Cubase vs. Logic

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Cubase vs. Logic

Postitus Postitas juuliusaugust »

Igal pool mujal foorumites väga palju kõneainet pakkunud teema, aga siin foorumis mitte. Niisiis, kumb on parem ja miks?
aasta66
Tegija
Tegija
Postitusi: 34
Liitunud: 28 Juun 2007, 08:30

Re: Cubase vs. Logic

Postitus Postitas aasta66 »

Mulle hoopis meeldib Sonar 8
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Cubase vs. Logic

Postitus Postitas raen »

Üldiselt teevad kõik sekventserid üsna sama asja, ning mida versioon edasi, seda sarnasemaks nad oma omadustelt muutuvad.

Kui aga siiski valida Cubase ja Logicu vahel, siis mina võtaks Logicu. Lihtsalt sellepärast, et Logic on puhtalt ainult Maci peal jooksev ja Apple enda arendatav soft, erinevalt Cubasest, ja see "puhtaverelisus" ning see, et Logic on muude Apple softidega tihedalt intergreeritud, tagavad töömugavuse ja stabiilsuse.
juuliusaugust
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 54
Liitunud: 07 Mai 2006, 13:02

Re: Cubase vs. Logic

Postitus Postitas juuliusaugust »

Täiesti usun, et Locic on stabiilsem, kui Cubase. Aga kui nüüd võtta helilise poole pealt, siis kumb kõlab paremini või pole selles ka mingit vahet (jätame hetkel kõrvale igasugu välised vst instrumendid ja efektipluginad ja võrdleme neid programme ainult nende endi pluginatega). Selge on see, et iseenesest ei kõla ükski asi väga hästi, sõltub ikka sellest, kui hästi osatakse nuppe keerata. Siiski on programme, mida hästi kõlama saada on väga raske (nt. REASON minu arvates. Loodetavasti on selles osas edasiminek uue versiooni ilmumisega, mis peaks ilmavalgust nägema vist isegi selle kuu lõpus.) Endal on kogemus ainult Cubasega, seetõttu ise ei oska selles teemas isegi väga kaasa rääkida.
Teema on tõstatatud sel põhjusel, et kõikjal kiidetakse Logicut võrdluses Cubasega. Ja ausalt öeldes on see Cubase crashimine ka juba ära hakanud tüütama. Olen mõelnud proovida ka Logicut, aga ainuüksi selle pärast hakata MAC'i endale soetama, et proovida, kas Logic on parem, on liigne risk, sest teatavasti maksavad Apple arvutid väga palju.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Cubase vs. Logic

Postitus Postitas raen »

Mina olen viimastel aastatel katsetanud päris mitmeid erinevaid sekventsereid ( Logic, Sonar, N-Track Studio, Reason/Record, Magix, Tracktion ) ja tõtt-öelda pole küll mingeid märkimisväärseid erinevusi summeerimise kvaliteedis märganud. Eks erinevad pluginad ja nende kasutamine kindlasti jätab lõpp-produktile oma värvingu, aga ma ei usu, et puhtalt summeerimise poolepealt mingeid kvaliteedi eeliseid mõnel sekventseril on.

Kui ka erinevused soundis on, näiteks, Recordi mikser emuleerib reaalset riistavaralist mikserpulti, siis see on lihtsalt ERINEVUS, mitte mingi kvaliteedi-eelis.

Praktilist väärtust sinu jaoks omab ikka ainult see, millise sekventseriga oled harjunud tööd tegema ja mis on stabiilne.

Cubase pidavat jah olema üsna vigane. Mina eelistan seega iga kell Logicut
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Cubase vs. Logic

Postitus Postitas Seidy »

Üks asi, milles Logic kindlalt parem on, on see et tal on kaasas hulganisti väga häid instrumente ning efekte. Tuleb meelde samuti, et Logicus oli mugavam midi'ga tegeleda... Cubase midi osa jälestan ma endiselt.
Tekkis mul aga küsimus, et mida kuradit te selle Cubasega teete, et see kokku jookseb? Pole mul õnnestunud viimase aasta kui mitte isegi paari jooksul seda erroreid loopima/kokku jooksma panna.
andresl
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Mai 2006, 17:24

Re: Cubase vs. Logic

Postitus Postitas andresl »

juuliusaugust kirjutas:Ja ausalt öeldes on see Cubase crashimine ka juba ära hakanud tüütama.
Cubase'i kaitseks võin öelda, et tavaliselt on erinevad pluginad ja vst instrumendid need, mis panevad cubase'i nn. crashima. Samuti tuleb cubase korrektselt seadistada. Ka helikaart/videokaart ja nende driverid võivad tekitada probleeme. Endal on praegu CE5 ja olen ülirahul. Pean küll tunnistama, et esimene seadistamine nõudis natuke inglise keelt ja foorumites tuhlamist.
Logicut sai näpitud aastaid tagasi... Seda windowsi peal (kas enam tõesti win versiooni pole?). Loogikat enda jaoks ei näinud. Ühilduvuse kohalt on stuudiotes minu teada rohkem kasutuses pro tools ja cubase, auväärsel kolmandal kohal võiks olla näiteks Cakewalk.

Cubasele on ette heidetud ka kehva väljanägemist, kuid kui alguses see pähkel läbi närida, kus miski on ja kuidas töötab, siis ei ole loogilisemat programmi. Aga ilu on vaataja silmades.

Mingit olulist vahet funktsioonides küll ei ole. Kui ikka kasutajaliides meeldib, siis tuld- muusika selle pärast küll tegemata ei jää. Samamoodi võiks siinkohal ära tuua reaperi, kes on praeguses muusikatarkvara maailmas tõusev täht. Keda huvitab kulude kokkuhoid, võiks uurida, mida Linux Multimedia Studio (lmms) endast kujutab. Sisseehitatud soundfont player, sampler, vst toetus jms (töötab nii win, linux, kui mac peal) teevad ta juba peaaegu et ahvatlevaks alternatiiviks kallitele arvutistuudiotele.

Kui aga eesmärk on saata lindistades migi standardformaat, siis on tegelikult ikkagi 2 võimalust- cubase või pro tools.
Kuigi kui laadisin alla pro- tools prooviversiooni, siis mina väga vaimustatud ei olnud. Tjah, aga eks oma 10 aastakest on juba ka cubase'i võrgus oldud.
Vasta