"Kust saab?"

Artiklid muusika tegemise ja vahendite kohta

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

"Kust saab?"

Postitus Postitas raen »

Siinkohal üks väike vihje neile arvutimuusikuile, kes ehk tahaks oma instrumentaariumi laiendada, aga raha kulutada ei raatsi. Liikuge nobedal sammul leheküljele http://www.ultimatesoundbank.com/usb/exec/demo ja installige oma masinasse programm nimega Plugsound Free. See on siis ROMpler-tüüpi virtuaalne instrument ja sisaldab endas üllatavalt häid sounde. Tegelikult on nii, et sellesse on koondatud väike näitlik soundivalik Plugsoundi teistest moodulitest, aga see valik on päris õnnestunud ja soundid kõlavad tõesti hästi. Annab see mõistagi aimu sellest, et need suured moodulid on ka tasemel. Ja pole just hirmkallid ka. Kui neil vaid seda paranoilist ja keerulist registreerimisprotsessi poleks ...
Viimati muutis raen, 12 Jaan 2005, 19:50, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kui on tasuta soundimoodulite vastu tõsisem huvi, siis ka siin ripub üks asi - Sonik Synth2 Free http://www.soniksynth.com/

IK Multimedial on aga see loll komme, et tahavad alati neti kaudu registreerimist ja kuna mul musa-masin võrgus ei ole, siis ma ei viitsinud võimlema hakata. Proovige ise see moodul ära ja andke mulle ka teada, kas on asjalik.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

komplekt drummisounde ...

Postitus Postitas raen »

erinevates foorumites ikka tasub kolada :)
Avastasin siin ühe viite leheküljele http://www.naturalstudio.co.uk

Kui tunnete puudust akustilise drummikomplekti soundidest, siis siit saab tõmmata väga mahuka komplekti, kokku 321 sämplit ja mis väga oluline - korralikult organiseeritud . Kõik on tipp-topp tasemel salvestatud ja stereo failid. Tõeliselt "hoole ja armastusega" tehtud. Igal soundil on kogunisti 16! laiendust, mis siis reaalses elus tähendab seda, et klahviga näiteks soolotrummi "mängides" on sealt, erinevat klahvitundlikkust eeldades, võimalik kätte saada 16 erinevat soundivariatsiooni! Kui üritada emuleerida "elusat" trummarit, siis pole midagi nüridamat, kui terve loo vältel täpselt samamoodi kõlav trummisound. Seega on 16 variatsiooni lihtsalt super!

Ja kõik see on täitsa tasuta saadaval, kuigi tegija manitseb, et kui te tema soundidega raha teenite, siis peate enne temaga ühendust võtma. Mul on aga ettepanek - andke teenitud raha minu kätte, ma annan autorile edasi :D
Viimati muutis raen, 09 Sept 2005, 11:09, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kogusin nüüd siis lõpuks oma laiskuse kokku ja laadisin eelmises postituses viidatud trummisoundid oma trummisämplerisse üheks trummikomplektiks. Kuna minu Linplug RM3-e jaoks spets faili kusagilt leida ei õnnestunud ( vaevalt seda olemaski on ), siis nägi see töö praktikas välja nii, et kõik 321 sämplit tuli ükshaaval masinasse lugeda ja kõigil paika panna velocity-regioonid. Pärast muidugi veel ka trummisoundide omavahelised tugevused sobitada, et komplekt kõlaks kenasti tervikuna. Panoraamid on failides õnneks juba sämpleid salvestades paika aetud.

Terve õhtu läks selle töö peale muidugi ära, aga tasus vaeva ka. Mõtle ise - enamuse soundide all on 16 erinevat variatsiooni. Tähendab see seda, et näiteks soolotrummi puhul ei ole praktiliselt võimalik, et satub kõrvuti kaks SAMA MOODI kõlavat lööki ( nagu päris eluski ). Cool!

See komplekt võimaldab näiteks mängida ka väga ehedat tremolot ehk siis trummipõrinat ja "põristada" nii pikalt kui tahad. Üldse on see komplekt salvestatud väga "elusalt" ja on kaugel steriilsusest, mis paraku sageli häirib paljude kommerts-komplektide puhul ( Wizoo asjad on kohe üks halb näide ).

Muidugi, kui sa ikka KÕIK soundid ära kasutad ja korraga üheks komplektiks seod, siis pead arvestama, et see kit saab ikka paganama suur küll. Mul näiteks masin ragistab seda komplekti sisse lugeda oma veerand minutit, kui mitte rohkemgi.
PriitS
Äss
Äss
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Veebr 2006, 19:51

Postitus Postitas PriitS »

ütleme siis nii, et siit saab!
programme, pluginaid, raamatuid...jne
http://www.websound.ru

mis kõige pullim... TASUTA! ;)
Paide Piim
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 21
Liitunud: 06 Jaan 2006, 07:07

Postitus Postitas Paide Piim »

raen kirjutas:
Terve õhtu läks selle töö peale muidugi ära, aga tasus vaeva ka. Mõtle ise - enamuse soundide all on 16 erinevat variatsiooni. Tähendab see seda, et näiteks soolotrummi puhul ei ole praktiliselt võimalik, et satub kõrvuti kaks SAMA MOODI kõlavat lööki ( nagu päris eluski ). Cool!


Mul näiteks masin ragistab seda komplekti sisse lugeda oma veerand minutit, kui mitte rohkemgi.
Njah ,Toontracki DFH-ga samuti võimalik selliseid asju teha ja väga meeldiva kõlaga ,(tasuline too paraku) .Nii mõnigi suht tuntud artist on teinud juba sellega albumi.Näit Devin Townsendi viimase albumi trummid olid just DFH-ga progetud.Ja pagan ,kui ma ei oleks hiljem järgi uurinud ,siis ma oleks siiani uskunud ,et mängiti naturaaltrummidega stutsis sisse.Of koors,solniku rimme ja tommide eraldi põristamisi ja muid selliseid trummisoftide nö.valupunkte lugudes ette siiski ei tulnud.Tegu oli massiivse metalmuusikaga,kus kidrad ja ülejäänu sobitusid ilusti kokku. Trummidel ei olnud nii kandev roll.Jazzu,fusion jms stiilide juures ,kus saund "õhulisem" ,läheb progemine juba keerulisemaks.
Aga jah,DFH ketrab samuti väga kaua ülesse enda masinas.Seetõttu üritasin teha nii,et kõik erinevate variatsioonidega solniku jm asjade löögid ,mille sekv.-sse klahviga sisse lõin Wav-id teha ja pärast Batterysse importida aga tutkit;)Salvestas kõik löögid ainult algse default saundiga.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Trummidel ei olnud nii kandev roll
See on jah paraku nii, et üks asi on eheda trummi sound ( mida hunniku sämplitega pole raske saavutada ), teine asi aga see päris trummari mängitud liikumine ja fiiling, mida ekraanil hiirega valmis progeda on paras peavalu. Sest kui trummar mingit lugu mängib, siis see on ju ESITUS, ehk siis inimene mängib just seda konkreetset lugu just täpselt niimoodi, nagu see talle maitsekas ja õige tundub. Kõik on loogilises arengus ja kordumatu. Loopidest kokkutõstetuna, võib trummiträkk küll olla umbes-täpselt sama rütmifaktuuriga, aga tegelikult väga kaugel ehedusest.

Teisalt, eks muidugi kõik seisne eesmärgis - kõik lood ei peagi ju tingimata "elusa trummari" mulje jätma! :)
Vasta