(?) Sonar

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

(?) Sonar

Postitus Postitas StargateMax »

tre,
mind hakkas huvitama, et mis imeasi see Sonar siis on?
Kolasin selle kodulehel, aga teada ei saanud, mis ta täpselt teeb ja mille jaoks hea on :oops:
Ainult hirmkallis on!
Mina olen musa jaoks kasutanud ainult Reason'it ja Adobe Audition'i.
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Raen on sellel teemal juba natuke kirjutanud
http://forums.vaikene.net/viewtopic.php?t=33
Ütleme nii, et kui oled Reasoniga ära harjunud siis Sonar on nagu õudusunenägu. Erinevad VST pluginad - tunned kohe kuidas arvuti ei jõua enam. Reasonis laod 20 instrumenti üxteise otsa + effektid ja asi ei nõksa ka mitte :P selles suhtes meeldis Reason rohkem.
Tegelt Reasonil ja Sonaril on ühist niipalju, et mõlemad samplitele/loopidele üles ehitatud. Kummaski ei saa heli otseselt töödelda.
Tänu VST toele on Sonaril võimalusi rohkem. Reasonis on kindlad effektid ja samplerid/sündid seega võimalusi vähem.
Ise harjusin umbes paari päevaga ümber...
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

no aitäh selgituse eest! :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Sonar on samasugune sekventser, nagu Cubase või Logic jne. Ehk siis, võid sellega nii lindistada kui ka mahamängida nii audio- kui MIDI-träkke ( võrdluseks, Adobe on ainult audio jaoks ).

Saad kasutada neid efekte ja instrumente, mis sellega kaasas on, või lisada uusi.

Sonar "tunneb ära" acid loope ja groove-clips loope. Uues Sonar 5-s on ka REX-player kaasas. Mõistagi saad läbi rewire talle ka Reasoni külge ühendada.

Üldiselt, kui sa teed musa ainult softsüntidega ja sul pole mingeid OMA lemmikuid VST softsünte, siis jää Reasoni juurde - sellel tõesti pole stabiilsuse ja ökonoomsuse osas vastast. Kui aga tahad oma softsündi kõrvale laulda ja kidrat mängida ka, siis pead mõnd Sonari taolist sekventserit vaatama.

Aga kuldreegel on - mida avatum süsteem, seda "bugide"-rikkam ja suurem ressursi-röövel :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Tegelikult on asi selles, et Reasonil on piiratud arv instrumente ja effekte. Musa olen temaga harjunud tegema, aga olen leidnud hulga huvitavaid VST vidinaid, mida tahaks kindlasti Reasoni musale juurde liita :D
Ma tõesti kasutan ainult softi, aga Reason vahepeal ei rahulda enam :P
Eks vaatan, proovin äkki demo ära... Prose peaks välja vedama ilusti, mul on AMD 64 3000+ socket 939, hangiks veel winxp x64 ja korras :)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Ma olen oma pikkade tarkvara-muusika keskel veedetud aastate tulemusena jõudnud lõpuks arusaamisele, et mida vähem uusi pluginaid ja instrumente, seda parem muusika. Vastasel juhul läheb kogu aur ja vile uue programmi õppimisele ja muusikategemiseni ei jõuagi - uus vidin tuleb peale ... :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

heh, kui 2001. aasta algupoolel läksin FT2-lt üle Reasonile ja korralik musa tuli alles mitumitu kuud hiljem :D Olin FT2-ga harjunud, aga see on saast ju, kasutasin seda 1997.a. alates. Iga nädal tuli siis paar lugu :)
Aga ma vist ikka proovin Sonari (kui demo olemas on) ära, kui nädalaga midagi ei õpi, siis jätan ilmselt rahule. :roll:
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Hehee Raen keegi jagab vähemalt minu mõtet, et Less is more!!! Õige ta on ma polegi midagi valmis viimasel ajal enam saanud enamik aega kulub katsetamisele aga Reasonit ka ei taha enam näha liiga kuiv sound :D
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Samas jälle ei saa ma salata, et uued proged mind huvitavad ja hoian ennast ikka jõudumööda selle valdkonna uudistega kursis ...
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

:D No ja mis uut ja huvitavat oled leidnud,kui end kursis hoiad.Äkki hakkad juba midagi uut endale vaatama,Sonar läbiproovitud.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Tegelt on tulemas nii mõndagi põnevat - näiteks Har-Bal http://www.har-bal.com ähvardab uue versiooniga välja tulla ja sellel olla ka n-ö "auto-mastering"-funktsioon peal. Ehk siis, teeb ise automaatselt sellised üldised korrektuurid. Mitte, et ma eriti sellesse usuks, aga Har-Bal on üha rohkem ja rohkem mul kasulikuks osutunud - ka kõrtsifonod käin sellega üle ja tõtt-öelda on kõlapilt neil seeläbi märksa ühtlasem. Varem pidin kogu aeg mängudel EQ ja volume-nupuga möllama :D

Ja veel, lugup häkkerid, palun tirige endale kusagilt see http://www.nativeinstruments.de/index.p ... ndstand_us
ja rääkige mulle ka, kas on hea! :D
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

Sa oled siis ikka Har-bal-le truuks jäänud,kui mu mälu mind ei peta,ostsid mingi teise firma analoogilise asja,mis pidi väga täpselt iga nö.iga kolksu registreerima.Vaatasin ka seda Native asja,soft asjad lähevad ikka järjest võimsamaks ,sinu prognoos ,et pole kaugel see aeg kui soft sünte kasutatakse järjest rohkem,läheneb,kvaliteet järjest paraneb neil.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Olen jah ajajooksul õppinud Har-Balist lugu pidama. See on asi, mis tõesti toimib! Kui huvi on, saatke mulle mõni oma lugu masterdada - 5 minutit ja sagedused saavad paika!

Too teine proge on muidugi ka omal kohal, aga teises situatsioonis. Seda on hea kasutada miksimisel, kui vaja reaal-ajas vaadata, kas ja kus mingid sagedused domineerivad.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

aga teeks proovi jah.

Minu muusika drum'n'bass ja vaataks kuidas sul läheks, kas oleks raskem.
Bladetone
Tegija
Tegija
Postitusi: 46
Liitunud: 13 Mär 2005, 21:39

Postitus Postitas Bladetone »

mina olin siis viimane
Vasta