Triipkood plaadile

Muusikast ja muustki ...

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Typhos
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 19
Liitunud: 06 Sept 2005, 10:30

Triipkood plaadile

Postitus Postitas Typhos »

Niisiis-olen siin uurinud ja otsinud mingit infot selle kohta,kuidas saada CD-le triipkoodi.
Hakkan välja andma oma teist plaati.Esimene sai välja antud üsna UG tasandil ja muidugi ilma triipkoodita.Seekord aga tahaks plaadi teha päris korraliku ja n.ö. ametliku.Kas kellelgi on infot selle kohta,kust ja kuidas seda plaadile saada?Samuti on teretulnud info ka muudest kohustuslikest elementidest plaadikujunduses(logod,embleemid,tekst jne.).Ette tänades
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Nagu ma aru saan, on sul plaanis välja lasta helikandja oma muusikaga, seda siis suuremas tiraazhis kui 10-11 tükki ja sooviga need ikka kõik maha müüa ja natuke teenida ka?

Kui jah, siis mina olen sama mõelnud, aga mind on üsna varsti alati maha rahustatud. Kõik mu tuttavad, kes sama on üritanud, on oma partiiga alati hävinud ja afäär on lõppenud sellega, et "vabrikus" tehtud plaadid saavad tasapisi sõpradele laiali kingitud. Muidugi on hea tunne, kui sul on OMA PÄRIS CD PLAAT, aga kulutused selleks ei tasuks ennast ( vähemalt minu puhul küll ) ära.

See on reaalsus, et plaate ei osteta meie poodidest niipalju, et nende kaubanduslik tootmine tavamuusikule ära tasuks, kui sa just Meie Mees või Smilers pole.

Sõpradele-fännidele võid aga ise ka plaadi valmis kõrvetada, illustreerid käsitsi ära ja paned autogrammi ka. Tõeliselt ainulaadne kingitus!

Sama ka raadiotes ja klubides mängimiseks.

Triipkoodi jms autorlust tõestavat polegi vaja lisada. Kirjutad lihtsalt autorite ( näit. ise-enda ) nime ja "kõik õigused kaitstud" ning alles siis, kui keegi tuleb vastupidist väitma, pead oma autorlust tõestama hakkama. Hea muidugi, kui kuulud mõne kirjastaja või autorikaitse ühingu alla ( näit. Eesti Autorite Ühing jne )
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Tõepoolest on kavas teha natuke suurema tiraaÅžiga plaat,kui 10-11 tk.Mis puutub oma plaatide müügiga teenimisse,siis olen muusikaga tegelenud ja muusikainimeste ringkonnas olnud juba mõnda aega ja tean,et teenida sellega ei anna - kindlalt jääd miinustesse.Samas on ikkagi isu välja anda just see OMA PÄRIS CD PLAAT,kuna esimest plaati sai aastake tagasi esitletud ka raadios ja pärast seda oli tagasiside hea(kontserdipakkumine,mis sai teoks tehtud jne.).Nüüd ongi siis vajadus välja anda n.ö. ametlik plaat,aga selleks on vaja mingid tingimused täita.Olen EAÜ liige ja osa teksti(NCB logo,Kõik õigused kaitstud) võin plaadile ka panna.Aga huvitab just triipkood,kuna 1)tegu ei ole lühiajalise projektiga, 2)projekte on mitu ja loodetavasti moodustub neist midagi ühiselt ametlikku.
Seega oskab ehk keegi nõu anda,kust ja kuidas triipkood plaadile saada,mida selleks teha tuleb ja kas keegi on sellega varem juba kokku puutunud?Kusagilt nagu kuulsin poole kõrvaga,et seda on võimalik netist saada,aga...

P.S. @raen - kas sul siis tõesti pole sellega kokkupuuteid olnud näiteks seoses Reliikviaga või mõne muu kollektiiviga?Ehk oskaksid midagi soovitada,sest teatud mõttes on see projekti ametlikuks ajamine ju mingi samm ja areng isegi siis,kui see kuhugi ei vii?Ette tänades
Typhos
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 19
Liitunud: 06 Sept 2005, 10:30

Postitus Postitas Typhos »

Hmm,unustasin sisse logida...
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

No ma siin ikka aegajalt mõtlen jah, et neid oma lugusid on juba kogunenud plaadimaterjali jagu ja et võiks kõik korraga ehk jälle sisse mängida-laulda ja siis plaadile panna.

Kes teab, ehk teengi kunagi selle triki ikka ära ... :roll:

Aga sina võid ju asja uurida mõnest plaadifirmast, selles mõttes, et kui sa just kasumit taga ei aja, vaid rohkem edevusest, siis tasub ju parem teised tööle panna ja ise vaid musa teha! :D

Ma ei tea, mis musa sul on, aga kui on selline alternatiivsem, siis uuri näiteks Kohvirecordsist http://www.kohvirecords.ee/

Niipaljukest, kui mina olen pillimeestega vestelnud, siis plaadifirmas tehtud plaadiga sina rikkaks ei saa, küll aga saad mänge, au ja kuulsust :D

Hoia siis teisi ka kursis!
Vasta