Yamaha PSR-175 :D

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Yamaha PSR-175 :D

Postitus Postitas StargateMax »

tre,
niisiis, kas kellelgi on kogemust taolise pilliga?
Ma kavatsen midagi sellist osta, millega saaks õppida mängima ja ka MIDI kaudu arvuti soft-süntidega häält teha ja musaprogrammi noote sisestada.
Pole mõtet soovitada hirmkalleid riistu, ma pole ju proff ja proffinõudmisi ka pole. Aga just huvitab, kas eelpool nimetatud asjadeks kõlbab?
Või kui on äkki mõni analoog võtta, midi-otsaga ja 2000 EEK piires... :P
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Ära sellist asja nüüd küll taha :D sama hea asi kui omalajal oli "Pille" sünt või mänguasi...Osta lihtsalt midi keyboard saad sama raha eest natuke parema asja äkki? Kui sa tantsulisemat muusikat ka teed siis tahad teinekord reaalajas mõnda parameetrit väänata ja selle sündiga sa seda teha ei saa...Isiklikult soovitan Midi klaviatuuri kui ainult stuudios mängimisega piirdud.
Natuke raha juurde panna ja kaevata siis võid välja kaevata Yamaha CS1x või CS2x sündid nende hinnaklass algab umbes 2000...
CS1x eest üle 3000 pole mõtet maksta ja CS2x eest 4500 on max hind. Need sobiksid isegi sellest paremini kuna tegemist süntidega :)
Nii mõnigi vaidleks vastu, aga mina tahaks pigem korralikku midi keyboardi kui odavat sünti mida lõpuks kasutad ainult midi keyboardina kuna soundid on saastad :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Olen kahe käega Project X-i ütluse poolt!
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Sellel PSR175-l on tõesti suht saastad hääled, umbes nagu arvutil see Microsoft MIDI mapper. Või isegi sama, nagu mu mobla helinad! :D
Aga lihtsalt oleks vaja vahepeal mängida ka ilma arvutita. Uurisin veidi selle CS1X kohta ja peaks tõesti hea asi olema. Aga kõlle tal pole ju...
Mul on siin selline kiviaegne pill nagu Technics SX-K200, millel isegi stereoheli, aga selline adlib-stiilis sound :( Oleks tal MIDI, siis käraks see kah! Ühel netilehel muide tahetakse sellise eest â‚Ŧ150 saada!

Ah jaa, siis veel on 2 pilli mulle silma jäänud: YAMAHA DJX PSR-D1 ja PSR-400.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Vastan samamoodi...need on "low end" asjad. Tegelikult CS1x pole nii hea veel midagi kuna tegemist 1996 aastast pilliga aga siiski oma soundide pärast väga hinnatud :) pealegi workstation süntidel üldiselt polegi kõlareid.
Kui sa ükskord tüdined sellest odavast tükist siis maha müümisega on tõsised raskused.
Odav sünt ei anna sündi ega midi keyboardi mõõtu välja :(
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Aga kuidas oleks selline pill, nagu PSR-275?
Selle saaksin kätte u. 2400kr. (sisaldab postikulu)

S p e c i f i c a t i o n s:
Keyboard 61 Standard Keys (C1-C6) with Touch Response
Display Large Backlit LCD
Yamaha Education Suite Timing, Waiting, Minus One, Chord Dictionary, Grading
Songs 100 Songs separated into Left and Right hand parts for learning
Voices Total Number 480
Compatibility General MIDI (GM) & XGlite
Piano Voice Quality Stereo
Dual/Split Yes/Yes
Drum Kits 10 + 2 SFX Kits
Polyphony 32 note max.
Auto Accompaniment Styles 100
Variations Intro, Main A/B, Ending, Fill-in
Control Accompaniment on/off, sync-start, start/stop, intro/ending, main A/B (auto fill)
One Touch Settings 1 per style
Digital Effects Reverb: 9 types
Chorus: 4 types
Harmony: 26 types
Panel Controls On/Off, Master Volume, Touch Control On/Off, Lesson R/L, Chord Dictionary, Function, Style Controls, Tap/Tempo, Song Select, Style Select, Voice Select, Demo, Portable Grand, Metronome, PC Button, Numeric Selector, Harmony, Dual, Split, Sustain
Function Controls Volume: Accompaniment, Metronome, Split Voice, Dual Voice, Song, Other: Split Voice Select, Dual Voice Select, Split Octave, Dual Octave, Tuning, Rev type & Depth, Chorus type & Depth, Transpose
Interface MIDI IN/OUT
Auxiliary Jack Phones / Aux. Out L/R, DC in, Foot Switch
Amplifier 2.7W + 2.7W
Speakers 12 cm x 2
Rated Voltage DC 10 - 12 V
Dimensions
(W x D x H) 36.3" x 14.8" x 5.2" (933 x 370 x 129 mm)
Weight 11.66 lbs.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

:roll: Mis ma öelda oskan...ma ei ütle parem midagi kui ainult seda et mul oli kunagi enamvähem samade parameetritega Casio CTK 611.
Mul lihtsalt rahast kahju kui sellise asja peale raisatakse.
Ma ei usu, et sul sellega nüüd nii kiire on? Pigem kogu näiteks 2 kuud raha juurde ja vaata mõni kasutatud poolproffi sünt- näiteks soomest...seal liigub väga head kraami suht odavalt. Mõni tuttav ikka käib korra kuus vast seal :)

Pealegi lähtu sellisest ütlusest
Ma pole nii rikas, et osta odavaid asju!

EDIT

Ma usun et EVOLUTION MK461 C oleks päris hea tükk 3503.- EEK hästi palju nuppe ja asju. Tegemist siis midi keyboardiga

M-AUDIO Keystation 61es - hind 3425.- kah 61 klahviga, aga nuppe pole peaaegu et ollagi.

Miditech Midiplus-61U - hind 3033.- 61 klahvi ja paar nuppu.

Need oleks tunduvalt kasulikumad tõmbad arvutis mingi sündi käima ja muudkui mängid :) Eelduseks on muidugi ASIO toega helikaart mille Latency ei ületaks 6ms
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

njaa, siis oleks need ilmselt head, kui ma ainult arvuti taga mängiks, aga on vaja ka täiesti eraldiseisvalt. Ja tegelikult on ju vaja mul kõigepealt korralikumalt mängima õppida, praegu oskan vaid paari sõrmega tonksida... :( Siiani olen musa ka teinud ju ainult hiirega!

Vaatasin Pillipood.ee-st ja siis need EVOLUTIONid jätan kindlalt meelde! :)
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Aga äkki on üldse mõtekam selle raha eest siis klaveri tunde võtta :P Tuleks rohkem kasuks kui see odav yamaha :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

IRW! eiei, ma ikka ise õppima! :D
Olen kangekaelne, nagu enamasti!

Aga siin on üks äge pill, mille hääl oli ikka super!
http://music.yamaha.com/products/main.h ... ductId=805
Ilmselt on hind ka super...soolane! :P

PSR175 on selle kõrval nagu Commodore 64!
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Tyros 2 on jah kohati paremate soundidega kui päris pill ise :) CS6x ja selle uuemad variandid on kah sellised. Aga hinnad on ka 50K kanti. Minuarust on kõige vingem asi NEKO OpenSynth http://www.openlabs.com/
Sisuliselt siis arvuti mis on sündiks ehitatud :D lahendus on "karm" aga heli ka rohkem kui hea :)

Ära maini C64 see oli väga vinge arvuti. Sellel olid ikka tõsiselt head soundid. Täiesti omaette klass + sellega muusika tegemine oli oskus omaette. C64 juppe vedeleb veel praegugi mul kuskil :)
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

See NEKO paistab vägagi vinge aparaat olema! Aga välimus on küll esmapilgul nagu klahvidega tank! :D

Aga C64 mu arust nüüd küll vinge pole... nii 15-20 aastat tagasi oli ta küll tegija, kuid praegu... Mul on selle emulaator isegi mobla sees olemas ja teeb kõiki hääli ka samuti nagu päris pann, mis vedeleb mul kusagil kapis. :P Kas ta mitte 4-bitine pole? Ja mingit 4-5 eri häält tegi ainult...

Nüüd tuli järsku pähe, et äkki on olemas mõni soft-sünt või sampler (koos helipangaga), mis teeks sellist häält, mis kostaks nagu Tyros 2 või sinnapoole...? Mul on siin KORG Wavestation ja NI FM7, aga nii mõnusat häält pole ma siit veel kuulnud.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Mingi väga vinge General Midi emulaator võiks teha samu häälitsusi. "Viruta" kuskilt Native Instrumentsi Band In the Box ja ütle kuidas on :P Võix kõlada ka väga hästi ;)

Kõvemates mobiilides on suht sama sünt mis Yamaha PSR 175 :D Lihtsalt valjukas on hädine.

Aga C64 on hea :D Mulle meeldib ta on nagu omaette instrument.

Nekost niipalju, et Tegemist siis Windows baasil jooksva arvutiga. Heli tekitab VST pillidega. Lihtsalt seal kõik muusika tegemiseks vajalikud programmid sees. Ma selliset lahendust nähes tagusin mitu päeva pead vastu seina :D liiga karm lahendus...
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Ilmselt selle NEKO hinna peale sa taoksid vist seina auklikuks! :D

Mul moblas mingi 128 (tegelt u. 100) häält ja nad ongi väga sarnased selle PSR175 omadega. Ju siis ongi nii odav värk. Panin kord moblasse MIDI-lugude tegemise programmi, kus sai kõik hääled järgi proovitud. Kõlar on muidugi täielik pelmeen, aga paremat ei saa panna ju!

Aga tuttuue PSR275 (tundlikud klahvid, digieffektid jne) saaksin 1700 eegu eest. :P Hommikupoole leidsin sellise hinnaga. Postikulu tuleb aint otsa. Pole veel kindel, kas u. $50 või $75.

Nii. Ma uurin, kust saan selle su mainitud NI vidina siis. :D
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Sry eksisin selle NI asja nimi on Bandstand
Vasta