otsin pluginat, mis mängiks wav muusikafaile

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
walk
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Jaan 2010, 13:16

otsin pluginat, mis mängiks wav muusikafaile

Postitus Postitas walk »

Tere!

Olen kord varem teemaks teinud, kuid teema jahtus enne vihjete saamist...
Olen palju aega kulutanud googeldamisele, aga korduvalt tulemusteta :(

Kas on pluginat, mis suudaks kõige lihtsama muusikapleieri funksioone täita?
Millega avada plaadijagu wavis ripitud muusikafaile kõvakettalt ja minekut. Piisaks elementaarsetest käskudest open, play, pause, stop, skip.
Oleks väga tänulik sellist asja leides.

Keskkond, milles seda kasutaks, sööb: DX; DXi; VST; VSTi pluginaid.


Ainus sarnane plugin, mille leida olen suutnud, on Dj suunitlusega. Selles justkui korraga neli ,,pleyerit,, ja hulga kõiksugu spetsiifilisi võimalusi, aga laseb vaid ühe loo kaupa per pleyer faile avada. Pidev ehitamine. Kohutavalt tüütu lihtsalt muusikakuulamiseks.

Tõnu
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: otsin pluginat, mis mängiks wav muusikafaile

Postitus Postitas Seidy »

Tekib küsimus, milleks üldse pluginaga tavalise playeri stiilis kuulata? Live esinemisteks? Kas siis ei oleks lihtsam kõik lood sisse tõmmata ühte projekti ja lihtsalt kerida õigesse kohta (markerid ka abiks)?

Räägi, milleks sul sellist asja vaja on. :)
walk
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Jaan 2010, 13:16

Re: otsin pluginat, mis mängiks wav muusikafaile

Postitus Postitas walk »

Asi täiesti koduseks muusikakuulamiseks. Selleks omaette, terase kettaga, arvuti, millesse kõik oma ja sõprade CD plaadid wav-is sisse ripitud.
Arvuti täidab kolme peamist funksiooni. Data kandmine, signaali protsessimine ning mikriga mõõtmiste teostamine. Saundikaks kaheksa väljundiga Esi kaart. Iga kõlarielement võimendatakse oma võimsusvõimendiga ja lõikamised tehakse arvutis faaslineaarsete FIR filtritega (VST pluginad) Pluginaid võimaldab jooksutada Console nimeline programmike: http://www.console.jp/en/index.html Pleieriks olen kasutanud Foobari nimelist isendit. Nii console, kui Foobar vajavad saundikaga suhtlemiseks draiverit. Kui tahta asi üles ehitada puhtas ASIOS, siis osutub see võimatuks, kuna kaks vidinat korraga ei saa sama draiverit kasutada. Siit ka mõte leida pädev pluginpleier ( ei nõuaks draivereid), mille väljundid Consoles filtritesse veaks jne. PTunduk väga loogilise ühendusena ja ei peaks windowsi kerneleid asjale ligi laskma. SElle DJ pluginpleieriga töötab laitmatult, aga see lugude avamise jama. Vot siuksed mõtted mul kõrvade vahel...

Päikest, Tõnu
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: otsin pluginat, mis mängiks wav muusikafaile

Postitus Postitas Seidy »

mp3 ei sobi ma saan aru jah? selline plugin olemas muidu:
http://www.askywhale.com/vst/ (keri alla poole: Mp3play VST)
walk
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Jaan 2010, 13:16

Re: otsin pluginat, mis mängiks wav muusikafaile

Postitus Postitas walk »

Tänud üritamast, aga püsiks wav-is.

Miskis pluginapakis pidavat väidetavalt selline asi olema.
See oli aga ilmselt pisike tegija ja nii ma ei jõudnud otsingutega kuigi kaugele.

Tõnu
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: otsin pluginat, mis mängiks wav muusikafaile

Postitus Postitas raen »

Ma ei oska sind küll kahjuks su küsimuses aidata, küll aga tekkis mul endal rida küsimusi :-)

See on sul siis päris vinge kuulamiselamus, kui igal kõlari elemendil eraldi võim taga jne.
Räägi natuke lähemalt, kas selline keeruline asi tasub ennast ära? Kas oled ruumi akustikasse ka investeerinud jne
walk
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Jaan 2010, 13:16

Re: otsin pluginat, mis mängiks wav muusikafaile

Postitus Postitas walk »

Kuulamiselamuse tasuvust raske hinnata. Aga minu meelest kaasneb sellise lähenemisega rida eeliseid. Filtrite ja korrektsioonide lihtne teostamine. Faaslineaarsusega kaasneb või õigemini säilib omamoodi selgus muusikas. Ja vaid üks kõlarielement on võimendi jaoks oluliselt lihtsam koormus, kui seda terve mitmeribakõlar koos oma jaotusfiltritega on. Lihtne, odav LM3886 võimenduskivi saab midide ja tweetrite võimendamisega täiesti edukalt hakkama.
Ruumi akustika, mis on ahela lahutamatuks lüliks, on ilmselt kõige haigem osa meie kodustes muusikakuulamistes. Elutuba foonikaruumiks kujundada nagu ei tahaks. Vist kõige mõistlikum lähivälja kolmnurk ehitada, milles end rahuldamas käia. Või head kõrvaklapid. Pole siiani otsustada suutnud, kumma veidrustega enam lepiks.
walk
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Jaan 2010, 13:16

Re: otsin pluginat, mis mängiks wav muusikafaile

Postitus Postitas walk »

Avan uue teema, kus arutleks klassikalise kaheriba kõlari/ monitori võimalikest kiiksudest ja mõtteid nende vältimisteks.
walk
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Jaan 2010, 13:16

Re: otsin pluginat, mis mängiks wav muusikafaile

Postitus Postitas walk »

Kusjuures kõige lihtsam sellise süsteemi kasutus on CD pleierist SPdif optilisega saundika sisendisse. Siis jääb arvuti vaid signaaliprotsessori- dacina töösse. Start menüüst saab kõik vajamineva käima sundida ja kui kõik häälestatud, pole klaverit, hiirt ega monitori vajagi. Väike passiivne kõvaketas sobiks sellisesse kooslusse ülihästi.

Päikselist sügist soovides,
Tõnu
Seidy
Äss
Äss
Postitusi: 201
Liitunud: 01 Dets 2005, 18:59

Re: otsin pluginat, mis mängiks wav muusikafaile

Postitus Postitas Seidy »

proovin uuesti. midagi sellist äkki:
http://www.kvraudio.com/get/4716.html
Vasta