Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

karlotta26
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Juul 2013, 15:44

Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas karlotta26 »

Tere kõigile! Olen mitu kuud võtnud hoogu ja nüüd siis lõpuks pääsesin foorumi.Kas on keegi kes viitsiks anda nõu,kuidas saada pille kokku mängima?millist tehnikat peab kasutama?millele erinevad partiid salvestada?Olen ostnud yamaha psr-s 750? Iga nõu on abiks.Muusikaline põhi on mul olemas.läks meelest lisada,et kasutan ka akustilst ja elektri kitarri ja suupille.Ette tänades.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas raen »

Kui ma nüüd õigesti aru saan, tahad sa salvestada oma laule, kasutades erinevaid kitarre, sünti jms?

Kui jah, siis on selleks vaja arvutit, sinna arvutile külge üht audio interfeissi ja arvutisse jooksma üht salvestavat tarkvara. Mikrofon ja mõned juhtmed ning kõrvaklapid on ka vajalikud
karlotta26
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Juul 2013, 15:44

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas karlotta26 »

Tänan vastamast!Kas interfreiss vajab ka helikaarti?Kas thomanist leian selle õige, või müüb keegi foorumis?Milline programm arvutisse?
priit
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Sept 2011, 13:43

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas priit »

See interfeiss, millele Raen viitab, ongi väline helikaart. Esialgu ajab ka harilik 1-2 sisendiga USB helikaart asja ära. Kui sünti tahad kasutada, siis võiks miskine MIDI input ka olla. Arvutisse installi, mis iganes rohkem meeldib, Reaper on vast võrdlemisi levinud, saab nag screeniga vist lõpmatuseni kasutada.
karlotta26
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Juul 2013, 15:44

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas karlotta26 »

Suurimad tänud,uurin asja.
karlotta26
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Juul 2013, 15:44

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas karlotta26 »

Tervitus!Neid interfreisse on seinast seina,ehk oskad soovitada konkreetset mudelit 200-300euri.aitäh.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas raen »

Üldiselt, mida kallim, seda parem, eksole. See hinnavahemik, mida sa vaatad, on mitte see päris prahiklass, aga odavama otsa madalam küll. Mina usun, et selles klassis pole suurt vahet, millise võtad, kõik nad ajavad mõningate mööndustega asja ära.

Kui aga tahta natuke paremat ja kindlamat varianti, siis mina võtaks selle - http://www.thomann.de/ie/propellerhead_balance.htm

Miks? See on tuntud ja töökindel firma ja on lootust, et asi ka reaalselt töötab
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas raen »

PS. Tänapäeval on ka iPadid igati tegijad audiosalvestamisel, nii, et kui hindad mobiilsust, siis võid arvuti asemel hoopis selle peale mõelda.

Sel juhul sobiks salvestavaks softiks - http://auriaapp.com
ja interfeissiks võtaks selle - http://www.ikmultimedia.com/products/irigpro/ ( tõsi, sellega sa sünti stereos sisse võtta ei saa kahjuks )
karlotta26
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Juul 2013, 15:44

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas karlotta26 »

Selline interfreiss nagu Fast Track duo?Vist tellin ära?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas raen »

Telli ära! :-)
karlotta26
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Juul 2013, 15:44

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas karlotta26 »

Tere taas!Interfreiss on nüüd käes.Kas siis salvestavaks softiks reaper ,või midagi muud?Muidugi kaasas olevast juhendist(www.avid.com/)saab vist ka midagi installida?algus kuidagi väga raske.Kui saaks veel natuke abi?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas raen »

vaatan, et Fast Trackiga on jah kaasas tasuta Pro Tools Express. Kindlasti võiksid selle installida, sest see pole üldse mitte paha soft.
karlotta26
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Juul 2013, 15:44

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas karlotta26 »

Tere taas.Kas keegi veel kasutab fast trac duot ja sellega kaasas olevat tarkvara pro tools expressi?Nimelt,salvestamisel vahel heli hakib.Usun ,et viga peidub minu võhiklikkuses.Muidugi see pro tools express tundub liialt võimaluste rohke?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas raen »

Ma täitsa lambist pakun, et mine Pro Toolsi settungitesse ja tee seal audio puhver suuremaks, kui see praegu on. Siis on arvutil reaalajas vähem tööd. Aga probleeme võib olla kümneid - aeglane kõvaketas, viirusetõrje jne jne. Head tuvastamist!
karlotta26
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Juul 2013, 15:44

Re: Millist tehnikat kasutada lugude tegemisel?

Postitus Postitas karlotta26 »

Aitäh vastamast!Samas on mul alla laetud ka mingi vabavaraline tarkvara ja seal nagu heli ok,kuid kvaliteet kehvem.Alustan pro tools settingutest.
Vasta