Missipissimasin ehk Mississippi Drum Machine

Artiklid muusika tegemise ja vahendite kohta

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Missipissimasin ehk Mississippi Drum Machine

Postitus Postitas randal »

Ilmselt on subjektis kõik midagi kuulnud, näinud või isegi katsetanud. Ehk siis peaaegu et 'must be' vahend trubaduurile, ke vähese kolaga hakkama tahab saada. Kes eelistab rütmimasinat, kes mingit elektroonilist lahendust, kes taob niisama jalaga kaasa. Et asjad, mida mina trubakana mängin, on reeglina suhteliselt bluusilaadsed, otsustasin minna 'klassikalist' teed: puidust kastike. Õnneks oli olemas mulle kunagi kingitud petanki-komplekt, mis oli peaaegu sobivas kohvrikeses. Kuulid rändasid riiulisse, ning kohver läks käiku. Põhimõtteliselt võiks sellega ju loo lõppenuks lugeda, aga ega siis inimene kunagi ju rahul ei ole. Seega läks tööks.
Augufresi abiga sai karbi otsa kõlaava tekitatud mis küll tegelikult üsna vähe juurde annab, aga midagi siiski. Lisaks saab sellest august vajadusel näiteks mikri sisse pista, kui mingeid erilisi tahtmisi peaks olema... Kaane sisekülge liimisin kuuma liimi abil 25mm läbimõõduga buzz piezo (suht suvalise, andmeid ilmselgelt ei tea) ning ühendasin selle kõlaava kõrvale paigutatud 6,3mm jacki-pesaga. Põhja alla neli pisikest kummitükikest, et põrandal jooksu ei läheks, ja oligi olemas. Vähekese aja pärast tundus aga, et midagi on puudu. Et ma vahel olen rütmipillina takjaga jala külge käivat väikest tambukat kasutasin, liikus seekord mõte sealt edasi ning otsisin välja ühe päevinäinud ja valu saanud häti külge kinnitatava tambuka, mille küljest kiiresti neli taldrikut eraldatud sai. Edasine taas tehnika küsimus: ühte nurka auk ette, sobilik kruvi, paar seibi, taldrikud külge ning kruvi auku. Ja olemas.

EDIT No ja muidugi proovisin ka piezo ära. Lükkasin asja otse pulti, kõrged maha, ja täitsa olemas. Potekat ei hakanud karbi külge aretama, esiteks on see nagunii praegu ajutine asi, teiseks, ega seda tugevust toksimise ajal nagunii ei regulli, ja ongi vähem müratekitajaid :)

Mingit tagasihoidlikku pildimaterjali peaks ka nägema.

https://www.facebook.com/alarrandal/me ... nref=story
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Missipissimasin ehk Mississippi Drum Machine

Postitus Postitas raen »

Väga äge! :-)
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Missipissimasin ehk Mississippi Drum Machine

Postitus Postitas randal »

Jaah, eks ta sihuke omaette fun on. Aga kuna Randal Duo hakkab järjest rohkem väljas käima, siis oleks ju kena, kui lisaks dobrole ja suupillidele ka pisut mingit matsu asjal juures oleks :)

Esimest korda laivis ka ära proovitud, täisakustilisena küll, ja oli päris abiks. Lähiajal hakkame salvestamist proovima, eks näeb, kuidas asi siis ennast üleval peab :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Missipissimasin ehk Mississippi Drum Machine

Postitus Postitas Ivar »

Soovitan piesole panna järgi mingi suure takistusega kidrakarp, kuna otse pulti lükates kaovad piesol bassid ära puldi väikese sisendtakistuse tõttu. Kõige parem oleks akustiku eelvõim (5-10 mega), aga võid ka katsetada suvalise kidrakarbiga, millel puhveraste ja takistus 1 megaoom.
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Missipissimasin ehk Mississippi Drum Machine

Postitus Postitas randal »

Ivar, siis peaks puldi Hi-Z kanal asja ära ajama, see ju kidra jaoks mõeldud? :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Missipissimasin ehk Mississippi Drum Machine

Postitus Postitas Ivar »

randal kirjutas:Ivar, siis peaks puldi Hi-Z kanal asja ära ajama, see ju kidra jaoks mõeldud? :)
Eks ta vast parem ikka ole. Kõige parem muidugi, nagu kirjutasin eespool, on pieso jaoks mõeldud sisendtakistus (see suurem kui el kidra oma), aga eks tämbrinuppudest saad ka vajalikud korrektuurid teha. Katseta ja anna teada :)
randal
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 99
Liitunud: 10 Sept 2011, 16:00

Re: Missipissimasin ehk Mississippi Drum Machine

Postitus Postitas randal »

Kodustes tingimustes olen katsetanud, mats oli täiesti adekvaatne. Muidugi, isegi minu väikest stagepasi ei saa just lahti keerata korteris, aga toimis täiesti korralikult. Kasutasin akustkidrale mõeldud kanalit, kõrged maha ja tuli nagu vana mees :)
----------------------------
mitmekülgselt andetu
Vasta