Muusikute tasustamine.

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

toomas
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Mär 2010, 14:12

Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas toomas »

Teema siis järgmine.Olen aasta kümmneid muusikaga tegelenud ja nüüd kuulsin oma muusiku karjääri jooksul esimest korda uuest tasustamis viisist.Nimelt üks Tartu pubi on võtnud nõuks juurutada uut maksmis süsteemi.Pubi selgitas asja nii et maandada riske saab muusik tasu niipalju kui piletitest raha laekub.Et asi oleks nagu võrdne.Mina saan asjast nii aru et kogu risk veeretatakse muusiku kaela ja pubil ei jää enam mingit riski.Minul oli kaks esinemist sinna kokkulepitud ja ütlesin need üles.Mis rahvas arvab kas see on õiglane?Mina arvan et enamus muusikuid ei kippu sinna pubisse esinema.Võid olla nii kõva mees kui tahes aga kui pubi on oma maine alla lasknud ja siis ei suuda ka väga hea muuik sinna rahvast meelitada.
aasta66
Tegija
Tegija
Postitusi: 34
Liitunud: 28 Juun 2007, 08:30

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas aasta66 »

Ma oleks teinud sama. Isiklikult meil on omavahel lepitud konkreetne miinimum summa, alla selle loobume esinemisest.
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas PriitS »

oleks huvitav teada mis Tartu pubist on siis jutt?
toomas
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Mär 2010, 14:12

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas toomas »

Tegemist siis Rodeo Salooniga.
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas Manchoa »

Pärnuski rakendab üks baar sama versiooni. Aga nüüd on ise hädas sellega, et ükski korralik bänd ei taha sinna esinema minna. Poisid on sealt ära tulnud suisa nii, et said kahepeale 5 EUR ja oligi kõik. Baar ütleb, et saate endale piletitulu, mis hinnaga pileteid müüte jne, on teie enda asi.

Oleme ka ise ühel korral sellist varianti proovinud. Kui kohale jõudsime, et tehnikat üles panna, oli baar suht-koht rahvast täis. Baaridaami jutust selgus, et kuidas mei neilt, kes juba sees, piletiraha saame, on meie , mitte nende asi ja piletimüümisega peame kah ise tegelema... Kauplesime siis turvamehe nõusse, et tema ka pileteid müüks, pärast saab samuti osa tulust. Tulemuseks see, et kui turva hakkas mööda baari ringi käima ja inimestele seletama, et vot nüüd hakkab kohe bänd mängima ja siis tuleb pileti eest maksta, joodi oma joogid lõpuni ja mindi lihtsalt minema !

Eesti inimene ei ole harjunud sellega, et tavalisel "kõrtsiõhtul" on pilet. See on õigustatud vaid mõne pikemalt ette reklaamitud ürituse puhul, kus mõni suurem ja tutnum bänd mängib.
TY
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas Manchoa »

Teien väga "huvitav" maksustamise variant see, et baar maksab tavalise avatud kõhtu, või siis tellitud täismaja ürituse puhul sama (ja suht kesist) hinda. Lähed kohale, paned asjad üels, siis avastad, et terve baar on tellitud ja seal on PULMAD ! Aga Sina saad ikka oma "sandikopikad" nagu tavalise õhtu eest, samas kui baar teeb suurt käivet. Oleme üritanud selgitada, et selliste "ürituste" puhul peab siis kas maja kinni pannud seltskond ise lisaks juurde maksma, või annab baar teatud % oma õhtu käibest, aga no ei saa nad aru.
TY
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas raen »

Elu on näidanud, et kõrts, mis pillimeest nöögib, läheb varsti kinni ... :-)
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas Ivar »

Manchoa kirjutas:Pärnuski rakendab üks baar sama versiooni. Aga nüüd on ise hädas sellega, et ükski korralik bänd ei taha sinna esinema minna. Poisid on sealt ära tulnud suisa nii, et said kahepeale 5 EUR ja oligi kõik. Baar ütleb, et saate endale piletitulu, mis hinnaga pileteid müüte jne, on teie enda asi.
Millise Pärnu baariga tegu on? Sellised kohad tasuks omavahel avalikustada.
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas Manchoa »

vist oli mingi Pillroo Baar nimeks
TY
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas Ivar »

Manchoa kirjutas:vist oli mingi Pillroo Baar nimeks
Jah Pilliroo baaris on tõesti nii, aga sellele vaatamata on sinna esinema tahtjaid piisavalt. Isegi Tallinnast käib üks 2-e mehe bänd seal pidevalt-tõsi neil on olnud mitu korda null õhtuid ka. Mina ise pole seal esinenud, aga tunnen baari omanikku (rentnikku) ja olen tihti seal kohvi joonud kui Pärnusse olen sattunud esinema.
Siin ei saa tegelikult omanikku süüdistada, sest nii palju kui mina olen aru saanud, pole tal otsest vajadust esinejate järele, aga kuna tahtjaid on, siis on tõesti igal esinejal võimalus seda omal riisikol teha.
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas Antti »

Nojah, eks seda tüüpi sahiibe on nähtud nii rubla-, kui krooni ajal, ega nad ei kao ka euroajal kusagile. Ma julgeks siiski välja öelda, et rumal on pillimees kes sellisele libedale teele üldse läheb. Vbla olen ülekohtune nende kolleegide suhtes, kellele pillimäng põhitöö ja ainus sissetulek on, sestap peaks nagu igast võimalusest kinni haarama, siiski on pikas perspektiivis selline tee oksa saagimine oma istumise alt. Mis nii viga oleks kõrtsu pidada, kui tellid bändi kohale , "ju siis vaatab mis saab". Eelkõige on kõrtsi omanik see, kes peab hoolt kandma, et rahvas kohale tuleb. Bände on häid ja halbu, odavaid ja kallimaid, kuid lõppude lõpuks on artisti valik omaniku ainuotsus, tema enda risk.
Mõistagi on asjal ka teine külg, alati leidub keegi, kes on töö nõus odavamalt ära tegema, mõni lausa ilma rahata, suur rõõm seegi kui kodust välja saab. Siiski iga hinna või lihtsalt piletiraha eest konkureerima hakata ei ole lahendus. Ma olen tähele pannud oma enam kui 20 harrastusmuusikuna tegutsemise aasta jooksul, et loodus tühja kohta ei salli, kui ikka pakutav summa on liiga väike siis ennast kulutada pole ka mõtet, mängi vähem, küsi julgemini ja saad sama raha kätte on mu jutu sõnum:)
Omaette teema on laivbänd ja mängurõõm, siis võib peale ka maksta, aga sellest mõni teinekord ja teises rubriigis
antti
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas Ivar »

Manchoa kirjutas:Teien väga "huvitav" maksustamise variant see, et baar maksab tavalise avatud kõhtu, või siis tellitud täismaja ürituse puhul sama (ja suht kesist) hinda. Lähed kohale, paned asjad üels, siis avastad, et terve baar on tellitud ja seal on PULMAD ! Aga Sina saad ikka oma "sandikopikad" nagu tavalise õhtu eest, samas kui baar teeb suurt käivet. Oleme üritanud selgitada, et selliste "ürituste" puhul peab siis kas maja kinni pannud seltskond ise lisaks juurde maksma, või annab baar teatud % oma õhtu käibest, aga no ei saa nad aru.
See on nüüd kahe otsaga asi. Sest kui meie saame alti, ei maksa me ju baarile ka midagi (seda on küll harva aga on vahel aldiga tulnud suuremaid summasid kui ametlik õhtu taks). Minu suhtumine on see, et kui mina mängin pubis oma tavalise mängu aja ja tavaliste vaheaegadega, siis mind ei huvita baari käive, samas ei taha ma ka et baaritöötajad ajavad nina vingu kui teen lisaraha eest lisalugusid, eeldusel et baari sulgemiseni on veel piisavalt aega.
Kui aga seesolev pulm tingib pikema kohaloleku aja, siis on muidugi teine jutt.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas raen »

Olen Antti seisukohaga väga nõus - ka mina leian, et pillimees ei ole mitte rentnik, kes baariomaniku ruumi oma äritegevuseks "laenab", vaid on baarile teenusepakkuja. Ehk siis lisaväärtus, mida baaripidaja temalt ostab. Ja seda kõike ju ikka selleks, et rahvas meelsameni baari tuleks, et seal neil tegevust oleks, et nad heas tujus olles rohkem jooki ostaks ja kokkuvõtteks baarile rohkem kasumit tooks.

Jah, tõesti, kui baaripidaja polegi muusikutest oma baaris huvitatud, aga bänd siiski ise pakub ennast - muidugi võib siis ka ju bänd ise piletiraha korjata, kõik on kokkuleppe küsimus.

Aga mina pole küll kunagi seda teed läinud. Ma olen muusik, mitte kassapidaja!

Mis aga tasu saamisse puutub, siis eks ole minulgi kõike juhtunud - olen mänginud ühel jobudest rikkurite sünnal, kus maksja peo lõpus arvas, et ma vist siiski päris täie summa eest ei mänginud ...

Paar korda on juhtnud ka nii, et läksin pubisse kohale, panin pillid üles ... ootasin ... kedagi ei tulnud ... omanik otsustas, et ah, lähme parem ära koju! Ühes kohas sain täisraha, kuna omanik hindas mu kinnipandud õhtut kõrgelt. Teises kohas tegime sõiduraha ja mõningase kompensatsiooni osas diili.
Ma ei ole selles osas kunagi juuksekarva lõhki ajama hakanud, kui ikka ühtegi lugu mängida pole tulnud.

Küll aga lähen ma tigedaks, kui peo lõpus maksja pidurdama hakkaks. Muusik teeb ju oma töö ikka ära, samamoodi kümne või saja inimese ees. Ja ega bänd ei lähe ju lisaraha küsima, kui rahvast sattus oodatust hoopis rohkem olema ja kassa ilmselgelt suures kasumis. Õnneks aga pole mul, vähemalt pubidega, erilisi jamasid olnud.

Haltuura ehk aldiga on aga pubides minul see poliitika, et standard-mänguajal ma küsijalt raha ei võta - kui oskan laulu, siis laulan. Kui seejuures ikka väga tahetakse selle eest ka tasuda, siis raha vägisi tagasi ka ei lükka ... :-)

Kui aga tellitakse peale standard-mänguaja lõppu, ja tahetakse pikemalt, näiteks terve sett, siis olen alati öelnud, et enne tuleb baariga läbi rääkida. Mõte selles, et kogu maja on ju siis kauem tööl ja mitte ainult mina ei pea selle pealt teenima.

Eks muidugi olen minagi juurde mänginud ja seda nii kõva raha eest, kui ka niisama rahva ja enda rõõmuks, aga üldiselt ma pole just kõige usinam "juurdemängija" ... Ei saa ennast kohe esimesel õhtul ribadeks mängida, kui järgmisel ka ju vaja vormis olla ...
Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas Morino »

Tallinnas on nii ja naa. Näiteks üks baar on otsustanud minna seda teed, et muusikud käivad seal esinemas vabatahtlikult ja rahvas maksab neile jootraha kasti. Olen isegi seal mänginud ja viimati teenisin jootrada 110 eurot. Asja tegi veel lihtsamaks, et ei pidanud oma helivõimendust kaasa vedama. Muusikuid käib sealt läbi igasuguseid ja muide baar on iga päev paksult rahvast täis. Tallinnas on näiteks baaril odavamalt bänd sisse saada kui Pärnus. Päris heal tasemel noortebände on Tallinnas väga palju ja neid huvitab ainult see, et saaks esineda aga mitte teenitd raha. Baaridel on võimalik niidiotsast kinni võta ja just neid sisse võtta. Viimati nägin ühes Tallinna baaris ühte kitarriga poissi kes imehästi laulis. Veel mõtlesin, mis selline pole tänini mõnest lauluvõistlusest osa võtnud. Kuulasin terve esinemise ... Pärast poisi käest küsisin, et kuidas tasustamine käib. Teda raha ei huvitanudki. Ta käibki kitarriga ühest baarist teise.

Mis puutub piletirahasse, siis konkurents paneb asja paika! Rahvas valib siiski selle bändi, kes talle meeldib ja vahet pole kas piletiga või ilma! Tuntud bänd toob alati piletirahaga baarile piisava summa, et ei peaks peale maksma.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Muusikute tasustamine.

Postitus Postitas raen »

Sellist "kes-tahab-see-tuleb-ja-esineb" suhtumist ei saa üldse laita - noortel muusikutel on koht, kus kätt harjutada ning kogemusi saada ja baarikülastajatel ka põnev - kuuleb uut ja huvitavat mussi ning näeb värskeid tegijaid.

Aga siin on ka teine pool - keegi ei garanteeri kunagi, et asi ka kvaliteetne on ja et tehtav musa ka vastab mingitele kindlatele nõuetele. Programm ongi õhtust õhtusse niisama heitlik ja kirju, nagu seda on esinejate seltskond.

Üks tõsine ja sissetöötatud tantsupubi valib väga hoolikalt oma esinejaid ja libastuda ei tohi.
Vasta