Superhea akustikaga stuudio - vaid 100 euroga!

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Superhea akustikaga stuudio - vaid 100 euroga!

Postitus Postitas raen »

Ega nüüd enam pole vaja raha kulutada stuudio akustika parandamiseks ja monitoride soetamiseks ... :-)
Tark ostab endale selle väikse jubina -

http://www.focusrite.com/products/audio ... s/vrm_box/
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Superhea akustikaga stuudio - vaid 100 euroga!

Postitus Postitas Manchoa »

Ma natukene kahtlen sellles karbikeses. Õigemini mitte karbikeses endas, vaid lõpptulemuses. Nimelt peaks olema seal lisaks ka valik, mis kõrvaklappe ma kautan, et erinevate kõlarite "virtuaalne koloratuur" oleks vastavuse minu kõrvaklappidega. Kui seda ei ole, on kogu asi ju pointless.

Rolandi salvestitel näiteks on sees see virtuaalsete kõlarite teema (Speaker Modeling), selleks pead eelnevalt valima, läbi millise kõlari sa reaalselt asju kuulad. Paraku on selles valikus vaid väike valik Rolandi kõlareid.

Kas selline asi ka pluginana on olemas ?
Äkki Speakerphone näiteks ? Peaks proovima....

Ise kasutan vahest mic modeling süsteemi, kus sarnase impulssteemana on salvestatud erinevad kallid ja tuntud mikrofonid. Valid menüüst, mis mikrofoni sa ise kasutad ja edasi saad oma mikrofoni karakteristika teha sarnaseks päris tuntud ja kallite vokaali või instrumendimikrite omaga. Olen tulemusi huvipärast võrrelnud ja julgen väita, et tulemus on üllatavalt hea. Mitte identne, kui 80% siiski. Loomulikult eeldusel, et ka sisendmikrofon on piisavalt hea, sest s..st saia ei tee..

Olen tähele pannud seda, et väga oluline on teada, mida Su kõlar ja ruum selle ümber tegelikult teeb. Paraku on see kohati päris keeruline. Pärast seda, kui hakkasin kodus kasutama ruumimõõtmist (RAC), olen avastanud, et minu tehtud fonod kõlavad oluliselt paremini ka läbi muu tehnika või laivis. Kalibreerin sellega kõlarid nii, et oleks võimalikult "sirge heli" ja seetõttu tean täpselt, mis toimub ja kuidas sagedused kõlavad.

Rolandi/Ediroli M-10DX ja M-16DX pultides on see kohe sees (Room Acoustic Control nime all), M-audiol on monitokõlarid, ARC System tarkvara (IK MUltimedia) on super ja olen seda ka proovinud. Võimaldab pealegi mõõte heli väga mitmest punktist (kuulamispunkt, paremalt, vasakult, lähedalt, kaugelt), ehk siis lõpptulemus on veelgi parem, kui Rolandi akustilise kontrolliga ! Soovitan !

KRK Ergo on lahendus neile, kes pigem riistvara eelistavad või siis Behringer Ultracurve (samuti proovitud nii stuudios, kui laivis ja julgen soovitada). Need kaks töötavad ideeliselt samamoodi, kui Rolandi/Ediroli Room Acoustic Control.
TY
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Superhea akustikaga stuudio - vaid 100 euroga!

Postitus Postitas Manchoa »

Ehk siis - milleni tahtsin jõuda. Seesama VRM box tekitab nende erinevate kõlarite helid enam-vähem sama põhimõttega, mis ruumikontroll. Mõõdab ära karkteristika ja lisab siis vastavalt ekvalaiseri. Sisuliselt saad sama asja teha "impulsiga", mille loed Logicu Space Designerisse.

Aga see ruumi kontroll annab Sull kaks head asja. Eemalt mõõtes (kui laivis kasutad), mõõdab ta ruumimoonutust ja korrigeerib seda. Kui aga kasutad kodus/stuudios ja mõõtmis/kuulamispunkt on kõlarite lähedal, silub ja korrigeerib ta tegelikult kõlarite enda heli nii, et see oleks võimalikult lähedal nii ütelda "sirgele helile". Selmoel saad oma misiganes kõlaritest kätte tasakaalustatud ja moonutusteta (sagedustes) heli ning miksides-masterdades - mida sa kuulae, seda sa ka saad. Nii toimivad ka hirmklaaid stuudiomonitorid - nad annavad sulle puhta ja sirge heli, kus ükski sagedus ei ole lõigatud või tõstetud, et kuuleksid seda, mis sagedus mida tegelikult teeb.
TY
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Superhea akustikaga stuudio - vaid 100 euroga!

Postitus Postitas raen »

Manchoa kirjutas:Ma natukene kahtlen sellles karbikeses. Õigemini mitte karbikeses endas, vaid lõpptulemuses. Nimelt peaks olema seal lisaks ka valik, mis kõrvaklappe ma kautan, et erinevate kõlarite "virtuaalne koloratuur" oleks vastavuse minu kõrvaklappidega. Kui seda ei ole, on kogu asi ju pointless
See oli ka minu esimene mõte - kõrvaklapid on ju täpselt sama erinevad oma helilt, nagu stuudiomonitorid ja kuniks pole teada, milliseid klappe just mina kasutan, ei saa see Focusrite karbike mulle midagi garanteerida
Vasta