Style failide erinevad formaadid ja nende salvestamine.

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Style failide erinevad formaadid ja nende salvestamine.

Postitus Postitas Marchrabbit »

Olen teid juba pisut siin tüütanud Roland EXR 3 asjus. Kuna see on mul nüüd esimene pill,mis võimaldab USB kaabli abil flash mälusse lisada uusi taustafaile ehk stiile,siis on suur soov seda teha. Eile jõudsin selleni,et erinevd pillitootjad on kirjutanud style failid erinevatesse formaatidesse. Minu pilli flash mälus on näiteks sth tüüpi failid. Teist tüüpi faile lihtsalt ei tunnista.
Selliseid faile ei tundu kusagil tasuta saada olevat.Leidsin küll ühe tasulise lehekülje. Esialgu nüüd rohkem ei kirjutakski siia vaid loodan ,et keegi oskab natuke selgitada mulle seda teemat. Ettte tänades...
ansambel "Lihtsad Poisid"
Project X
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Aug 2005, 16:01

Re: Style failide erinevad formaadid ja nende salvestamine.

Postitus Postitas Project X »

Omasin kunag Roland EXR5 süntesaatorit, aga mitte ei mäleta enam kas see pill oskas ise STL faile STH failideks konvertida. Võiksid katsetada. Kui leiad äkki netist *.STL faili siis proovi. Kui ei saa siis ma otsin endal edasi äkki leian veel vanadest varudest midagi.


EDIT: Uurisin natuke infot ja tuleb välja et vist ikka konvertis ise. Kui huvi stiilide vastu siis mul neid mingi hulk olemas ja saaksin jagada ehk.
alland
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 63
Liitunud: 15 Juul 2009, 20:13

Re: Style failide erinevad formaadid ja nende salvestamine.

Postitus Postitas alland »

Suurematel arrangeritootjatel (Yamaha, Korg, Roland t) on oma stiilifaili formaadid ja otse eri brändide stiilid ei sobi. Samas on stiilifailid enamasti MIDI põhised, see on andnud progejatele võimalusi teha ernevaid stiilide konvertereid - siiski ei tee imet needki programmid. Ka konverditud stiile eab pärast mängitavaks tgemist kõvasti kohendama. Üks konverteritest, mida alles hiljaaegu turustati, oli EMC Style Works 2000, ent paistab, et änaseks on see kontro hingusele läinud. Netist aga veel jälgi leiab.

Väg oluline mistahes sellist sorti pillide juures on erinevad user-communityd, sagedasti koondunud mõne foorumi ümber, kus sarnaste vajadustega kasutajad asju üksteisega jagavad, on seal nii tasulisi kui tasuta kraami. Yamahal ja Korgil on väga tugevad kommuunid, midagi ehk peaks ka Rolandil olema, Google aidaku. Seal ringi vaadates ja miks mitte ka oma küsimusi postitades (ja kui jõud ja mõistus lubab, siis ka teisi aidates) võib ühte-teist saavutada.

Ja miks mitte mõelda ka ise stiilide tuunimise ja/või lausa nullist tegemise peale.
Viimati muutis alland, 30 Mär 2010, 09:03, muudetud 1 kord kokku.
Korg KronosX & M3 & Pa2x Pro • NI Komplete 7 & Kore 2 • Reaper • Ableton • Omnisphere • soundcloud.com/allandd
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Style failide erinevad formaadid ja nende salvestamine.

Postitus Postitas Marchrabbit »

Tänan jällegi vastuse eest. Rolandi sündifännidel on täitsa oma foorum olemas ja seal on hulgaliselt linke,kuhu edasi klikkida.
Kahjuks ei jäänud nende hulgast silma tasuta stiilide lehte. Üks tasuline leht pakkus küll stiile 5 eurot /tk. See on mingi Taani leht,kus spetsiaalselt EXR tüüpi Rolandi sündi jaoks stiilid üleval. Õnneks sain ühe hea kaasfoorumlase käest natuke vanu tagavarasid ja närin praegu seda pakki läbi. Pilli flash mälu on suht väike ka,nii,et pole eriti vaja muretseda. Yamaha sündimeestel on tõesti väga vahvad foorumid,kus on palju infot ja stiile saadaval. Oeks teadnud,oleks võibolla ikka Yamaha sündi pidand ostma.
ansambel "Lihtsad Poisid"
Kasutaja avatar
Morino
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Apr 2010, 17:50

Re: Style failide erinevad formaadid ja nende salvestamine.

Postitus Postitas Morino »

Oma Korg süntekale teen stiilid ise. Need netist tõmmatud stiilide kohta ütleks seda "ei liha ega kala" enamasti on küll profesionaalselt arranzeeritud aga kahjuks eesti oludega võimatu kasutada. eriti veel peopillimeestel. Siin põhiliselt peab olema tümpsuga country-pop. Midagi ans apelsini/nuude esituses laulud.
Kantripopi veel leiab aga korralikke eurodance stiile küll mitte. Kahjuks Roland EXR ei võimalda ise stiile teha. Ainult netist tõmmata või mõne arvutiprogrammiga teha. Odavamatest autoarranzeeriaga pillidest on KORG PA50 mis võimaldab.
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Style failide erinevad formaadid ja nende salvestamine.

Postitus Postitas Marchrabbit »

Peale nädalapikkust netis surfamist ja stiilide ülekuulamist olen siiski leidnud 51 stiili,mis kannatavad täitsa eesti repertuaari mängida ja sobivad ka tantsuks. Kantrit on vägagi palju saada. Mõned stiilid kipuvad kokku jooksma,need tuleb siis välja praakida. Tekkis selline mõte,mis võib küll vist unistuseks jääda. Kui oleks võimalik pilli USB pessa ühendada mingi mäluseade,kus saaks stiile hoida.Pilli enda flash mälu on ainult 2MB.
ansambel "Lihtsad Poisid"
midimusa
Tuntud tegelane
Tuntud tegelane
Postitusi: 10
Liitunud: 02 Juul 2010, 20:13

Re: Style failide erinevad formaadid ja nende salvestamine.

Postitus Postitas midimusa »

See on küll mu esimene postitus ja/ehk tulevikus suudan sellesse kommuuni ühtlasi rohkem sisse sulada..
Stillide teema võiks olla selle etapi alguseks: Ma ise pakuks välja veel uue peatüki, mis puudutaks erinevate "isemängijate" kasutamise nüansse - stiile, rütme, uute soundide avastusi stiilid küll praeguseks osaliselt ajast aega formaat.
Kuid küsimuste järgi on ka neid kellele seda vaja on. Ükski instrument ei tee häält, kui teda selleks ei sunnita.
Marchrabbit
Äss
Äss
Postitusi: 221
Liitunud: 15 Mai 2009, 22:51

Re: Style failide erinevad formaadid ja nende salvestamine.

Postitus Postitas Marchrabbit »

Tore näha,et see teema jälle tähelepanu on leidnud. Minu poolt ka väike edasiarendus.Nimelt on nüüd mõned mängud tehtud nende netist tõmmatud stiilidega ja üks probleem teeb muret. Stiilid on erineva helitugevusega ja samuti on helipilt sageli väga ernev. Ühel on bassid tugevalt peal,teisel on need üldse puudu jne. See tähendab,et iga loo eel tuleks heli eraldi paika keerata,see aga ei ole mõeldav. Meie mängime nimelt seliselt,et igale loole on valitud sobiv stiil,mille number on siis kaustas loo juures kirjas ning see käivitatakse loo algul ,samas valin ka iga kord käsitsi tempo ja instrumendi.Sinna peale mängime soolod ja laulame. Kas oleks kellelgi häid soovitusi,mida sellises olukorras ette võtta? Sündi mark on Roland EXR 3
ansambel "Lihtsad Poisid"
Vasta