Tantsumuusika

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Tantsumuusika

Postitus Postitas Morino »

Kas keegi peale rock/pop/countri ka standardtantsu muusikat teeb. Paljudes tantsukohtades on probleem selles, et profesionaalsed tantsijad ei leia enda jaoks sobiliku muusikat. Tänini paljudes tantsuklubides mängitakse muusikat cd-pealt kuna keskmine süldi-tantsubänd ei ole võimeline häid tantsijaid rahuldama. Enamus restoranides kus on ette nähtud muusika tantsuks on enamasti sama probleem, et on loodud enamvähem ühesuguse rütmiga muusika publikule kes õieti tantsida ei oska. Soomes näiteks on tantsijate tase tunduvalt kõrgem. Ükskõik milline soomes olevas baaris kus on tantsubänd, oskab rahva seas peaaegu igaüks hästi tantsida. Valss on ikka valss ja tangosamm on ikka tangosamm. Meil on enamasti selline oskamatu tümpsumuusika taktis sammumine.
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas Marchrabbit »

Meie bänd ikka jälgib,et repertuaaris oleks valssi,rumbat,fokstrotti ja dzaivi. Aeglane valss ja tango on samuti olemas,aga paraku kipub nappima publikut,kes neid tantse tantsida oskab. Vahepeal oli meil Viljandimaal üks seltskond peotantsijaid,kes päris mitmel järjestikusel peol meie muusika järgi tantsimas käis ja see on loomulikult kaunis vaatepilt ning loob saalis meeldiva õhkkonna.
ansambel "Lihtsad Poisid"
kuusvarvas1
Tegija
Tegija
Postitusi: 40
Liitunud: 28 Mär 2012, 00:28

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas kuusvarvas1 »

Marchrabbit kirjutas:Meie bänd ikka jälgib,et repertuaaris oleks valssi,rumbat,fokstrotti ja dzaivi. Aeglane valss ja tango on samuti olemas,aga paraku kipub nappima publikut,kes neid tantse tantsida oskab. Vahepeal oli meil Viljandimaal üks seltskond peotantsijaid,kes päris mitmel järjestikusel peol meie muusika järgi tantsimas käis ja see on loomulikult kaunis vaatepilt ning loob saalis meeldiva õhkkonna.
Täiesti nõus eelöelduga. Eks pidin isegi valima lugusid mitmest zanrist, et saaksid ka oskajad tantsida.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas Ivar »

Peotantsijad on väga raske seltskond. Eks meiegi oleme enamike lugude temposid kiiremaks pannud võrreldes stuudioversioonidega, sest tänapäeva noored tantsivad teistmoodi. Tõsi ta on et peotantsijad on virisenud. Aga kuna põhiline osa publikust on ikkagi inimesed, kes tahavad möllata ja hoogsate lugude saatel tantsida, siis me ei vaeva oma pead peotantsu publikuga. Põhikäibe rahalises osas moodustavad enamikes peokohtades mittepeotantsijad. Valsse me vabatahtlikult ei tee, ehkki paar-kolm tükki tagataskus on kui tõesti muidu läbi ei saa :)
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas Marchrabbit »

See on pidev kompromissi otsimine. Sageli tuleb nurinat ka mitte-peotantsijatelt,kes kurdavad ebamäärase rütmi üle,mille järgi on võimalik ainult tammuda. Siis on ikka hea,kui mõningaid konkreetsemaid tantsusamme ka teha saab. Kuigi siin on kindlasti ka erinevates üritustes oma seosed. Ei saa päriselt võrrelda rahvamaja tantsuõhtut pubi seltskonnaga.
ansambel "Lihtsad Poisid"
kuusvarvas1
Tegija
Tegija
Postitusi: 40
Liitunud: 28 Mär 2012, 00:28

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas kuusvarvas1 »

Marchrabbit kirjutas:See on pidev kompromissi otsimine. Sageli tuleb nurinat ka mitte-peotantsijatelt,kes kurdavad ebamäärase rütmi üle,mille järgi on võimalik ainult tammuda. Siis on ikka hea,kui mõningaid konkreetsemaid tantsusamme ka teha saab. Kuigi siin on kindlasti ka erinevates üritustes oma seosed. Ei saa päriselt võrrelda rahvamaja tantsuõhtut pubi seltskonnaga.
Ega seda kompromissi on tegelt üsna raske leida. Üks tahab ühte teine teist.Kuna ise olen miskil moel peotantsu õppinud, siis lihtsalt vasatavalt pilli võimalustele nö remixisin loo et selle järgi ka tantsida saaks. Ühesõnaga nö. süldistasin.
aasta66
Tegija
Tegija
Postitusi: 34
Liitunud: 28 Juun 2007, 08:30

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas aasta66 »

Meie bänd oli võimeline rahuldama peotantsijaid ( repertuaaris olid kõik peotantsu stiilid, õige tempo …), pubi rahvast, seltskonnatantsu huvilisi, taustmuusika mängimine jne . Selleks palju polnud vaja – erinevas kohas vastav repertuaar. Arvan, et kõik pillimehed jälgivad ikka mis toimub saalis ja valivad järgmist lugu vastavalt publiku soovile. Kui mõni bänd mängib tantsumuusikat ja teatab rahvale et „valsse me vabatahtlikult ei tee, ehkki paar-kolm tükki tagataskus on kui tõesti muidu läbi ei saa” – minu arvates need sõnad võib endale lubada kontsert tegevusega tegelev kollektiiv.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas Ivar »

aasta66 kirjutas: Kui mõni bänd mängib tantsumuusikat ja teatab rahvale et „valsse me vabatahtlikult ei tee, ehkki paar-kolm tükki tagataskus on kui tõesti muidu läbi ei saa” – minu arvates need sõnad võib endale lubada kontsert tegevusega tegelev kollektiiv.
Viki-nagu Sa tead, on mul läbi aastate mänge olnud piisavalt-hoian kinni omast joonest ja asi toimib ;)
aasta66
Tegija
Tegija
Postitusi: 34
Liitunud: 28 Juun 2007, 08:30

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas aasta66 »

Ivar, keegi siin ei räägi kui palju on bändidel esinemisi vaid teemaks on arvamus TANTSU muusika repertuaarist. Minu arvamus oli ja jääb – tantsu muusika bänd ( eriti väiksema koosseisuga kollektiivid) peavad mängima kõike ja kõike hea kvaliteetiga. Miks just väiksema koosseisuga - sest nendel on just eriti „hea „ võimalus õhtu jooksul jätta üksluise muusikalise ja stiili mulje.
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas Ivar »

Sellega olen ma nõus, et hea kvaliteediga tuleb teha. Samamoodi on vägagi oluline lavaline väljanägemine, suhtlemine publikuga, see kas sa elad muusikasse sisse või teed tuimalt (olgugi et muusikaliselt hästi).
Kui sihtgrupp on noorem publik (või ka vanem generatsioon, kes ei taha valsse, tangosid), siis võib julgelt need lood repertuaarist välja jätta. Toon näitena sellise bändi, nagu Hellad Velled. Muusika pole minu maitsele, aga esinemisi on neil palju, valsse nad ei tee. Samamoodi ei tee mõni teine bänd tümakat ja samuti jagub publikut. Meie oleme alati reklaaminud ka tellijale, et ei tee "valgeid roose", oleme nooruslikud (sõltumata sünniaastast), teeme hoogsaid lugusid, vahel mõni ballaad ka sekka. Loomulikult-kui tehakse ettepanek, millest ei saa keelduda, saab see lugu ära tehtud. Küsimus on milleski muus. Kui reklaamid ennast rokilikuma või diskolikuma bändina ja oled leidnud potensiaalse tellija, kes tahab su esinemist enne näha, siis kujuta ette kui see tellija satub üritusele, kus on peotantsijad ja sa mängid põhiliselt valssi, tangot, fokstrotti. Ilmselt tellimus tühistatakse. Nõuka ajal sai kõrtsis jah kõike mängitud, siis oli bänd nagu plaadimasin, mida telliti, seda mängisid, praegu on ajad teised. Bändid peavad teineteisest erinema.
See on tore, et on erinevaid bände erinevale sihtgrupile. Ma ei tee maha ühtegi neist, lihtsalt tahan öelda, et igaüks peab leidma oma nišši kuidas ennast müüa. Olgu selleks siis polkast rokini, või natukle kitsam suunitlus. Kui asja hästi ja hingega teed, siis ei tohiks stiil probleemiks olla, kui lood tantsitavad on. Ega kõigile ei saa kunagi meeldida :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas raen »

See on surnud ring - seltskonnatantsijad ei käi eriti väljaspool oma klubiseinu tantsimas, kuna keskmine eesti kõrtsibänd ei mängi piisaval hulgal õige tempoga spetsrütme. Keskmisel eesti kõrtsibändil aga puudub selleks motivatsioon, sest publikut, kes neid spetsrütme hinnata oskaks, liigub vähe.

Nii kujunebki olukord, millest Ivar räägib - "tagataskus" üht-teist on, aga reaalselt seda kasutada tuleb suhteliselt harva. Ivar räägib õiget juttu ka selles osas, et põhiraha liigub meie kõrtsibändide turul siiski selle publiku käes, kes tangost ja aeglasest valsist midagi ei tea, ega tahagi teada. "Tangotaja" on reeglina vanapapi, kes baarist ostab vaid kuuma vett ja keda omanik üldse heameelega kõrtsis näha ei tahaks, kuna kohta hoiab ta kinni, aga raha sisse ei too.

Samas olen ma nõus ka "aasta66-ga" - erinevate tantsurütmide kavva võtmist ei pea käsitlema tüütu kohustusena, vaid hoopis võimalusena oma esitust rikastada. Liiga spetsiifilist ja ühele stiilile keskendunud bändi on tüütu terve pika õhtu kuulata, mängigu see bänd kuitahes hästi.

Sestap vähemasti mina olengi üritanud jälgida, et mu kavas oleks piisavalt kõike, ja , et need rütmid, mis on, oleks ka üsna selgelt äratuntavad.

Miks ma seda teen, üheks põhjuseks on ka see, et - olgem ausad, lähenedes kuldsele keskeale, hakkad tunnetama, et hüpermoodsad kõlad ja rütmid pole sulle enam päris (jõu)kohased ja peaks pühenduma millelegi jäävamale ja soliidsemale ... :-)
aasta66
Tegija
Tegija
Postitusi: 34
Liitunud: 28 Juun 2007, 08:30

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas aasta66 »

:)
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas randal »

raen kirjutas:Miks ma seda teen, üheks põhjuseks on ka see, et - olgem ausad, lähenedes kuldsele keskeale, hakkad tunnetama, et hüpermoodsad kõlad ja rütmid pole sulle enam päris (jõu)kohased ja peaks pühenduma millelegi jäävamale ja soliidsemale ... :-)
Kuldsed sõnad, Raen-poiss, kuldsed sõnad :lol: 5+
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas Morino »

Tänapäeval on bändil kodulehekülg koos demodega. Tellija ise valib kas kontserdbänd, tantsumuusikabänd või süldibänd. Reeglina süldibändilt nõutakse rohkem kui teistelt. Teised reklaamivad ennast välja kindla repertuaariga aga süldibändilt oodatakse tuntud muusikat ja seda mida rahvas tellib. Eelnevalt juba õeldi, et vabatahtlikult ei taheta valsse teha, siis ei saagi seda nõuda. Kui tellivad omale bändi profesionaalsed tantsijad siis leiavad just sellise bändi kes tahavad teha ainult tantsumuusikat. Kahjuks on häid tantsijaid eestis vähe. Kahjuks on see nii välja kujunenud, et pillimeestelt nõutakse rohkem kui tantsijatelt. On ju nii kui keegi valesti laulab, siis kästakse vait olla. Aga kui tantsitakse valesti, siis ei tee keegi sellest numbrit. Soomes peetakse tantsimist sama tähtsaks mui muusikategemist, see tähendab seda kui astud tantsupõrandale, siis pead oskama ka tantsida! Teiseks see, et ka diskosaalides eksib vahel ära lahedaid tantsijaid, mis pole küll valss ega tango, vaid väga hea lavaline liikumine kaasaegse klubimuusika taustal. Hiljuti mängisin bändiga juubelipeol. Seltskonnas olid ka mõned tantsijad kes oma muusikat nõudsid aga kahjuks esimese tangoritmi järel tekkis kohe nurinat teiste seas kes ei oska tantsida. Tulid kohe ütlema, et me tantsida ei oska, mängige midagi lihtsamat. Mis muud ikka üle jäi kui arvestama peab siiski enamus publikuga aga mitte kahe nõudliku tantsijaga.
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Tantsumuusika

Postitus Postitas Manchoa »

Ivar kirjutas:Peotantsijad on väga raske seltskond. Eks meiegi oleme enamike lugude temposid kiiremaks pannud võrreldes stuudioversioonidega, sest tänapäeva noored tantsivad teistmoodi. Tõsi ta on et peotantsijad on virisenud. Aga kuna põhiline osa publikust on ikkagi inimesed, kes tahavad möllata ja hoogsate lugude saatel tantsida, siis me ei vaeva oma pead peotantsu publikuga. Põhikäibe rahalises osas moodustavad enamikes peokohtades mittepeotantsijad. Valsse me vabatahtlikult ei tee, ehkki paar-kolm tükki tagataskus on kui tõesti muidu läbi ei saa :)
Huvitav, et minu kogemus on hoopiski vastupidine. Olen ise nooruspōlves tegelenud vōistlustantsuga ja vast seetōttu kasutame ka veidi teistsugust tempot, ma ei tea, aga julgen väita, et inimene kas olskab tantsida, vōi ei oska...
Kes oskab, see ka tantsib, kes ei oska, tammub ka klassikalise Viini valsi saatel jalalt jalale.
Meie repertuaar on veidi teine, kui enamustel kōrtsibändidel - Chris Rea, Queen, Gary Moore, Mark Knopfler,Ricci e Poveri, Europe, Sting.. Ühesōnaga 80-90 pop-rock.

Ometigi saame just peo- ja linetantsijatelt kiita,et ometigi üks bänd, kelle järgi ka normaalselt tantsida saab.
Paljud bändid kardavad tänapäeval aeglaselt mängida, see on üks probleem. Tempod üle 135 bpm ei ole paraku normaalselt tantsitavad (loomuulikult on ernaseid - stiilist sōltuvalt).
Samas kardetakse ksageli ka kiiremini mängida :) (paradoks) ja venitatakse mōnda vana head lugu, mis natukene kiirema tempoga oleks ideaalne tantsulugu,ikka vanas 80-tempos.
Vōta näiteks Stingi "Every breathe you take" ja tōsta tempo originaalilt ca 121-122 peale ja see on ideaalne tansulugu,mille järgi peotantsijad saavad rumbat tantsida. Samuti ōigte tempo puhul L' italiano, Brother Louie vōi Chris Rea "Fool" ning isegi Pink Floyd "Another brick in the wall" !

Tänapäevase diskotümaka loo "Sunshine in the rain" järgi saab ōige tempo puhul jive' i vōi cha-chat tantsida, Rock n roll is King ja Walk of life on aga suisa ideaalsed jive lood.

Näiteid vōiksin lōputult tuua.

Meie oleme kōike muud kui valsibänd. Siiski... Ka Mark Knopfler on kirjutanud väga häid 3/4 lugusid ja nii mōnigi 6/8 taktimōōduga lugu on ōige tempo puhul sobilik valsiks....
TY
Vasta