Nuforce Icon iDo - digitaalne väljund iSeadmele

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1282
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Nuforce Icon iDo - digitaalne väljund iSeadmele

Postitus Postitas raen » 04 Veebr 2013, 20:19

Paljud meist kasutavad Apple iSeadmeid ( iPad jne ) musa kuulamiseks ja bändid ka fonode mahamängimiseks. Nende riistade vana dock-konnektor ja ka uus lightning-ühendus võimaldavad küll ka audio Line OUT signaali, aga kõige populaarsem audioväljund on arusaadavalt siiski lihtne kõrvaklapi-auk. Ja üldiselt võib öelda, et ajab täitsa asja ära.

Kui aga siiski iSeadmest tahta ülimat soundikvaliteeti, siis tuleb appi see -
http://www.nuforce.com/index.php?option ... Itemid=188

Icon iDo võtab iSeadme väljundist USB-kaabli abil digitaalse signaali, jättes seega vahele nii iSeadme enda DA-muundurid ( mis kindlasti pole just maailma parimad ja mis paratamatult ka Line Out funktsiooni kasutades ahelasse jäävad ), kui ka iSeadme kõrvaklapi võimendi ( mis ka ju vaid suht keskpärane, nagu see taskuplayeritel ikka on ). Meeldiv on asja juures, et kasutada saad absoluutselt kõiki iSeadmeid, olgu need uued või vanad, kas vana dock-konnektoriga või siis uut tüüpi lightning-ühendusega, kuna Icon iDo poolel on tavaline USB sisend. Vaja on vaid sobilikku vahejuhet ja selle saab ju iSeadmega kaasa. Tasub siiski arvestada, et see sisend funkab ainult iSeadmete jaoks, näiteks arvutit sinna ühendada pole mõtet.

Icon iDo muundab digitaalse signaali analoogsignaaliks ja karbi tagaküljel on RCA-väljund. Lisaks on seal veel ka digitaalne coaxial väljund, kui peaks olema soov hoopis seda kasutada.

Esipoolel on kõrvaklapiväljund.

Icon iDo laeb iSeadme akut kuulamise ajal, samuti võimaldab ka iSeadme juhtimist Apple Remote Contol puldi abil. Viimane tuleb, tõsi, küll ise osta, aga sellega saab distantsilt panna lugusid käima-seisma, volumet regullida ja valida eelmise-järgmise loo vahel.

Kokkuvõtteks - üldiselt on iSeadmetele minu arvates küllalt riskantne mingeid kolmandate tootjate lisaseadmeid osta, sest Apple on läbi aegade armastanud käkki keerata - muuta oma seadmete väljundeid, mängida klemmipingetega jne, ja pole mingi haruldus, kui järgmise generatsiooni iSeade su lisaseadmega enam ei funka. Või siis tuleb osta mõni tülikas vahelulla. Icon iDo puhul annab kindlust tuleviku osas see, et iDo poolne sisend on kõige tavalisem USB-pesa. Ja kui Apple peaks tulevikus ehk omapoolset protokolli muutma, siis ma eeldan, et Nuforce "õpetab" ka Icon iDo sellest firmware uuenduse abil aru saama.

KUI palju nüüd suuremat kuulamisrõõmu sellest seadmest saab ... väidetavalt päris palju. Arvestades asja hinda - 250 EUR, võib see üsna tõsi olla

Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1282
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Nuforce Icon iDo - digitaalne väljund iSeadmele

Postitus Postitas raen » 04 Veebr 2013, 20:56

Siin on natuke odavam, aga kasinamate võimalustega alternatiiv -
http://highresolutiontechnologies.com/istreamer#prodv

Vasta