(?) Sonar

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Sa mõtled masterdamist? Kui jah, siis muidugi võib proovida.

Eks drumbass-tüüpi musal on alumine ots rohkem esil, kui mingil kammermuusikal, aga omad tasakaalu põhimõtted kehti sellegi musa puhul. Sa teed ju musa ikka inimestele, kelle kuulmisel on omad piirid ja kelle helitehnikal samuti.

Tegelikult olen lugenud, et masterdamine käib sisuliselt minutitega - meister paneb su musa mängima, kuulab hetke ja saab kohe aru mis ja kus on puudu, teeb siis kähku parandused ja ongi kõik!

Värk on selles, et mida KAUEM sa asja kuulad, seda rohkem kaotad sa objektiivsust.

Mina pole muidugi mingi meister, aga natuke olen ikka asja harjutanud ... :D
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

PS. Masterdamisega muidugi imet ei tee!

Saatsin kord ühe oma loo Teet Kehlmanile masterdada. Tal seal igatsugu ürgkallid analoog-kompressorid ja puha!

Lugu oli mul mõistagi kehvalt tehtud ja egas see pärast masterdamist paremeni küll ei kõlanud ... :D
Bladetone
Tegija
Tegija
Postitusi: 46
Liitunud: 13 Mär 2005, 21:39

Postitus Postitas Bladetone »

annaks sulle viimase loo mixingu wavi, millel pisike PSP vintage peal?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Võib nii ka, aga hea oleks kui ma saaks ka ainult puhta mixdown-versiooni. Aga kindlasti 24 bitine, eks!
Bladetone
Tegija
Tegija
Postitusi: 46
Liitunud: 13 Mär 2005, 21:39

Postitus Postitas Bladetone »

http://pcr.mikare.net/bladetone/Urantia.wav

täiesti puutumata 24bit mixingu fail siis.

NB: ei kuulanud enne kui uppima hakkasin, alguses on väike krõps sees, remove'i see ära.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

"URANTIA ( raeni master )

Siin siis veidi "ülekäidud" versioon. Natuke sellest ka, mida ma tegin või teha oskasin ...

Hakatuseks, see oli sul küllalt vali mixdown. Kui see oli nüüd otse sekventserist tehtud mixdown, siis istus sul kindlasti masterbusi otsas limiter või kompressor. Üldiselt soovitatakse mixdown teha nii vaikne, et see ka ilma limiterita üle nulli ei karga. Vabalt näiteks -5 dB või nii. Siis on sul hiljem masterdades rohkem mänguruumi.

Laadisin faili hakatuseks Har-Bal´i. Pilt oli muidu igati OK, aga vahemikus 30-70 Hz oli küllalt domineeriv osa. Arusaadav, et see muusikastiil eeldabki sub-bassi olemasolu, aga mulle isiklikult tundus, et seda oli seal natuke liiga palju. Häda on selles, et mida rohkem on üks sagedus esil, seda vähem jääb teistele ruumi. Pealegi, nii madalat otsa peale subbari ükski valjukas korralikult ei mängigi.

Krabasin siis sealt üsna kopsaka tüki vähemaks. Loodan, et ma nüüd kogu sinu mahlast siinusbassi ära ei söönud ... :D

Pidin kohe ka üldist volüümi vähendama, sest Har-Bal hakkas "punast pilduma" ( fail oli liiga hot )

Ja rohkem ma midagi ei puutunudki, sest ei tahtnud pilti rikkuma hakata.

Edasi laadisin asja Sonarisse. Üldiselt oli pilt küllalt ühtlane ja ilma liigsete peakideta. Puht maitse pärast panin talle siiski kompressori selga. Kasutasin optilise kompressori emulatsiooni, et see annaks sellist veidi "siidist ja kreemist" soundi juurde. Asi oli niigi korralikult ühtlane, seega panin suht väikese ratio 1:1,2 ja üsna aeglase atacki.

Kuna olin Har-Balis pidanud gaini maha tõmbama, siis lisasin lõpuks Vintage Warmeriga mõned detsibellid.

Kokkuvõtteks on kuulda, et bassiots on tunduvalt kergem küll. Kas see nüüd ka asja PAREMAKS tegi, on muidugi isejutt ... :D

PS. Peaks ka hakkama drumm`n`bassi tegema ... :D
Viimati muutis raen, 17 Okt 2005, 12:38, muudetud 1 kord kokku.
MR.X
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Okt 2005, 13:45

Postitus Postitas MR.X »

Aga hää lugu on küll,igati! :D
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

jah see on otse sekventserist lastud välja mixingu fail ja limiteerisin -0,1db peale, tavaliselt ma lasen ikka -3 peale, aga kui ma sinu jaoks uut wavi bouncisin, oli nii jäänd.
aga tulemus on igati hea, aga siiski üsna sarnane minu enda masteriga, ainult mul on rohkem sub'i.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Tõtt-öelda, selleks, et su lugu viletsalt kõlama panna, oleks ma pidanud kohe spetsiaalselt vaeva nägema ... :D

Üldiselt mulle tundubki, et sageli tähtsustatakse masteringi liiga üle. Ja eks masteri tegijad ise ka müstifitseerivad asja ja teevad ennast tähtsaks. Umbes nii, et ainult MEIE suudame su musast ÕIGE musa teha!

Minu arusaamise järgi on mastering umbes sama, kui ütleme, mees läheb mingile tähtsale koosolekule, ülikond juba seljas, lips otse, kingad viksitud jne. Ning ukse peal veel küsib, et "naine, vaata kas kõik on OK?" Mees teab ise ka, et ON, aga nagu igaks juhuks ... :D

Ehk siis, kui oled korralikult miksinud, siis pole masteringis võibolla tarvis mitte midagi teha. Mastering on puhtalt ainult põgus lõppkontroll, mille käigus parandatakse ehk pisivead ja/või ühtlustatakse erinevate lugude kõla/nivoo.

Kui on midagi tõsist viltu, siis päästab ainult ümbermix ...
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Mul on jama SONARiga. Ei tahtnud uut teemat ka alustada, jätkan siit.
Kui olen teinud loo ja selle salvestanud, siis järgmine kord seda avades laeb tükk aega samplereid sisse ja siis peksab sellise errori ette:

SONARPDR.EXE has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.

Rikub kõik ära, sest ma ei saa oma lugusid edasi teha ega ka mixdownida.
Ja see tundub olevat nii, et kui olen teinud loo nr. 011, siis seda saan laadida, aga kui teen loo 012, siis 011 paneb errorit, 012 mitte. Nüüd on mul 013 ja errorit paneb 012! Mida küll teha? Nutma kisub, sest olen nii head tööd teinud ja kõik vastu pükse... :cry:

Äkki on mõni teine sequencer parem kui Sonar?
Kasutan oma lugudes ainult Spectrasonics'i pille + Bandstand + Albino. Isegi lisa vst-effekte pole pannud. Ja pole ka ühtki pilli uninstallinud ega muutnud, uut lugu alustades on kõik korras...
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Try holding down SHIFT while you click on "OPEN". That loads it in Safe mode :D
Kasutaja avatar
Meelis Cortland
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: 17 Mär 2006, 02:02

Sequencer

Postitus Postitas Meelis Cortland »

Ei saa tagasi hoida, pean kirjutama, sest tuleb meelde, kui mingi aeg sai ise ka Windowse (siit need maci vennad ryndavad jalle)peal tood tehtud, ja ausaltoeldes tuli endalgi vahest nutt peale, parast moningaid 'fatal error' messageid. Katsetasin vist koik saadaolevad nimekamad proge demod ara. Yks mis pinnale jai oli Cubase. Tootas monda aega, ja siis hakkas ka sealt tulema teatud teateid, mida keegi ei ootaks. Samuti oli probleem ka Reasoniga, millel oli mul sama probleem, mis sul, lood ei tulnu lahti, ytles et 'bad file format'. Olen kuulanud su paari lugu-demot ja julgen oelda et su materjal on niipalju vaart et sa ei otsi tegelikult mitte sequencerit, vaid apple-i keskkonda ja oma pc void sa office tarbeks jatta. Loomulikult saad ka apple-ilt error message-id, kui need on ikka tavaliselt moistlikud ja sa tead mida teha, isegi kui oled vohik. Ise olen olnud apple-i peal pea 8 aastat ja mingi aeg vahepeal umbes aasta pc peal ja seda aastat pc peal ei tahaks eriti meenutada. Paar aastat tagasi kui pc pealt tagasi appli peale tulin vahetasin pc cubase-i appli versiooni peale ymber, aga kuna varasematest aegadest olin Logic Audio peal (alates 2.5 kuni 4.0 versioonid) siis otsustasin ka softi vahetada tagasi logicu peale (sel ajal juba versioon 5). Logic on kahtlemata kordi etem kui cubase, kuna seal saad koik teha kae jala jargi mugavaks. Nyyd on ka veel saadaval Logic Express, mis on kergekaaluline versioon Logic Pro-st, kuid kuna vst access on saadaval, siis ei ole ka probleeme lisade naol (pluginad). Sest effectid on peamised asjad expressis mis on ara jaetud (kärbitud). Veel on ka limiteeritud sample rate kuni 96khz, aga vaevalt et yle selle nii vaga vaja oleks, mina olen oma 24/48 -gagi vaga rahul. Motle sygavalt jarele enne kui hakkad uut sequencerit ostma. Soovitaks sul parem pc maha myya, natuke raha otsa panna ja mac osta, koos logic expressiga (voi kui rahas probleemi pole siis Logic Pro). On igasugu kohti kust on voimalik saada ka second hand mac moistliku hinnaga. Kui aga keskkonda vahetada ei taha, siis soovitaks sulle Cubase-i. See on vast koige probleemivabam ja voimalusterohkem pakett. Kommentaarid?
'Oled See Mida Sööd'. Ma ei tea kuidas teiega, aga mina olen inimene.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Njaa, aitäh pika seletuse eest, aga kuna rahaga pole hõisata, siis ei saa PC-d veel välja vahetada. Ja mul on palju muid asju, mis on loodud ainult PC-le.
Niisiis, PC-le on siis parem Cubase, mitte Logic?
hmm, aga äkki on mu probla selles, et kui ma varem tegin musa peamiselt süntidega, sämpleid kasutasin vähe ja väikeseid, siis polnud seda errordamise problat, aga viimased 3 lugu on mul tehtud nende väga suurte sample-playeritega, mis söövad jubedalt mälu ja äkki see teebki mingi jama? Et kui mul oleks RAM'i nt 1,5Gb 512Mb asemel, et äkki oleks asi korras? Praegu ta laeb ühte lugu sisse mitu minutit, sest suurem osa sampleid läheb virtuaal-mällu HDD peale. Väiksemad (süntidega tehtud) lood mahuvad RAM-i.
Ok. Kõigepealt proovin Raen'i soovitust, siis vaatan edasi...
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Hehee, see on vana tõde, et PC-l on KASUTAJAD aga MAC-il on FÄNNID! :D

Mina kasutan aastaid PC-d ( praegu Sonar 4 ) ja ei ole senini suuremaid erroreid saanud. Pisemad bugid on mõistagi olemas, kuid neist saab mööda hiilida.

Aga mul on ka kõik litsentsiga tarkvara ... 8)
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Ossa vana viiul! :lol:
kle Raen, sa oled eriti tänuväärne tegelane, tänu sellele SHIFTi asjale sain veale jäilie: 1 effekti-plugin oli corrupted, ma ei tea, miks. Jah, selles loos oli 1 effekt - delay. Üks lugu (012) on käes, nüüd vaatan, kas ka 011 saan kätte. Ütleks, et kuradima head lood on, panen klipid ka siia, kui asja korda saan! :D 100 000 000 000 tänu!
_______________
Klipid:

See 013 on alguses väga igavalt veniv, alguse-osa on vägaväga pooleli, ärge pange tähele. Pärast läheb heaks!

012
013

(C) 2006 Stargate Max. :)
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Vasta