Sündi ühendamine arvutiga?

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Sündi ühendamine arvutiga?

Postitus Postitas raen »

Tahaks ühendada oma Roland GW-8 arvutiga selliselt, et mängin GW-8 klaviatuuril, MIDI signaal jookseb samal ajal arvutisse ja arvutis soft ( vajadusel ) salvestab selle. Ühtlasi samal ajal saadab arvuti selle MIDI signaali GW-8-sse tagasi, mis genereerib audio signaali ja see audio liigub samal ajal sündi audio väljundist tagasi arvutisse, kus sama soft selle ( vajadusel ) ka salvestab.

Saan aru, et sellise setupi jaoks tuleks "LOCAL OFF" sündil sisse lülitada. Aga kas siin tekib ka muid jamasid, näiteks mingi viivitus? Ja kuidas teha nii, et kui hiljem näiteks arvutis see salvestatud MIDI-fail avada, siis kõlaksid sündis täpselt need soundid, nagu nad algselt mõeldud olid?
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: Sündi ühendamine arvutiga?

Postitus Postitas Seidy »

raen kirjutas:Tahaks ühendada oma Roland GW-8 arvutiga selliselt, et mängin GW-8 klaviatuuril, MIDI signaal jookseb samal ajal arvutisse ja arvutis soft ( vajadusel ) salvestab selle. Ühtlasi samal ajal saadab arvuti selle MIDI signaali GW-8-sse tagasi, mis genereerib audio signaali ja see audio liigub samal ajal sündi audio väljundist tagasi arvutisse, kus sama soft selle ( vajadusel ) ka salvestab.
aga kui sa klahve vajutad siis samal ajal midiga genereeritakse ju nagunii audiosignaal ka, et ma ei saa täpselt aru, milleks tuua ringiga midisignaali tagasi sünti?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Sündi ühendamine arvutiga?

Postitus Postitas raen »

Seidy kirjutas:aga kui sa klahve vajutad siis samal ajal midiga genereeritakse ju nagunii audiosignaal ka, et ma ei saa täpselt aru, milleks tuua ringiga midisignaali tagasi sünti?
Ma tahan kogu MIDI salvestamise, editeerimise ja mahamängimise teha arvutis, samas kui GW-8 oleks samal ajal MIDI-keyboard ja soundimoodul

Näiteks - mängin GW-8 klaviatuuril klaveri partiid, arvuti samal ajal salvestab selle MIDI-info. Edasi, panen arvutis selle salvestatud MIDI tiksuma ja mängin GW-8 klaviatuuril juurde näiteks basskitarri, samal ajal jälle arvutis seda MIDIt salvestades. Jne

Pilt
alland
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 15 Juul 2009, 20:13

Re: Sündi ühendamine arvutiga?

Postitus Postitas alland »

Üldiselt ei ole vaja arvutis sekventseriga salvestamiseks sellist MIDI tiiru tegema, kuigi võib. Iga DAW (sekventser) ei pruugi osata MIDI tagasi peegeldada ja iga klahv ei pruugi võimaldada local off teha.

Aga muidu peaks su tahtmise tegemine olema suhteliselt lihtne - kaks midi juhet ja läheb. Mina seda local off-midi through ei kasutaks. Tuleb lihtsalt vaadata, kas/kus arvuti sekventserprogrammil see "through" setting on (mõnel nimetatakse seda echo-ks vmt).

Üldiselt ei peaks normaalsel midipillil sellega probleeme olema, et samaaegselt

1) Mängida arvutist tulevat MIDI signaali (varem salvestatud rajad) mingi valitud tämbriga
2) Mängida klahvidelt tulevat asja mingi teise tämbriga
3) Saata klahvidel mängiutavat MIDI signaali välja arvutil salvestamiseks

Pigem on rohkem trikitamist arvutis selle DAW seadistamine nii, et mis rada mängib ja mis salvestab ja mis midi kanalil see kõik toimub.
Pillis peab ka asjad nii sättima, et iga kanali vastas oleks õige patch ehk tämber.

Sa vist ei maininud, mis programmi sa kasutad...
Korg KronosX & M3 & Pa2x Pro • NI Komplete 7 & Kore 2 • Reaper • Ableton • Omnisphere • soundcloud.com/allandd
alland
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 15 Juul 2009, 20:13

Re: Sündi ühendamine arvutiga?

Postitus Postitas alland »

raen kirjutas:Ja kuidas teha nii, et kui hiljem näiteks arvutis see salvestatud MIDI-fail avada, siis kõlaksid sündis täpselt need soundid, nagu nad algselt mõeldud olid?
See võib teatud juhtudel olla üsna keeruline. Soundi (patchi) valikuks on MIDIs omad käsud, mida on lihtne raja ette lisada, et pill valiks välja samad saundid. Enamasti aga pillis soundi valimisel ei valita üksnes sound, vaid ka efektid jmt, et kõik kõlaks nii nagu ta kõlab. Nende "paika saamine" välise midi faili sees on juba omaette teema.

Olen oma korgidega kasutanud kolme tehnoloogiat

1) Kui pillil on oma seq sees, siis olen salvestanud jupikese (nt loo alguse) olles valinud kokku kõik need soundid, mida tahan ja kui pillis kõlab kõik nii nagu tahan, siis salvestan sisemise seq-ga jupikese. See püüab sinna pilli seq sisse kõik vajalikud MIDI seaded, mida saan siis midi faili eksportida ja sinna juurde juba hiljem lugu edasi salvestada - see "algus" (koos kõiki vajalike bank select js sysex jmt värkidega) on siis nii paika pandud.
Seda saab kasutada nende pillide puhul, mis ei kasuta oma propietary song formaati - minu puhul nt Pa2x - kõik, mis ta teeb, saab ka midis kirja panna. Seda ei saa alati kasutada M3 puhul, sest kui teha salvestatud SNG (song file) failist MIDI eksport, läheb ühte-teist kaduma - kõiki sätungeid ta ei ekspordi.

1a) Mõnikord salvestan lihtsama loo põhja koguni pilli seq, siis ekspordin selle (koos saundi/efektivaliku algseadetega) ja jätkan peentuunimist/radade lisamist jmt arvutis.

2) Vahel kasutan p1) modifikatsiooni, juhtudel, kui pole palju efekte ja muid seadeid - kirjutan vastavad patch select käsud iga MIDI raja algusesse. Paljud daw-d lubavad ka nn patch liste kasutada, kus saad defineerida ära, mis pilli sa kasutada ja kui selle jaoks on patch list olemas, siis saad palju lihtsamalt valida otse arvutiprogrammist, mis pilli mingi rada peab mängima. Neid eri pillide patch faile saab ka pillitootjate kodulehtedelt või foorumitest.

3) Enamasti kasutan siiski sellist võtet, et sean pillis kõik rajad ja efektid ja kõik seaded paika, nagu ma neid kuulda tahan ning siis salvestan selle nn "tühjaks lauluks" (nagu p1) aga ei salvesta lugu ennast). Selle "tühja loo" eesmärk ongi hoida koos kõik saundide/efektide jmt seaded, mis pillis peavad paigas olema. Siis teen juba arvutis midi rajad tavaliselt, hoolitsees, et sinna raja algusesse ei satuks mingeid patch select käske ega muud. Raja keskel võib küll teha muudatusi, meed siis jäävad salvestamisel sinna MIDI sisse ja teevad loo keskel oma töö ära.

Enamasti ma ei kasuta selliseid asju lives, vaid valmistan lugusid hiljem arvutis edasi, see p3) võimaldab lihtsalt kiirelt pärast töö poolelijäämist sama asja juurde tulla.
Olenevalt pilli võimalusest saab seda ka lives kasutada, kui midi faili algusesse panna "song select" käsk. Siis erinevate midifailide jaoks on pillis salvestatud "tühjad laulud", kus sees vastavad valikud ja efektialgseaded, siis tuleb midi faili alguses song select käsk, mis valib need algseaded ja siis juba lugu ise õige saundiga.

Ilmselt sõltuvalt pilli ja daw võimalustest ja elu vajadustest on võimalusi veel palju muidki.
Korg KronosX & M3 & Pa2x Pro • NI Komplete 7 & Kore 2 • Reaper • Ableton • Omnisphere • soundcloud.com/allandd
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Sündi ühendamine arvutiga?

Postitus Postitas raen »

Aitähh põhjaliku ülevaate eest! Nagu aru saan, on see asi natuke keerulisem, kui lihtsalt MIDI-juhtmete ühendamine. Eriti just soundide settungite salvestamine ja nende recall.
Probleem veel ka selles, et minu põhiline MIDI-infoga töö käib praegu Recordis. Väga hea ja loogiline proge, aga väikse kuid põhimõttelise puudusega antud situatsioonis ... sel puudub MIDI OUT :-(

Et siis lisaks tuleks veel ka mingile uuele sequencerile üle kolida ...
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Re: Sündi ühendamine arvutiga?

Postitus Postitas valdek »

to Alland:
Ma siin ühe vanema pillimehega pusime sama asja kallal.Ta tahab ka arvutisse midifile teha.Meil on Cakewalki mingi vana proge,väga lihtne midi jaoks ja ajab asja väga kenasti ära,ise ka kasutan.Tema tahab praegu teha nii,et pillist siis teeb midi arvutisse,programmist tuleb see tagasi pilli ja pillist siis salvestab mujale wavina.Kas .ins fail on sama,mis patch file,ma sain .ins fili, panin selle progesse ja siis saab progest pilli sounde valida,kas siis kui näiteks faili uuesti progesse võtan, on kõik valitud soundid paigas.Me pole tegelikult sinna veel jõudnud,ta alles sai soundikaardi.Tal on Korg N364.Mis elukas see sysex on????Ma pole veel sellest asjast aru saanud,olen näinud mõnedes midifailides on seda kasutatud.See edasi tagasi liiklus pillist arvutisse ja tagasi,sujub kenasti,et kui pilliga teed,siis eelnev tehtud juba ka kõlab kaasa,ainult me ei saanud seda,et kui faili uuesti panime progesse,siis ei jätnud meelde neid sounde,mis me valisime.Kas nüüd võib loota,et .ins faili kasutamisega asi muutub?
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Sündi ühendamine arvutiga?

Postitus Postitas Manchoa »

Mina kasutan Local Off ja täiesti edukalt. Ei ole mingit probleemi. Midisignaaliga ei tohiks viivitust kah tekkida. VÄhemasti ei ole kohanud.
Soltuvalt DAW'st on aga rohkem või vähem jamamist sellega, sa näeksid arvutist saundinimesid õigesti ja saaksid neid ise valida. Logicu puhul tuleb ise teha uus Enviroment antud pillile ja kõik seaded käsitisi sisestada. Manuaalis peaks juhen olema. Kõige lihtsam ja lollikindlam on Cakewalk, sest sinna saad instrumendinimed kohe *.ins failiga importida.

Sonic Cell aga kasutab hoopiski editori, mis toimib virtuaalinstrumendina Sinu DAW's ja on "plug - n - play". Roland võiks oma teistele pillidelegi sellise pluginaversiooni teha.
TY
alland
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 15 Juul 2009, 20:13

Re: Sündi ühendamine arvutiga?

Postitus Postitas alland »

Nüüd on siin paar threadi sassis...
valdek kirjutas:Kas .ins fail on sama,mis patch file,ma sain .ins fili, panin selle progesse ja siis saab progest pilli sounde valida,kas siis kui näiteks faili uuesti progesse võtan, on kõik valitud soundid paigas.
Sonar/Cakewalk puhul tõepoolest .ins fail - see on "instrument definition" ja seda on päris paljude pillide kohta saada.
Kui Cakewalk on õigesti instrueeritud, siis ta .ins failist saundid valides kirjutab iga raja ette vastavad saundivaliku käsud ja seda faili maha mängides pill tõepoolest valib need saundid ise ära.
valdek kirjutas:Mis elukas see sysex on????Ma pole veel sellest asjast aru saanud,olen näinud mõnedes midifailides on seda kasutatud.


Üldjuhul on see tootja/pillipõhine MIDI käskude formaat, et anda edasi seda, mida nn standardse MIDIga ei saa ja mis on mõistetav ainult konkreetse pilli jaoks. Google aitab ehk edasi.
valdek kirjutas:ainult me ei saanud seda,et kui faili uuesti panime progesse,siis ei jätnud meelde neid sounde,mis me valisime.Kas nüüd võib loota,et .ins faili kasutamisega asi muutub?
Instument definition fail iseenesest loob eeldused, et õige saund saaks valitud, aga tuleb hoolitseda, et saundi valiku käsud iga midi raja algusse (ja vajadusel saundi vahetuse kohtadesse) sisse saaks. Seda tuleb siis igas proges omamoodi teha, mõnel puhul piisab instrumendi valikust ja programm tõlgendab seda, et sa tahad, et see rada mängiks selle saundiga ja lisab käsu faili. Pole Cakewalki aastaid kasutanud, täpsemalt juhendad ei oska.
Korg KronosX & M3 & Pa2x Pro • NI Komplete 7 & Kore 2 • Reaper • Ableton • Omnisphere • soundcloud.com/allandd
alland
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 15 Juul 2009, 20:13

Re: Sündi ühendamine arvutiga?

Postitus Postitas alland »

Manchoa kirjutas:Mina kasutan Local Off ja täiesti edukalt. Ei ole mingit probleemi. Midisignaaliga ei tohiks viivitust kah tekkida. VÄhemasti ei ole kohanud.
Enamus helikaarte ja arvuteid peaks MIDI puhul saama mõne ms viitega hakkama, mis reaalset elu ei sega ja enamustes kohtades pole tajutav.
Manchoa kirjutas:Sonic Cell aga kasutab hoopiski editori, mis toimib virtuaalinstrumendina Sinu DAW's ja on "plug - n - play". Roland võiks oma teistele pillidelegi sellise pluginaversiooni teha.
Korg M3-ga kaasneb selline plugin VSTi, kasutan seda ka, aga Rolanditest kahjuks ei tea. Korg oma arrangeri sarjale (mis on otsapidi kallimgi kui mõned tema tööjaamad) seda asja pole teinud ega vist plaani ka teha. Arranger-tüüpi pillidel on rohkem asju, mis toetavad live kasutust ja klassikalised DAW-id on tehtud rohkem stuudiotööle mõeldes.
Korg KronosX & M3 & Pa2x Pro • NI Komplete 7 & Kore 2 • Reaper • Ableton • Omnisphere • soundcloud.com/allandd
Vasta