Yamaha PSR-175 :D

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

oh sa kurivaim!! See võtab ruumi 1.52Gb ja tõmbamine läheb vääääga kaua! :P
Ehk on siis seda väärt! :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

NEKO on sisuliselt samasugune arvuti, mille peal me ilmselt kõik siin musa teeme. Lihtsalt, NEKO puhul on see arvuti topitud sündi mõõtu kasti ja mõistagi on ka kogu kupatus paremeni optimeeritud musa tegemiseks, kui ehk tavalist arvutit sättida annaks. Kuniks mul lavapeale softsüntidega asja pole, ei ole ka NEKO mulle hädavajalik.

C64 on aga heas mõttes "friigi pill" :) Igatsugu madala bit-ratega soundid võivad mõnikord väga coolilt kõlada.

Kui nüüd aga vaielda teemal, et kas riistvaralised sündid annavad vingema soundi, kui tarkvaralised, siis võiks vastata, et tegelikult on ju ka riistvaralised sündid ( ka see Tyros näiteks ) oma sisemuselt tarkvaralised. Tõsi, riistvaraline on natuke teise tunnetusega, kuidagi nagu kiirema klahvi reaktsiooniga ( ilmselt mängivad siin nii latency, kui ka teised aspektid ikka oma rolli ). Samas aga on arvutil baseeruvate süntide puhul sul kasutada märksa võimsamad protsessori ressursid ( päris sündid on sageli tegelikult üsna jõuetu prosega ), kõrgemad sample rate`d, kõvaketta mahud ja nii riist- kui tarkvara mugavamast uuendamisest rääkimata. Tõmmake endale mõni asi siit http://www.spectrasonics.net ja sellise vägeva soundi peale võib püksi teha :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Seda tahaks küll kuulda, kui nii vägev on! Võtan paki Pampersit ka siis kõrvale igaks juhuks. Hoiatatud on ju! :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Kuulasin demosid ja ära sa märgi! ÜLI-hea hääl ikka! :D
Aga maksab ka jubedalt :(
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kel palju pappi ja kõvakettal ruumi on, omandagu see http://www.soundsonline.com/sophtml/det ... sku=EW-164

Ja neid "hiiglasi" on teisigi. Tänapäeva vingemad softsündid on ikka nii roppumoodi suured ja kallid, aga mis seal salata, ka peajagu üle mistahes riistvaralisest sündist ( kus sa näed mõnd 32 gigast "päris" sünti! ) Viimaste koht on ja ilmselt jääb ka tulevikus eelkõige livedele, kus on olulisemad stabiilsus ja kitsam soundivalik. Ja muidugi jäävad puhtalt analoogsündid, aga need on hoopis teisest muinasjutust. :D

Softsündindus aga käib ka tulevikus riistvaralisest nii soundi, võimaluste kui kvaliteedi mõttes pikkade sammudega ees, sest tavalise arvuti riistvara arendatakse oluliselt rohkem, kui mingit konkreetset sünti ( mõtle ise, kui palju on maailmas arvutikasutajaid ja paljukest sündimängijaid? ) ja arvutile lihtsalt softikirjutamine on oluliselt lihtsam, kui mingi spets uue riistvaralise sündi väljatöötamine.

Seega, StargateMax, ära osta seda odavat sündijunni! :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

raen kirjutas: Seega, StargateMax, ära osta seda odavat sündijunni! :D
Sa mõtled siis PSR275? (PSR175-st juba loobusin! :D )

See oleks tegelikult papsiga kahe peale, tema ei taha ainult midiklaverit ja liiga palju meil pappi ka pole. Ta tahab, et saaks ILMA arvutita mängida, mina tahan õppida paremini klimpama (ka stand-alone), aga arvutisse nootide sisestamiseks käib ta küll. Hiljem võin endale isikliku ja korralikuma ainult-MIDI klaveri hankida.

Aga nüüd hakkasid mind ka need suured ja head soft-sündid huvitama! :P
Peaks HDD-d juurde panema veel...
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Niisiis on mul seis sihuke, et saab ostetud PSR275 + üks midiklaviatuur. Siis on siinpool rahu majas lõpuks! :D

Kuigi Tyros 2 oleks raju pill, aga 45k on hind... :twisted:
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Nõiajahi tulemusena sai lõpux peaaegu, et mõistlik otsus - ainult üx üleliigne jubin ostetakse PSR 275 :lol:
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Sellel PSR275-l on täitsa arvestatavalt hea hääl! Ise ka imestasin. 175 oli täielik saast selle kõrval. See 275 on vajalik ilma arvutita mängimiseks ja õppimiseks, midiklaver siis arvutiga mängimiseks. Mõne Evolution'i või M-Audio ma ilmselt valin. Aga mitte kõige kallima. Mitte ka odavaima :D
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Syndi ostjale soovituseks:

Postitus Postitas Muhv2003 »

Isegi kui oled algaja ei soovita osta Yamaha psr ega casio synte , kuna need teevad mingit pl2rinat ja mitte 6iget syndi heli, kui siiski soovid mingit odavamat synti soetada sis soovitan vaadata sellisesse kohta nagu: http://www.ebay.com , sealt saab absoluutselt k6ike soodsate hindadega.
Muidugi oleneb k6ik mis stiili teha tahad, sellest olenevalt ka vastav synt.
Paari tuhandese syndi ostul pole erilist m6tet kuna kvaliteet on alla nulli, kui sind ikka t6siselt huvitab syndi m2ng osta ikka m6ni parem pill, al 8000 kr-st ntx.
Midi keyboardi eelis on see et kui selle yhendad arvutiga saad m2ngida soft synte, ja neid on igas mastis ja parimad k6lavad v2hemalt sama h2sti kui k6ige kallimad hardware syndid, midugi k6ik oleneb ka helikaardist jne.
Põhim6tteliselt kui osta endale midi keyboard u. 4000 kr-ga sis saad m2ngida samu synte mis muidu maksavad poes kymneid tuhandeid kordi odavamalt.
Ja soft syntide maailm on nii rikkalik , et siin on uurimist ja puurimist aastateks.
Martin
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Nojah... aga ega ma sündimängija polegi, ikka soft-süntidele on rõhk pandud. 8000 kr ja sinnapoole pole üldse mõeldav, rahakott ei kannata! :P

Aga see PSR275 ja ka PSR295 teeb suht head häält ja 1 neist oleks mängimise õppimiseks täitsa hea pill. Aga PSR175, mida alguses uurisin, on nii saasta häälega, et rikub kõrvakuulmise ära! :D
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Syndid

Postitus Postitas Muhv2003 »

Oleneb mis stiili teha tahetakse, algajale muidugi sobib ju iga pill, kui tahetakse teha stiile lambada ja salsa rytmis, v6i sylti nagu seda kutsutakse,mis on eestis kombeks sis k2ravad Psr-id kyll. Kui aga huvitab kvaliteetsem syndi heli ja klubilikum musa stiil ntx, sis ei soovitekas neid siiski.
Aga algajale kärab kyll ma usun ka Psr.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Hehe :D
Eestilik musa ja sült, see on saast. Aga mul on vaja lihtsalt sõrmi harjutada klahvidega, aga mitte neid stiile viljelema hakata. Harjutamiseks ju kõlbabki :)
Mu stiil on ikka selline New Age ja Trance ja midagi segu.

Mu paps tahab ise muidu klimberdada ja tema võib siis neid salsasid seal lasta. :P
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Syntidest veel

Postitus Postitas Muhv2003 »

Veelkord soovitaksin vaadata synte selliselt saidilt nagu http://www.ebay.com ,kust v6ib saada h2id synte kordi odavamalt kui siit.

Eelnevates postitustes oli juttu mahukatest soft syntidest nagu ntx Spectrasonicsi mahukad soft syndid, olen neid proovinud ja tõepoolest need teevad selliseid helisid mida ykski hardware synt j2rgi ei suudaks teha ilmselt, yhes6naga on mida uurida ja puurida. Ntx. Spectrasonics Athmosphere on mu arvates parim lead ja string synt mida yldse proovinud olen kunagi , olen. kuulake kasv6i kodukalt neid audio demosid ja veendute ise selles.
Martin
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Just, olen kuulanud ja võtab karbi lahti küll.

Aga ebay'd olen juba mitu korda läbi kamminud ja midagi sobivat pole leidnud. Ja kui ka on, siis sobimatu hinnaga või ainult USA-sisene postitus :(
Vasta