"Ajalehepoisist miljonäriks ehk ... "

Artiklid muusika tegemise ja vahendite kohta

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

"Ajalehepoisist miljonäriks ehk ... "

Postitus Postitas raen »

... kuidas teha oma "tavalisest" koduarvutist helistuudio.

Järgnevalt mõned põhitõed, mille paikapidavust olen omal nahal tunda saanud.

1. Kuna üks poest toodud PC teeb tavaliselt lisaks sinule vajalikele toimingutele ka salamisi sadat muud asja, siis on mõistlik teda veidi tuunida ehk siis ära keelata ülearused funktsioonid ja jõud suunata vajalike asjade tegemisele. Siin on päris mitmeid eri käsitlusi, aga üks asjalikemaid asub siin http://www.musicxp.net/tuning_tips.php
Jäta see lehekülg endale spikriks ekraanile ja tee kõik, mis kästud. Toimib.

2. Soojalt soovitan - helikaarti valides ära osta mingit nõmedat Soundblasterit või mõnd teist mänguasja. Võibolla helikvaliteedi vahet suurt ei märkagi, aga need ei ole mõeldud tõsiseks audiotöötluseks. Hakkad nägema kurja vaeva erinevate probleemidega mässates. Korralikud pool-profi kaardid pole enam teab mis kallid ja pärast võid endale ainult aitähh öelda.
Üks väga populaarne ja kiidetud, samas lihtne ja töökindel asi on siin - http://www.m-audio.com/products/en_us/A ... -main.html Kui sinu sooviks on ainult jooksutada tarkvaralisi instrumente ja lisada ühekaupa näiteks vokaal, kitarr jne, siis see helikaart võiks olla küll tõeliselt "kindla peale minek".

3. Väga vaieldud teema on internet. Mina olen jätkuvalt seda meelt, et musa-arvuti olgu ainult musa jaoks ja võrku seda ei tasu ühendada. Tehakse küll ka topeltrezhiimi masinaid, mida saab tööle panna kord "musa-masinana" kord "muidu-masinana", aga fakt on see, et mida vähem masinas tarkvara jookseb, seda vähem on võimalikke probleeme. Ja internet on, teadagi, üks väga suur probleemide "maaletooja".
Kui aga tõesti ilma netita ei saa, siis vähemalt pühi masinast regulaarselt prahti. Üks tuntud tasuta puhastusproge on siin http://www.lavasoftusa.com

4. Kui sa, sarnaselt minule, armastad katsetada erinevate softsüntide ja muude programmikeste demosid, pead arvestama sellega, et enamasti neid päris jäägitult niisma lihtsalt masinast välja ei saa. Kas need jäägid nüüd just kahju teevad, aga närvidele käivad küll ja kasu neist ka pole. Üks kauaks jäänud külaliste väljaviskaja on siin http://www.regvac.com. Väga lihtne ja turvaline puhastaja. Küll mitte lõpuni free, aga laseb 30 päeva maksmata proovida. Üks hea omadus veel - kui lasevad välja uue versiooni, siis see ei tunne su arvutit ära, seega saad proget jälle kuu aega muretult pruukida. Nagu mina teengi ...

5. Elu areneb paganama kiiresti ja nii mõndagi suuremahulist programmi enam ilma DVD-sahtlita arvutisse ei saa. Peaksin vist oma masinale ka selle külge ostma, siis jääb teine sahtel ainult kirjutamiseks, säästan selle laserit ja puha :)

6. Aga mida sina arvad?
Bladetone
Tegija
Tegija
Postitusi: 46
Liitunud: 13 Mär 2005, 21:39

Postitus Postitas Bladetone »

Väga hea artikkel jälle Raen 8)

Kui on hea helikaart, head monitorid, hea võim monitoridele, siis võib olla juba üsna rahul, sest heli mis tänu headele vahenditele välja tuleb, pole enam nii moondunud.
Need on nagu üldised asjad, mis igal muusika vorpijal peaksid olema kui on vähegi huvi kätte saada kvaliteetsed sounid.
Edasi juba mis kodustuudio tarvikud tulevad, tuleneb igast producerist erinevalt, olenevalt vajadustest, stiilist. Kellel on lahtutamatu kaaslane kodustuudios EMU sampler, kellel midicontroller, kellel kitarr jne jne.
ja mina arvan kindlasti on vaja ka häid kõrvaklappe, sest mõnus on ju teha algul kõrvaklappides, helid kohe kõrvades ja siis lõppfaasis mixida ja masterdada monitoridega.
mxer
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 21
Liitunud: 15 Juul 2005, 21:30

Postitus Postitas mxer »

arvutit hankides peaks ka vaatama, et ta jahutussysteem oleks vaikne. mina n2iteks algul selle peale ei tulnudki kui ma oma 200 mhzse v2lja vahetasin. praegu on teise tuppa ka kuulda kuidas ta myhiseb.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Jah, korpuse madal müratase on väga oluline. Mul oli üle-eelmine masin, 750 MHz AMD ja see kohises jube valjult, käis kõrvaklappidest ka läbi ja segas muusikategemist tohutult. Korra proovisin siis veel ühe läpakaga musa teha (tegin siis veel Reasoniga) ja läpakas oli ju vaikne ja tulemus oli ka kohe parem. Ka kõrvadel on parem. :)
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Uurisin ka siin, enne kui arvutit uuendasin, et kuidas vaikust tuppa saada. Ei teagi, kui kaugele need vesijahutused vahepeal arenenud on, aga parim lahendus on siiski arvuti teise tuppa panna.

Minul seda võimalust pole, seega investeerisin võimalikult vaiksesse kasti ning jahutusse. On vaiksem küll, kui netimasin, aga ( eriti suvel soojaga ) undab ikka.

Toodetakse ka spets summutuskappe ja olen isegi lugenud, et pannakse nupp, millega saab ventikad ajutiselt seisma panna ( jube risk muidugi )
andresl
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Mai 2006, 17:24

Postitus Postitas andresl »

Seoses helikaardiga...
* Hetkel töötan ise veel integreeritud helikaardiga. Ei ole asja tuuma süvenenud, kuid tundub, et kasutades mixdown võimalust, mängitakse asi kokku numbritega kalkuleerides (heli kvaliteet ei sõltu helikaardist).Vst instrumentide kasutamisel on selline teguviis võimalik. Ehk siis- kvaliteetne vst instrument ei tooda ebaolulisi mürasid. Samplite kasutamisel ei ole oluline helikaart, vaid inimese võimekus. On tehtud väga head muusikat ka 166 MHz pentiumiga, sest hea lugu algab tavaliselt ideest ning hea idee kasvab välja andekast inimesest.

* Probleemid tekivad siis, kui on vaja lindistada väliseid heliallikaid. Rääkides kvaliteetsest lindistusest tekib 130 dollarit maksva helikaardi juures küll mõni küsimus (näit. paljas midi interface maksis pool aastat tagasi umkaudu 1000 krooni). Huvitav on näiteks see, kuidas mõjutab helikaarti arvuti sees olemine ja kas väline kobakas on väärt seda ruumi, mis tal vaja on, et elamisse ära mahtuda. Olen alati olnud umbusklik reklaamide suhtes, milledes märksõnades on "kauba peale" ja "odav" (kauba peale Ableton live light). Samas jälle- parem varblane pihus, kui vares katusel.

* Huvitav oleks lugeda erapooletu hindaja- helitehniku konkreetsete kalkulatsioonide- mõõtmiste tulemusi. Sagedused, helitugevused, mürad jne. (Plaanin isegi ühel päeval arvutit helikaardile tutvustada ning kogu selles virrvarris ei ole üldse kerge leida seda õiget). Ei tea, kuidas helikaartidega on, kuid kõlaritele pannakse sildikesi küll üsna kergemeelselt külge. Kui kirjutatakse kõlarile sagedusriba 20 Hz- 22000 KHz on üsna vähetõenäoline, et sealt korralikku heli hakkab välja tulema, sest kõlarist tulevad need sagedused küll läbi, kuid reaalne tööpiirkond on kõlaril näit. 60Hz- 15 000 KHz, mis odavate kastikeste puhul reeglina "unustatakse" lisada.

* Helikaardi puhul on müra tase oluline ju ka sellepärast, et 1+ 1= 2 ehk 1 kanali müra + 2 kanali müra + x kanali müra = must heli. Kõrge müratasemega kaart ei hakkagi endas kandma digitaalse salvestuse puhtust. Igasuguse müra summutamine tähendab aga selgelt mingi sageduse kärpimist. See aga omakorda tähendab ebaloomuliku sagedusriba teket. Õige helikaardi otsing on minu jaoks peaaegu et ülejõu käiv ettevõtmine. Ei tahaks just seda kõige odavamat, aga ka mitte kalleimat, aga samas võiks ju olla korralik kvaliteet ja palju võimalusi.

* Arvuti juures olen tähele pannud, et mitteteadlikule inimesele müüakse arvutipoes reeglina maha kas viimane eelmisest põlvkonnast või jalust nõrgaks võtva hinnaga nn. superarvuti, mis aasta või kahe pärast esindab eelmist generatsiooni. Nt. 2003 aastal oli 2,4 GHz Intel Celeron parima protsessoriga saadaolev arvuti Viljandis. Praegu, aastal 2006 müüakse 2 korda suurema jõudlusega arvuteid koduarvutiteks... Paneb mõtlema. Samuti on arvuti juures 101 parameetrit, mida tuleks jälgida- soovitan soojalt enne raha väljapanemist mõne asjatundliku arvutinohiku nõuannet paluda. Inimesed ei vaata sageli näiteks ram mälu kiirust, kõvaketta tüüpi- lugemise kiirust, kõvaketta puhvri suurust. Iga pisike nüanss aitab kaasa paremale lõpptulemusele. Vahel aitab paarist lisakroonist võimalike suuremate väljaminekute vältimiseks tulevikus.

* Ise kasutan praegu sellist töömasinat AMD 1,8 GHz, 64 bit, 512 Mb ram. Töötab paremini, kui 2,4 GHz Celeron. Maksis selline asjake 8 K. Hetkel olen enam- vähem rahul, kuigi ram mälu on see, mida kipub alati väheks jääma.

* Internett stuudioarvutis ei oma minu arvates otsest ohtu, kui kasutaja teab täpselt, mida ta teeb. Täielikku kaitset viiruste ja muu pahavara eest tänapäeval ilmselt ei ole, sest isegi mõningate demode jms. sisse peidetakse kahtlaseid koode. Õnneks küll harva, kuid malicious code vms. tegelane võib uksest sisse jalutada ka küllatuleva sõbra mp3 plaati kuulates. Õige on muidugi see, et arvuti ressursse jääb rohkem vajalike asjade jaoks. Aga nii väga seda internetti ka ei tasu karta. Pigem on põhjust karta teadmatute isikute sattumist teie tööarvuti taha. Ise olen nii mõnegi pahalase üle elanud. Seetõttu olen olnud sunnitud midagi ette võtma ja õppima nendega arveid klaarima.



Selliseid mõtteid siis muusikategemisest...

Mnjah, olen nüüd vist juba liiga pikalt targutama jäänud. Kui mõni asi tekitas vastakaid mõtteid, kirjutage julgelt, sest läbi vaidluste sünnib tõde!
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

Päris õige jutt...
Integr. helikaardilt soovitan üle minna korralikule nii ruttu kui võimalik, sest int. kaart laseb emaplaadilt kogu elektroonilise ja andmeside müra ja krõbina väljundisse ja see häirib väga jubedalt, kõrvaklappidega rikub ka kõrvu.
Isegi odav SoundBlaster ajab väga hästi asja ära. Seda juhul, kui lihtsalt kogu muusika otsast lõpuni valmis teha arvuti sees.
Aga 166 MHz Pentuga musa teha... see on enam kui kahtlane, sest ükski korralik instrument ei hakka seal tööle. Tööle saab ehk vaid 10 a. taguse muusikatarkvara.
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
andresl
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Mai 2006, 17:24

Postitus Postitas andresl »

int. kaart laseb emaplaadilt kogu elektroonilise ja andmeside müra ja krõbina väljundisse
Kusjuures mingil kummalisel kombel praegusel helikaardil sellised probleemid peaaegu puuduvad. Et kõrva väga ei riiva. Küll aga häirib müratase ning välist helikaarti vajan eelkõige väliste heliallikate salvestamiseks.
Aga 166 MHz Pentuga musa teha...
Jätsin vist mainimata, et arvutis endas jooksis midi. Pillid olid välised. Aga cakewalkiga suutis see asi pika mõtlemise järel laulule kaja lisada ning lugu kokku panna küll. Seda veel seni, kuni arvutis jooksis win 95. Pärast 98 pealepanemist sai sellega vaid graafikavaeseid veebilehti vaadata. Lisatud sai selline fakt sellepärast, et panna mõni lugeja mõtlema, kas tal on ikka vaja võtta pangalaenu ostmaks uut ja võimast arvutikasti. Tean ühte tuttavat, kes ostis internetiarvutiks 2 tuumaga pentium 4. Lihtsalt prestiiÅži pärast. Ja lõppkokkuvõttes kasutab kogu jõudlusest heal juhul 25 %, kuid ägab maksukoorma all. Milleks sellised mõttetud väljaminekud, kui tema vajadustele vastava kasutatud arvuti saaks peaaegu et niisama kätte? Ka uued odavad variandid suudavad edukalt dvd filmi mängida ning internetis maili näidata.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Hetkel töötan ise veel integreeritud helikaardiga
See on tõsi, et kui kogu musa sünnib arvuti sees virtuaalsete instrumentidega, siis helikaart tekkiva heli kvaliteeti otseselt ei mõjuta. Küll aga kaudselt - pead ju kogu tööprotsessi läbi selle helikaarti kuulama ja kui sound on tönts ja mürarikas, siis on raske hästi miksida. Ja eks latentsus- ja muud probleemid on ka viletsa helikaarti lahutamatud kaaslased. Ja veel, helikaarti kvaliteeti suudad ka tõeselt hinnata alles siis, kui teed vahetu A-B testi. Aga nagu lugeda on, sageli need testid eri kaartide osas on küllalt subjektiivsed ja ma miskipärast arvan, et see helikaarti konverterite roll heli kvaliteedi osas on natuke ületähtsustatud. Ehk siis - kui algsound ( sinu vokalist või kidramees ) on hea, siis on seda ka raske rikkuda. Ja vastupidi - viletsat algsoundi ei paranda ka väga kallis helikaart.

Kood: Vali kõik

hea lugu algab tavaliselt ideest ning hea idee kasvab välja andekast inimesest
Kahe käega selle poolt! Liigagi sageli, eriti tänapäeval, kus tehnoloogia võimaldab muusikat teha praktiliselt kõigil, kes aga tahavad, sõidetakse liigselt sellesama tehnoloogia seljas ja arvatakse, et tehtud musa on vilets sellepärast, et ju on riistad viletsad. Ja, et kohe tõmban kusagilt uue vahva plugina, mis lahendab kõik probleemid. Tean seda omast käest.

Selge see, et vilets riistvara on pärssiv faktor ja kehv tarkvara segab tööd, aga võimalik lõppkuulaja kuulab ja hindab tegelikult ikka ja ainult seda sinu ideed ja pillimängu, mitte aga seda, et oled salvestanud mingite uute Apogee konverteritega, või, et oled ostnud uue hostsekventseri.

Alles hiljuti siin tuli üks suht uus rockbänd ( ei räägi nimedest, sest see pole oluline ) oma uue singliga välja. Sain ka kuulata. Mehed ise olid hirmsasti õnnejunnis, et vat kasutasime kahte bassdrummi, soolokatel eri nahad, iga kidrakäik ise võimuga mängitud jne. Ühesõnaga - kuna nii ägedat tehnoloogiat sai ju kasutatud, siis lihtsalt PEAB hea tulemus olema. Aga kuulasin mina seda lugu ja päris igav lugu oli ... :) Mind, kui lõppkuulajat kottis väga vähe see, millega ja kuidas see lugu salvestatud oli. Sest lugu ise oli hall ja mittemidagiütlev.

Nii, et tehnoloogia ON oluline osa, aga idee ja esitus on palju olulisemad.

Sama kehtib ka kõrtsimuusikute puhul. Viimasel ajal ikka pappi liigub ja pole haruldus, kus kasutatakse küllalt kallist helivõimendust ja ka pillipark on üle keskmise. Samas aga unustatakse sootuks, et mitte helikvaliteet pole see, mida rahvas tuleb pubisse saama, vaid muusikast õhkav positiivne energia, pillimeeste hea tuju ning tehtav show. Nii, et esmalt tuleb ikka investeerida oma mängu- ja lauluoskusse, oskusse publikuga suhelda ja alles siis tuleb mängu tehnoloogia.
Kasutaja avatar
StargateMax
Äss
Äss
Postitusi: 358
Liitunud: 18 Sept 2005, 16:59

Postitus Postitas StargateMax »

raen kirjutas:...vilets riistvara on pärssiv faktor ja kehv tarkvara segab tööd, aga võimalik lõppkuulaja kuulab ja hindab tegelikult ikka ja ainult seda sinu ideed ja pillimängu
Tegin aastatel 1997-2000 musa 66MHz 486 peal ja tarkvara oli Fasttracker II. Sellel polnud mingeid effekte ja hääled olid mul ka enamasti 8-bitised, hõredad ja paljud olid raadiost või kassettidelt sämplitud! :D
Aga miskipärast paljud kiitsid mu muusikat (mõned üksikud ka jälestasid miskipärast) kuid ma ise polnud rahul, sest tehnika oli ülim saast ja tahtsin ikka korralikumalt teha!
Nimekiri läks liiga pikaks, seega: https://equipboard.com/stargatemax
stargatemax.com
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Nii ongi! Ja kui palju on tänapäeval Hi-Fi mõttes küll kvaliteetset, aga sisutühja ja mõttetut muusikat ...
globe
Tegija
Tegija
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Dets 2008, 22:51

Re: "Ajalehepoisist miljonäriks ehk ... "

Postitus Postitas globe »

Tuleks tagasi selle teema esimese postituse ja sealt esimese lause juurde - ".... kuidas teha oma "tavalisest" koduarvutist helistuudio."
Esimeses punktis mainitud link täna enam vabalt juurde ei lase. Õnneks on mul säilinud sealt tõmmis, mille ma hea meelega lühendatud kujul siiasamma postitaks. Ehk on sellest ka mõnel reaalset kasu.
Enda kohta võin öelda, et selle õpetuse järgi ikkagi s***st saia ei saa. 500MHz Pentium Celeron ei olnud ka pärast tuuningut suuteline jooksutama Cubase või Abletoni LE versioone, isegi E-MU Proteusest ei saanud polüfoonilist heli kätte :o
Mida keerulisemad ja mahukamad on muusika tegemiseks vajalikud programmid, seda võimsam peab olema arvuti. Ja see peaks olema alati veel varuga, sest tehnika areneb paganama kiiresti ja ühel hetkel selgub, et programmi järgmise versiooni jaoks on sinu hiljuti soetatud arvuti juba jäänud jõuetuks....
Saia pidin niisiis ikkagi ise ostma. Aga peale tuunimist on sellel saial nüüd küll suhkur peal. Ei mingeid mõttepause, hangumisi, ragistamist - kiire ja optimaalne nagu kellavärk!
Alljärgnev siis Win XP kohta. Ärge võtke asja puhta kullana, uisapäisa ei ole mõtet kõike allpoolkirjeldatut teha, palju sõltub kasutaja vajadustest ja harjumustest. Kõik punktid ei aita ka arvutit kiiremaks/võimsamaks, siin on ka mittevajaliku jura eemaldamise vihjeid - vahest ei tule selle pealegi, et mõnda ärritavat asja nii lihtsalt saab välja lülitada.

For consistency, before carrying out the tuning tips suggested below, switch to classic view in the control panel. To do this,
Start > Control Panel > "Switch to Classic View".
Then, switch to classic view for the menu. To do this, Start > Control Panel > Taskbar and Start Menu > Start Menu Tab > Classic Start Menu.

1. Processor scheduling should be set to background services and not Programs.
Start > Settings > Control Panel > System > Advanced > Performance Settings > Advanced Tab > Background Services

2. Visual effects should be set to a minimum.
Start > Settings > Control Panel > System > Advanced > Performance Settings > Visual Effects Tab > Adjust for best performance

3. Switch Off Desktop Background Image
Right Click Desktop > Properties > Desktop Tab > Background None

4. Disable Screen Saver
Right Click Desktop > Properties > Screen Saver > None

5. Disable Fast User Switching
Start > Settings > Control Panel > User Accounts > Change the way users log on or off > Untick Use Fast User Switching

6. Switch Off Power Schemes
Start > Settings > Control Panel > Power Options > Always On > Turn off monitor and turn off hard discs to Never

7. Switch Off Hibernation
Start > Settings > Control Panel > Power Options > Hibernate > Untick Hibernation

8. Disable System Sounds
Start > Settings > Control Panel > Sounds and Audio Devices > Sounds Tab > Sound Scheme to None.

9. Do Not Map Through Soundcard
Start > Settings > Control Panel > Sounds and Audio Devices > Hardware Tab > (highlight your soundcard from the list) > Properties > Audio Devices > (highlight your soundcard from the list) > Properties, and check the "Do not map through this device" checkbox.

10. Disable System Restore
Start > Settings > Control Panel> System > System Restore Tab. Tick the "Turn off System Restore on all Drives"

11. Disable Automatic Updates
Switch off Automatic Updates by going to Control Panel, System, Automatic Updates and ticking the box labelled "Turn off automatic updating. I want to update my computer manually.".

12. Startup and Recovery Options
Right click My Computer and click on Properties > Advanced > Start Up & Recovery Settings and uncheck "Automatically Restart".

13. Disable Error Reporting
Start > Settings > Control Panel > System > Advanced TAB > Error Reporting > Click the Disable Error Reporting box (Tick the "But Notify Me When Critical Errors Occur" if you prefer)

14. Disable Remote Assistance
Start > Settings > Control Panel > System > Remote > Untick "Allow Remote Assistance Invitations to be sent from this computer"

15. Fixed Swap File (Virtual Memory)
Select the Advanced tab of the Systems applet and then select the Performance settings button. Then select the Advanced page. In here it is possible to customise the Virtual Memory. For custom size, this is often recommended to be 1.5 to 2 times the amount of your total RAM for both initial and maximum size. Set this to a fixed minimum and maximum value according to your existing RAM

16. Speed Up Menus
You can use this tip to speed up the Start Menu in Windows XP. You can customize the speed of the Start Menu by editing a Registry Key. Click Start, and then click Run. Type Regedit in the box, and then click OK. Expand the menu in the left panel and select the HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop folder. Scroll down in the right panel and double click on the MenuShowDelay file. In the Value Data box, change to default value for the menu speed from 400 to a lesser number, such as 1. Click OK.

17. Disable Offline Files
Start > Settings > Control Panel > Folder Options > Offline Files > Untick "Enable Offline Files"

18. Disable Remote Desktop
Start > Settings > Control Panel > System > Remote > Untick "Allow users to connect remotely to this computer"

19. Disable Internet Synchronise Time
Start > Settings > Control Panel > Date and Time > Internet Time > Untick "Automatically synchronize with an internet time server"

20. Disable Hide Inactive Icons
Start > Settings > Taskbar and Start Menu > Taskbar TAB > Uncheck "Hide Inactive Icons"

21. Disable Automatic Desktop Cleanup Wizard
Start > Settings > Control Panel > Display > Desktop > Customise Desktop > Untick "Run Desktop Cleanup Wizard every 60 days"

22. Disable NTFS Last Access Time Logging (NTFS Only)
Start > Run > regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CURRENTCONTROLSET > CONTROL > FILESYSTEM Add a new DWORD value - "NtfsDisableLastAccessUpdate" (without quotes) and set the value to 1. Then reboot to make changes effective

23. Disable Notification Area Balloon Tips
Click Start , click Run , type regedit , and then press ENTER. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Explorer\Advanced Right-click the right pane, create a new DWORD value, and then name it EnableBalloonTips . Double-click this new entry, and then give it a hexadecimal value of 0 . Quit Registry Editor. Log off Windows, and then log back on.

24. Disable CDROM Autoplay
Disabling CDROM autoplay no longer offers a significant performance benefit in Windows XP, and therefore you do not need to disable it. Just don't insert a CD during a crucial recording. However, if you really want to disable it then:
Start > Run > Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Cdrom
Set autorun to 0.

25. Use Notepad to edit the sysoc.inf file in the Windows/Inf folder. Do a search and replace for the word "hide" (leave match case unticked), replacing hide with nothing. Save the file.
TIP : If you can't see the "inf" folder, then in explorer make sure you click the "Show Hidden Files and Folders" option. Explorer > Tools > Folder Options > View.
Go back to "Add or Remove Programs in the Control Panel and select "Add/Remove Windows Components". Components that couldn't be seen before can now be viewed and removed. You will notice that Windows Messenger can now be removed, which can be a resource hog.
Reboot after removing components to take effect.
Typical components that can be removed are (there may be others depending on your requirements):
• Accesibility Options
• Indexing service
• Update Root Certificates
• Windows Automatic Updates
• Windows Messenger
• Games
• Desktop Wallpaper
• Explorer (Unless you use the audio PC for surfing of course)
• Communications
• MSN Explorer
Vasta