Enigma MCMXC a.D

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Enigma MCMXC a.D

Postitus Postitas StargateMax »

tervist,
Mul jälle selline küsimus, et kuidas ühte häält nimetatakse:
no ma olen umbes 9 aastat proovinud teada saada, mis hääl see on, mida kasutati Enigma - Sadeness loos... See, mis meenutab panflööti, aga nagu huvitavam. Olen seda ka mujal kuulnud, aga mitte keegi ei oska öelda, millega tegu. :?
Äkki siin keegi teab? :)
tänud
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

See on shakuachi
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

huvitav... olen just selle nimega sampleid proovinud, aga see variant
ei kõlanud nii, vaid kõlas ühtlaselt. Nagu algus ja lõpp oleks puudu.
Enigma omal on alguses selline jõnks ja lõpus viskab korra hääle üles :)
Ehk otsin edasi... :roll:
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Hmm mina olen jungle flute nime all kohanud sellist soundi. Reasonil on ka selline olemas ühes oma loos kasutasin isegi seda.
DiscoDSP'l on olemas selline plugin nagu Vertigo. See on mõeldud tavasämplite resämplimiseks ehk saad läbi igast filtrite anda täiesti teise kõla - sellega peaks saama tavalise flute ka sarnaseks väänata.
Tundub et seal lükatakse flute sämpel lõpus tagurpidi käima + hästi palju reverbi. Eks ma hiljem katsetan...
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Eks Enigma kasutas sämplitud shakuachi käiku. Tuleb veel meelde, et miskisel Korgi? sündil oli just sellise soundi nimeks "Taj Mahal".
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Otsisin mälu järgi üles Homenja ühe kunagise eurolaulu kaverduse "Tiivad" ( mingite Taani vennikeste lugu vist oli ) - seal alguses just sellised käigud, hüpeldes "jou ... jou ... "
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Huvitav, kust Project X selle Reasonist leidis? Millisest refillist? Ja millisele instrumendile, kas NN19, NN-XT või... palju võimalusi polegi :D
Igatahes mina kasutan Reason 3 ja sellega kaasas olevaid refille (+ veel mujalt saadud helisid) aga jungle flute'i nimelist asja pole leidnud...

Ja natuke veel:
Otsisin netist umbes 2 päeva seda Enigma-häält taga ja mitte kusagilt pole saada :(
Siin on muidu sellest üht-teist ka seletatud:

http://www.enigmamusic.com/forum/archiv ... -1673.html

Kui äkki keegi teab, kust seda saada või on kellelgi endal see "taj mahal" või "jungle flute" sample või mis ta täpselt ongi...
Tohutult meeldib mulle see hääl! 8)
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Mul pole reasonit enam arvutis aga hmmm NN19 oli kindlalt see riistapuu mis seda mängis.
Jungle flute asemel võib Native Flute ka olla(nimi pole üldse väga kindel)...Ma tean et kindlalt sarnane asi on seal olemas NN19 ja vaata sealt kus igast inimhäälitsused, scratchimised on
Reason 2.5's oli kindlalt olemas 3.0 peax see ka alles olema
Kui ei leia sealt siis panen Reasoni peale ja näitan et on :D
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kuulge, Reasoni-kasutajad, mul ikka see Sonic Refill vedelemas. Firma CD, mitte mingi piraat! :D Tahab keegi? Ikka soodsalt!
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

hehee, mul vist on see refill kusagilt saadud juba, ei mäleta, kellegi käest kopisin vist :twisted:

Aga Reasoni refill'id otsisin lõpuni läbi ja kõik flute-nimelised, mis leidsin, olid tavalised flöödid :(
Otsisin siis kõik teisedki refillid läbi ja kõige sarnasem oli mingi "bamboo flute", mis tegelikult jääb ikka tugevalt maha sellest õigest.
Proovin äkki siis ise midagi kokku klopsida, aga tulemus on kahtlane... :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

pusisin mingi värgi kokku, aga rahule ei jää, kuulasin kõrvalt ka Enigma oma :D

http://www.zone.ee/sgm/flt1.mp3
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Postitus Postitas Project X »

Niih panin reasoni peale ja uurisin ei ole päris sama tegelt mitte sinna poolegi aga sellise nimega nagu Soulful_eLAB.aif leiab Chords-Phrases-Pads-Stabs'i alt. Mäletasin et kõlab nõks teisiti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

kuradile see enigma, sinu flööt kõlab väga vingelt! :D
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

hehe, lahe, kui kellelegi meeldib :D
Aga ma ei jätnud jonni, hankisin endale sellise programmi, nagu KORG Legacy, kus on mitme sündi emulaator või kuidas seda nimetadagi... Väga lahedaid hääli on ka, aga pean hiirega klahvidel klõpsima, sest mul midi kbdi pole :(
Uurin veel seda, seal on tohutult palju hääli! :)

PS.
See Reasoni Soulful_eLAB.aif on just õige tämbriga, nagu Enigma oma, aga heli kuju pole see. Algab teisiti ja keskel pole seda jõnksu, kuigi tämber on ikka õige muidu.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Hm ... , ma miskipärast arvasin, et Korg Legacy on muukimatult seotud selle keyboardiga, mis sellega kaasas on ... :roll:
Vasta