Ei tea, kas Uno Loop ka "loope" kasutab? :-)

Artiklid muusika tegemise ja vahendite kohta

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Ei tea, kas Uno Loop ka "loope" kasutab? :-)

Postitus Postitas raen »

Usun, et iga siin foorumil ringi kolistav muusikategija teab, mis asi on loop ja miks neid mugav kasutada on. Kui aga tõesti on veel mõni, kes imekombel pole veel asjast midagi kuulnud, siis loop ( ing.k ), on mingi instrumendi ( näiteks drummide ) fraas, mida saab panna järjest korduvalt mängima, ilma, et oleks kuulda üleminekut. Või siis, panna erinevad loobid järjestikku kõlama, nii, et moodustub terve partii. Loopida võivad ka kitarrid, sündid, mis iganes. Pea-asi, et loobid omavahel rütmiliselt sobiks ja loobi algused ja lõpud ( loop points) oleks kenasti paigas. Muidu jääksid augud sisse.

Kui tavalisest audiofailist lõigatud loop sobib ainult talle identse tempo ja helistikuga loopidega kokku, siis on olemas ka nutikamaid loope. Sonaril on nendeks näiteks groove clips. Sarnased on ka näiteks REX või acid-formaadis loobid. Kõigi nende mõte on selles, et need on oma sisemuses lõigatud rütmi mõttes rõhuliste ja rõhutute kohtade järgi tükkideks ( slices ) ja neid tükke siis teineteisest kaugemale või lähemale nihutades, saab loobi tempot muuta, ilma et helikõrgus muutuks. Lisaks sellele aga "teab" selline loop oma helistikku ja transponeerub vajadusel teise helistikku.

Mõistagi on sellel kõigel ka omad piirid, aga teatud ulatuses toimib kõik väga OK.

Loope on väga mõnus kasutada seal, kus ise ei viitsi instrumendi mängimisega vaeva näha. Trummid on siin muidugi põhiline kasutusala, kuid mitte ainult. Peamine, et sul on olemas programm, mis vastavaid loope kasutada oskab ja et sul on ikka piisav valik sobilikke loope.

Aga loop ei pruugi olla ainult audiofail. On olemas ka midiloobid, ehk siis loobid, mis sisaldavad endas vaid midi-infot.

Üks väga põnev midi-loopide kasutamisvaldkond on n.ö "elusad trummid". Mõistagi on olemas sadu tuhandeid audio trummiloope, mis mängitud päris trummari poolt, aga nagu eespool öeldud, on nende tempo ja kõrguse muutmisel omad piirid. Kui need ületad, on errorid kiired tulema. Midi-loobi tempot võid aga muuta nii kiireks/aeglaseks kui huumorimeel lubab. Lisaks veel, kui audio drummiloobi sound on alati nagu ta algupäraselt on, siis midi-loobile võid ju külge ühendada, mis tahes trummikomplekti. Peale selle, midi-loopi saab märksa põhjalikumalt editeerida - mõni kolks ära võtta või hoopis juurde panna. Hoopis võimalusterikkam, kui audioloop.

Midi-loobi ainumas miinus on see, et tulemuse kvaliteet sõltub sellest, kui kvaliteetne on kasutatav trummikomplekt. Ja enamasti on ikka "elusa" trummi sound varjunditerikkam, kui sämplikomplekt.

Nii, et mõlemal omad plussid-miinused.
Viimati muutis raen, 11 Dets 2005, 14:47, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

:) Vot nii,selliste asjade peale nagu midi trummi luubid,pole nagu mõelnud,et selliseid asju ka tehakse.Mõtlesin,et ainult audio luubid liikvel.
Kas on kohti ka kust vabalt alla saab neid laadida,on ehk ette tulnud.Mida endale oled muretsenud,mõne plaadi või oled kusagilt alla laadinud?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Kindlasti leiab neid ka kusagilt tasuta. Nett on erinevaid MIDI-faile pilgeni täis. Paraku on enamus neist amatöörlikud ja kaheldava kvaliteediga. Seega ei viitsi mina küll neid kõiki läbi kuulata ja pigem raiskan viie aasta asemel paarsada krooni ... :D
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

No mis siin vahet on,ma mõtlen midi puhul.Kas nüüd amatööri tehtud või profi oma.Infot kannavad nad ühte moodi ikka ja siin pole ju mingeid erilisi parameetreid kui audio puhul.Noodi pikkus ,tugevus,võibolla veel midagi, mida mina ei tea.Või on siiski vahe? :roll:
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

No see oleks ju sama, kui öelda, et mis seal vahet on, kas kidrasoolo mängib Eric Clapton või Saepuru Sass! :D

See on sul õigus, et põhiliselt taandub MIDI-loobi korral info noodipikkusteks, asetusteks ja löögitugevuseks. Aga küsimus on - kui ehedalt need parameetrid paigas on?

Sellepärast ma proffessionaalse trummari "elusalt" mängitud MIDI trummiloope meelsasti kasutangi, kuna ise toksides sellist fiilingut ja naturaalsust ei saavuta.
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

:D No see on selge,et Claptonil ja Sassil on loomulikult vahet.Kuidas neid trumme siis sisse mängitakse,et trummar istub päris komplekti taha ja s mängib ja mingi vidin siis konverdib selle mida ta mängib,midisse.Kas saan õieti aru.Kui üldse midist rääkida siis olen kuulnud ,et on olemas midi kitarr või on mingi vidin mis pannakse vahele,mängid tavalist kitarri ja see,mida mängitakse, konverditakse midisse.Ma olen leidnud midi faile kus on kidra nagu ehtne,et kas selline asi on võimalik,või on sulle miskit sellist netis silma jäänud.Back Beat Studio oli selline,kelle midid olid väga reaalselt tehtud,just eriti kidra osas.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

MIDI trummiloope on võimalik teha nii, et mängitakse elektroonilise komplekti peal, või ka lihtsalt konverditakse tavalised trummid MIDI-signaaliks.

MIDI-kidra on ka olemas. Olen ise proovinud veel Rolandi MIDI kidrasünti. Sellel oli spets MIDI-helipea kaasas, mille siis kompunnisid oma kidrale külge. Sünt siis genereeris saadud info baasil küll hammond-orelit, küll trompetit jne. Kokkuvõttes aga ilge keemia, seda enam, et ka suvaline müks vastu kidrakeeli oli sündi jaoks "signaal", mille järgi see üritas midagi mängida.
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Postitus Postitas valdek »

No sellega saab siis sekventsrisse ka salvestada midi,mängid kidra ja see mida mängid siis salvestub midi infona?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Saab jah. Ma olen neid kidra MIDI-faile ka katsetanud ( näit. siin http://www.musiclab.com/products/lib_info.htm ), aga erilist kasutegurit neist ei saa. Kui tahad loomutruud kidrasaadet oma laulule, siis on ikka targem kasutada juba valmis sämplitud akorde, või mõnd virtuaalset kitarristi.

Aga kõige parem muidugi, võta kidra ja mängi ise! :D
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Postitus Postitas raen »

Normaalne valik MIDI-loope on näiteks
siin http://www.drumtrax.com
siin http://www.smartloops.com
ja siin http://www.groovemonkee.com/home.php
globe
Tegija
Tegija
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Dets 2008, 22:51

Re: Ei tea, kas Uno Loop ka "loope" kasutab? :-)

Postitus Postitas globe »

Hea koht loopide soetamiseks on http://www.loopmasters.com
Lihtne ja kasutajasõbralik ja mis peamine - kiire. Valid kogumiku välja, seejärel formaadi (Wav, Kontakt, Reason, Ableton vms) maksad näiteks virtuaalse krediitkaardiga ja kohe saad kraami alla laadida. Ei pea ootama raha laekumist müüjale, postipakki jne. Ise kasutan ja olen rahul. Valikut on ka piisavalt, lisaks loopidele presetid, sämplid jm. erinevatelt tootjatelt. Demod kohe kuulamiseks ja mõned sämplid tasuta allalaadimiseks.
Vasta