MidiKlaviatuur

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Tahaks nagu Native Instruments Bandstandi kasutades midi süntesaatorit kasutada, aga mida mul ei ole on midi klaviatuur/süntesaator.

Et kui mul põhimõtteliselt on ainult vaja ainult "klahve", kas ma siis võin suvalise sünteka osta, millel ainult midi küljes?

Probleem ongi selles, et tahaks võimalikult odavalt hakkama saada. Seega oleks eriti teretulnud kohad kus müüakse kasutatud süntekaid.

Loodan et saate aru
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kõige lihtsam variant on jah suvaline süntekas, millel ainult MIDI OUT oleks küljes. Klahvitundlikkus, sustain pedaali pesa ja modulation/bender oleks ka muidugi toredad lisad. Edasine ( riistvara nupud tüürivad softsündi erinevaid parameetreid jne ) on juba järgmine tase, mida mina ka muide ei kasuta.

Nii, et lihtsamaks tööks kõlbab tavaline isemängija ka.
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Aga kas midagi sellist on võimalik 1000 krooniga kuskilt saada?
Kasutatud peaks ka kõlbama :P
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Midi klaviatuur

Postitus Postitas Muhv2003 »

Ma usun kyll et 1000 kr-ga saab mingi kasutatud syndi millel on midi out olemas, yhendad selle 2ra arvuti midi pordiga ja asi t88tab kyll.
Defmic
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 84
Liitunud: 29 Dets 2005, 18:24

Postitus Postitas Defmic »

Rohkem mul polegi vaja :lol:
Muhv2003
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 62
Liitunud: 14 Jaan 2006, 11:43

Midi klaviatuur

Postitus Postitas Muhv2003 »

Alguseks hea kyll ma usun.

:)
Kasutaja avatar
Meelis Cortland
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: 17 Mär 2006, 02:02

Midi klaviatuur

Postitus Postitas Meelis Cortland »

Olen ysna pingeliselt kursis midiga. Kuigi ei kasuta controllerit vaid synti Korg N-264 ja ka Ensoniq ES 1+. Kuigi ega seal suurt enam midagi midist tanapaeval jargi pole, omal ajal oli ikka vinge neid midi pistikuid sorkida, vahest 7 synti yksteise otsas nagu taevatrepp. Nyyd konnid midi juhe kaes ringi ja motled et akki oleks selle peal hea kala kuivatada.
Paljud soft syndid alluvad standard settingutele, see tahendab et erinevad syndid kasutavad samade nuppude all enamusjaolt samu operatsioone, kuigi jah loomulikult voib neid settinguid igas syndis oma kae jargi ymber settida. Ringi randamise tulemusena aga kasutan isiklikult hetkel juba mitu kuud jarjest parimat controllerit eales - laptopi klaviatuuri. Pole lihtsalt eriti mugav neid klahve endaga kaasas tassida. Yks on suur (N264) ja teine raske. Kuna jooksutan Logic Pro-d siis on antud mulle see suureparane voimalus kasutada arvuti klaviatuuri. (No kurat votab aega ara harjuda aga inimene harjub koigega).
Olen juba jupp aega jalginud controllerit CME UF8, keegi siin eespool omas seda, kui juhtud mu texti nagema, akki annaksid pisut objektiivset infi selle pilli kohta. Siiani olen kuulnud ainult head, aga see ei saa ju voimalik olla. Ytle mulle kasvoi yks miinus, paluks.
Olin juba peaaegu ostmas M-Audio Keystation Pro88-t kui kuulsin kui palju neid poodi tagasi viiakse ebatookindluse pohjustel. Sealt jai edaspidi koik aja taha kinni.
Viimati muutis Meelis Cortland, 06 Nov 2006, 21:47, muudetud 1 kord kokku.
'Oled See Mida Sööd'. Ma ei tea kuidas teiega, aga mina olen inimene.
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Postitus Postitas PriitS »

Niipalju kui uurinud olen, siis paljudel kasutajatel on probleeme USB draiveritega... Arvuti ei taha KB-di omaks võtta. Võibolla on see tõesti PC-de probleem, mitte Maci, aga niipalju kui on kasutajaid, niipalju on ka erinevaid setup-e. Mõnel töötab kõik ilusti, mõnel jällegi midagi ikaldab.
Kasutaja avatar
Meelis Cortland
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: 17 Mär 2006, 02:02

Klaviatuur

Postitus Postitas Meelis Cortland »

Tosi ta on, koik systeemid erinevad yksteisest, muidugi jaab see probleem kyll peamiselt PC-de keskele, kuid on ka probleeme Mac-ides, eriti vanemates G3-des, milles on naiteks proce upgrade kaardid sees, voi moni muu kaart. Kunagi kui G4 towerid tulid valja omasin yhte ja sobitasin selle kokku 'Event Darla'-ga (pci sound kaart). Sellel kaartil on 8 analog valjundit ja vahest lakkasid moned neist tootamast, mis puhul tuli proge reloadida. (Vaga nostalgiline jutt)
Aga noh nyyd kui on OSX, ei ole erilisi probleeme, kui, siis ainult et alati jaab proce joust voi ram-ist puudu, pane juurde palju tahad. Ma ise olen Macerdaja, mitte et olen PC pealt yle tulnud, lihtsalt olen sellesse systeemi juba alates power pc tulekust sisse sattunud. Akki on siin veel Maccareid foorumis?
'Oled See Mida Sööd'. Ma ei tea kuidas teiega, aga mina olen inimene.
Taimo
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Veebr 2006, 08:39

Re: Klaviatuur

Postitus Postitas Taimo »

Meelis Cortland kirjutas:Akki on siin veel Maccareid foorumis?
Üks Maccar on (seesama, kes eMugi foorumis :) )
Kasutusel eMac ja GarageBand.
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Postitus Postitas PriitS »

Oman nii Mac-i kui ka PC-d. Mac-i peal olen ProToolsiga tööd teinud, PC-l Nuendoga. Tegelikult vahet pole millega tööd teha, peaasi et süsteem oleks häälestatud muusika tegemisele. Põhiliselt töötan küll PC-peal ja pole kunagi mingeid SUURI :) probleeme olnud. Oskan kõikidele oma muredele lahendusi leida. Ok, aga nüüd läks see teema MidiKlaveritest eemale... :)
Cherryland
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 15
Liitunud: 11 Apr 2006, 15:22

Postitus Postitas Cherryland »

Kui tahad aind klahve kasutada ,siis pole sul tõesti vaja oma pead muuga vaevata.Peaasi ,et MIDI külges on sündil ja ongi kõik.Samas peab muidugi arvestama ka sellega,et mida sa selle klaviatuuriga sisse mängima hakkad?Lihtsalt noote sisse piiksutada saab edukalt enamusega.Kui aga soov mängida mingit tunnetusega asja,siis läheb seis jällegi kurjaks kätte ära.Näiteks ballaadide mängimiseks on vajalik vägagi hea tunnetusega klahvistik,et asi mitte liialt puine ei jääks.Mul siin on 2 klahvidega pilli.Nord Lead 2x(v-analoog synt) ja Roland RD-700 SX(elektriklaver).Vähemalt praegu tundub,et nende kahega ajab enamus asjad ära.Nordiga on vahva igast noote sisse toksida ja 700 SX klahvid on parima tunnetusega mida siiani kogend olen.Vahest on tekkind mõte,et võiks olla veel midagi vahepealset,aga ega ruumiga pole priisata ja seega on kogu muu kola räkis.
Ja nyyd pointi juurde-mulle tundub ,et sina vajad just seda vahepealset varianti kus siis klahvid pole mitte väga kõvad ja kerged-ning samas pole mõtet ka osta mingit pianisti tööriista.Parasjagu pehmete klahvidega oleks vast kuldne kesktee :roll:
Ära peta iseennast-Raud teeb heli !!!
Vasta