FILM: "Thor"

Kuulatud album, külastatud kontsert, vaadatud film, loetud raamat jne
Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

FILM: "Thor"

Postitus Postitas raen »

Pilt

Sai seda filmi siin vaatamas käidud. Lühidalt on sisukokkuvõte umbes selline -

Võimas Thor on kaugel planeedil elav tugev, aga ülbe sõdalane, kelle mõtlematu hulljulge käitumine lükkab uuesti käima iidse planeetidevahelise sõja. Thori isa Odin pagendab ta Maa peale, kus ta on sunnitud karistuseks elama lihtsurelike seas. Ta kohtub siin kauni noore teadlase Janega ja too avaldab Thorile tohutut mõju, ning temast saab ka Thori elu esimene armastus. Maal viibides saab taltsutamatu loomusega sõdalasele selgeks, milline peab olema tõeline kangelane …

Ega ma midagi väga erilist sellest filmist ei oodanud ja tõtt-öelda, ega ma midagi väga erilist ei saanud ka. Film on üsna lihtsakoeline ja etteaimatav, üsna selline "lastekas". Natuke müstikat, pisut actioni, mõned kohad võivad päris mudilastele võibolla isegi õudsed tunduda. Liiga palju on selles filmis aga minu arvates tobedat koomikat, mis kahjuks tõmbab ka filmi üldise tõsiseltvõetavuse kohe alla. Tegelikult ongi enamvähem kõik tegelased nagu klounid, eriti lambad on Maa agendid ja ka Thori vaprad võitluskaaslased on kui kamp jobusid.

Tüüpiline on siin ka Ameerika laiatarbefilmide rassiline korrektsus - alati olgu positiivsete tegelaste hulgas mõni neeger ja asiaat. See, et Vikerkaaresilla valvur on suur ja tugev neegrikolakas … ok, täitsa põhjendatud ja ega ei häirinudki … aga miks pagan pidi Thori kaaslaste hulgas, nagu aamen kirikus, olema üks pilusilmne? Mõelge nüüd - kaugel planeedil, võõra rahva hulgas, ja kindlasti asiaat …

Kohe meenub hiljutine juhtum Inglise sarja "Midsomeri mõrvad" tootjatega, kus nende peale oli kaevatud, et miks pole sarjas ühtegi musta ja kollase rassi esindajat? Vastus oli lihtne ja konkreetne - sari räägib Inglise jõuka maaühiskonna elust, sellesse ühiskonda pole nimetatud rasside esindajatel asja ja ei hakata neid ka kunstlikult filmi sisse kirjutama.

Midagi positiivset ka? Ikka!

3D oli täitsa nauditav ja film tervikuna visuaalselt päris efektne. Ja lõpus suutis film mind täitsa üllatada - üldise etteaimatavuse foonil olin üsna kindel, et peale seda, kui Thor oli üleilmalise rahu huvides Vikerkaaresilla hävitanud, sellega koos aga ka välistanud võimaluse taaskohtuda oma Maal asuva kallimaga, saadab isa ta siiski mingi võluväega Maale, noh, umbes nii, et "sa muutud sellega küll surelikuks, aga kui sa ikka niiväga oma Jane'i igatsed, eks sa siis mine … "

Õnneks seda ei juhtunud - Thor ja väravavalvur piilusid üle katkise sillaserva "alla Maa poole" ( miks kurat üldse see Maa seal ALL POOL pidi olema? ) ja kõikenägev sillavalvur rääkis et "jaa, ma näen teda, ta igatseb su järgi ja ta ehitab seal igasugust tehnoloogiat, et sinu juurde tulla … vms"

Kokkuvõtteks - seltskond oli hea, fanta ja popcorn samuti, nii, et kindlasti läheks uuesti! Filmi võtaks siis mõistagi juba mõne teise … :-)
Vasta