veelgi. Elus bändil on kõik natuke nihkes ja logisev, ning sealt tuleb see inimlik ja õige tunnetus. Trummipatternid ja nende vaheldumine olid aga küll head.

Lugu - kui see oli su enda looming, siis tee see kindlasti kunagi uuesti, kui oled tarkust ja oskusi juurde saanud. Asi on seda väärt!

Karm jutt kukkus välja, aga ise sa tahtsid kommentaare! ( kui sa vaid teaks, mida kõike ma kunagi ühe oma rockpala kohta rada7-s kuulsin ... :D )
Taimo

Postitus Postitas Taimo »

Ei ole hullu! Kannatan kriitika ära. Selleks ma siia postitasingi, et teada saada, kuidas oma piiratud võimaluste juures paremini teha.
Lugu on cover. Originaali esitaja Eriti Kurva Muusika Ansambel. Mul oli lihtsalt tahtmine lugu rockilikult ümber teha.

Et siis seni kuni uut mikrit pole soetanud, soovitad kaugemalt laulda? Naabreid õnneks ei ole, aga lugu ise on selline, mis minu arvates eeldab pooleldi kõnelevat laulmist.

Kidrasoundiga olen ise ka hädas. Proovisin ka GarageBandi kidraefekte, aga arvutiefektid on ka suht jubedad ning tekitavad salvestamisel viivitust. Samas tehnikasse erilisi investeeringuid teha pole plaanis, kuna pole tegevmuusik ja mängin enamasti enda lõbuks. (Loll küsimus - what the hell is POD ?)

Trummid ja bass on arvutis tehtud ning nad ei saagi täiesti naturaalselt kõlada. Sound on täpselt selline nagu GarageBand mulle annab. Mingeid efekte võin ju sinna veel peale keerata, aga iseasi, kas see midagi paremaks teeb. Arvad et peaksin naturaalsuse huvides trummid ja bassi süngist välja ajama? Trummipatternist nii palju, et otsast lõpuni enda tehtud. Valmis loope kasutada mulle ei meeldi. Kõik käigud olgu ikka konkreetse loo jaoks.

http://www.zone.ee/taimu/muusika/ all on mul veel paar lugu, mis on omalooming - tegin sõbra luuletustele viisid. Salvestatud aga veel viletsama setupiga, nii et tehnilise külje pealt palun neid mitte kommenteerida :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

POD on siin http://www.line6.com/products/pods/ Ma ei ole ise neist ühtegi proovinud, aga üldiselt kui keegi räägib tõsiseltvõetavast kidraprosest, siis on ikka POD jutuks. Smilers pidada vist ka stuudios seda kasutama, või olla kasutanud jne.

Kidrasoundi saad parema ka nii, et salvestad "kuivalt" ja hiljem siis lisad arvutis vajalikud efektid ( siis ei ole ka viivitus probleemiks ). Ma ei ole eriti mäki asjadega kursis, aga omad vastavad kidrapluginad on sellelgi olemas. Mina ise olen küll suur PÄRIS kidravõimu ja võimusoundi fänn, aga ka korraliku pluginaga saab normaalse soundi ( mis see POD-ki muud on, kui plugin spets karbis ). Zoom on aga paha, ära seda küll kasuta! :D

Kui see mikker on tõesti mingi suvaline karaokemikker, siis kardan, et sellega sa paremat soundi ei saagi, laula siis kaugelt või lähedalt. Stuudio jaoks on ikka spets kondeka-mikrid ja nende ees puhumis-ekraan. Ilma on jama. Nii, et sul on valida, kas ostad endale ka, või käid vogalit stuudios laulmas. Viimane on kõige targem ja lihtsam variant. Vaevalt nad palju raha küsivad. Laulad ära ja tood pulga peal faili koju.

Kui sa ise trummid programmeerisid, siis au ja kiitus! Ära ainult neid teinekord nii õigeks lükka, vaid jäta eksimused sisse. Päris bänd ei mängi ju kunagi täpselt ja koos.

PS. Potentsiaali jagub sul rohkem kui mõnel n.ö "päris muusikul"! :D

EDIT:

PS. Kuule, see "Vaim" oli küll väga asjalik! Väga stiilne lugu! Palka trummar ja bassimees, ning tee see korralikult korralikus stuudios uuesti linti!
Vasta