MidiKlaviatuur

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

MR.X
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Okt 2005, 13:45

MidiKlaviatuur

Postitus Postitas MR.X »

Tere,oleksin väga tänulik kui keegi oskaks mulle soovitada mõnd head MidiKlaviatuuri(mudel,firma).Kuna tegelen ka hobi korras arvuti muusika tegemisega,siis oli mõte endale soetada midi klaviatuur aga endal kogemused puuduvad antud vallas.Küsiks siis otse ,et kas selline mudel on hea http://pillipood.ee/index.php?lang=est& ... &id=105674 .Või ehk oskate Pillipood.ee lehelt või mujalt midagi paremat soovitada!Tänud ette. :D
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

MIDI-klavereid on alates üsna pisikestest, paari oktaavi suurustest, täisklaverini välja. See sinu pakutud on suuruselt selline keskmine. Ma ei usu, et sel klahv nüüd päris klaveritunnetust pakub, aga kui sa just Reinrannapit mängida ei taha, siis igati OK. Firmamärk on tuntud ja usun, et sa puusse ei pane.
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

:) Nii, siin läks midi klaviatuurist jutuks,vaatasin ka seda ja imestuseks leidsin niipalju nuppe olevad.Siin tekkiski küsimus,mida üks keskmiselt korralik midi klaviatuur siis võimaldab peale klahvile vajutamise.Mis parameetreid saab juhtida,nendel nuppudel on ju mingi otstarve ka vast.
Minu ettekujutus oli ,et midi klaviatuur on lihtsalt klaviatuur,võibolla volume nupp ehk on ka :oops: Ma pole kokku puutunud,kuna olen oma Yamaha sünti kasutanud klaviatuuriks.Ehk saab ka valgust sellele teemale :roll:
MR.X
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Okt 2005, 13:45

Postitus Postitas MR.X »

raen kirjutas:MIDI-klavereid on alates üsna pisikestest, paari oktaavi suurustest, täisklaverini välja. See sinu pakutud on suuruselt selline keskmine. Ma ei usu, et sel klahv nüüd päris klaveritunnetust pakub, aga kui sa just Reinrannapit mängida ei taha, siis igati OK. Firmamärk on tuntud ja usun, et sa puusse ei pane.
Nii, uurisin siis veel paarist kohast ,selle M-Audio puhul pidi siis tegu olema klaviatuuriga mis enda hinda igati õigustab.Raen, mis klaviatuuri sa ise muidu kasutad,vaatasin ,et sul sealt pildi pealt paistis midagi ilusat ja asjalikku?........Ja veel et,kus kohast neid programme saaks,millega(mille läbi) nad töötavad?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Mina kasutan üsna vana ja primitiivset Rolandi MIDI-keyboardi :D
Aga see on oma suuruselt ja omadustelt täpselt see, mida ma vajan - ehk siis, ma ei vajagi midagi enamat, kui seda, et sellega saab noote arvutisse toksida.

Aga Valdekule vastuseks - üldiselt peaks kõigil tänapäeva MIDI-klaveritel saama nuppude alla panna mis tahes parameetri muutmise, lisaks sellele, et lihtsalt mängid klahvidel noote. Näiteks, sul on vinge softsünt ja sellel igatsugu ägedad filtrid ja efektid peal. Küll tahaks neid otse mängimise ajal muuta! Ma ei ole ise sellise võimaluse usin kasutaja, aga see peakski nii käima, et määrad sekventserist ära, millist parameetrit millise MIDI-klaveri nupuga muudad.

Kõik vajalik tarkus peaks nii sündi, sekventseri kui ka klaveriga kaasas olema.
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

Minuarust oleks ju see mugav küll,aga ilmselt on sellega kõvasti pusimist,et see toimima hakkaks.Kas selleks on mingi eraldi soft ka ,või lihtsalt pistad midi juhtme klaverile taha ja teise otsa arvutisse-ja toimib :roll:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kogu tarkvara peaks ikka juba koos riistadega kaasa tulema. Ma ei ole selle võimaluse kasutamist eriti uurinud, aga nii põgusalt piiludes on jäänud mulje, et pead ikka ise n.ö "otsad kokku viima". Asi on selles, et ühel korralikul softsündil on neid võimalikke parameetreid, mida keerata ikka vähemalt paarkümmend. Mitte, et sa PEAD neid kõiki kasutama, aga sul on see võimalus :D

Aga üldiselt on see reaal-ajas kruttimine ikka rohkem nagu live-värk. Kõike seda sama saad ju teha ka hiirega arvutiekraanil ( nagu mina teen ) - mängid oma partii linti ja hiljem krutid parameetreid.
MR.X
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Okt 2005, 13:45

Postitus Postitas MR.X »

Ma ise sellepärast tahtsingi MidiKlaviatuuri osta,et see hiirega toksimine ekraanil hakkas lihtsalt tasapisi ära tüütama.Maitse asi aga ise mängida on ikka midagi muud kui Fruitys neid noote toksida.Programmiks mul siis Adobe Audition,kuhu võib neid Midi tracke isuga,kasvõi mitu sada peale salvestada ja hiljem siis tohterdada ja mixida. :D
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Hm ... Minu arust Adobel ei ole otsest MIDI-träkkide toetust. Selles mõttes, et oma softsünte sa selles kasutada ei saa. Vist saab ainult valmis MIDI-faile audioga kõrvuti jooksutada ... :roll:
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Adobel ei ole jah Softsündi toetust...Rewire on võimalik aga see pole see. Suhteliselt kehva VST toetus on olemas aga seda ainult effektide osas.
Midi tracki on võimalik niisama jooksutada mingisse näiteks välisesse sünti see on aga kõik.
Küllap ajas midagi segi :)
sinuserv

Postitus Postitas sinuserv »

mul on oma midiklaveriga see häda, et ei saa aru, kuidas kasutada nuppe REVERB, CHORUS jms... nuppude tähendust tean ikka :) kas need tuleb softiga ühendada? kas softi properties-es peaks siis selline võimalus olema? kui ei ole, kas siis ei saa üldse seda kasutada?
ja võibolla on see jutt kõik mingit valet rada pidi...
oleksin vihjete eest tänulik.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

On meil siin mõni MIDI-klaveri-spets? Aidake inimest! :D
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Midi Klaviatuur

Postitus Postitas Muhv2003 »

Olen eelnevalt puutunud kokku yhe m-audio, yhe roland pc 300 ja nyyd viimaks cmi uf8 keyboardiga. M-audio on hinna suhtes k6ige soodsam , kuid neil kipuvad klahvid 2ra v2sima,NUPUD SAMUTI. , v2hemalkt on neid tagasi massiliselt toodud garantiisse,, Roland pidas paremini vastu , aga samuti kaks klahvi ei funganud mingi aja p2rast enam , aga muidu soovitan seda eelistada m-audiole kindlasti Rolandit. Viimane mida ka hetkel kasutan on Cmi Uf seeriast k6ige vingem mudel Uf8 , see on hammer action klahvidega ja v2ga mugav m2ngida ,lisaks on tal ka palju lisa nuppe ja funktsioone. Aga hind on ysna soolane muidugi. Enamus midi klaviatuure on semi weighted klahvidega , kui aga rahakott kannatab soovitan siiski vaadata tippklassi hammer actioniga klaviatuure, uskuge mind nendega on palju palju parem mängida.

Soodsamast hinnaklassist soovitaks seeega eelistada Roland Pc seeriat M-audiole.
Martin
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Midi klaviatuur

Postitus Postitas Muhv2003 »

Evolutioni ja muude firmadega pole kokku puutunud , aga evolution tundub ka hea asi olema..
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Midi klaviatuur

Postitus Postitas Muhv2003 »

Igasugused lisa nupud midi klaviatuuril nagu chorus , reverb jne , hakkavad t88le alles sis kui on paigaldatud arvutisse, updatetud draiverid, sis olenevalt tootest ka lisasoft mis paneb nupud funkama. Muidugi t2hendavad need nupud enamasti ikka et saab musa tegemis proges m22rata reverbi jm funktsioone mitte seda et klaviatuuri sees asub mingi effekti prose mis effekte annab, yhes6naga midiklaviatuur annab k2sklusi midi kaudu softile kus sis hakkab toimuma mingi tegevus.

Loodan et ei seletanud liiga keeruliselt.
Vasta