Mille pealt tulevad sinu fonod?

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas Manchoa »

hinna ja kvaliteedi suhet vaadates oleks vast kõike ideaalsem verisoon (endiselt) kasutada mindisci ! Isegi sai kunagi nii alustatud. Sony MDS S38 oli see pill, mille pealt taustad tulid Pilt
Täiesti tubli tööloom, mis sai ostetud ca 8 aastat tagas ja toimib vigadeta siiani, nüüd lihtsalt koduses kasutuses.
TY
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas Ivar »

Ja vahetad keset setti diskisid??? Isegi ipodi pealt võtab lugude otsimine aega, diski puhul lisandub veel diskivahetuse aeg ka. Tõsi paljud kasutavad veel minidiske.....
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Uued ajad ... uued tuuled ... :-)

Peaks endalegi sebima Bluetooth-jalgpedaali http://airturn.com/bt-105/
ja playeri iPodile, mida selle pedaaliga käima-seisma panna http://www.diystompboxes.com/nextsong/page1/page1.html
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Neile, kes ise ei viitsi asjasse süüvida, mõned faktid - AirTurn bluetooth-saatja on siis pisike karbike, mille külge saab ühendada 2 jalgpedaali ( toetab tegelikult kuni nelja porti ) Kõlbab ka näiteks harilik sündi sustain-pedaal, millele otsa tinutatud mini-stereopulk pistik. AirTurn oskab üle bluetoothi saata käsklusi "leht alla" ja "leht üles". Kuigi peamiselt mõeldud just iPodide ja iPadide juhtimiseks, saab seda paari panna ka iga PC/Maciga ja juhtida seal erinevaid programme - Adobe Acrobat, Word, PowerPoint jne.

Igal AirTurn karbikesel on oma unikaalne ID, seega võib neid laval kasutada kõrvuti mitmeid, ilma, et asjad omavahel sassi läheks. Toidet saab karp sisemiselt laetavalt liitium-akult. Laadimine toimub mini-USB pesa kaudu ja väidetavalt peab aku töörezhiimis vastu kuni 100 tundi.

See kõik on siis teooria. Praktikast saan rääkida siis, kui asi käes on ... :-P

Koos kõige kiirema kullerteenusega maksab asi 112 dollarit
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Uudist niipalju, et BackTraxil tuli üle hulga aja taas uuendus välja. Oli ka aeg, sest mul oli juba hirm, et tootja on tegevuse lõpetanud ...

Aga uuendus on väga korralik! Näiteks, nüüd saab määrata, et player eemaldab listist need fonod, mis on juba ära mängitud. Väga mugav ja praktiline funktsioon! Eriti hea on see, et fono eemaldatakse listist alles siis, kui see on tõesti reaalselt lõpuni mänginud, mitte aga siis, kui oled vahepeal näppinud, seisma pannud vm.

Teine uuendus on see, et saad määrata, kas player võtab peale fono mängimist automaatselt listist järjekorrast järgmise ette, või mitte. Kui selle funktsiooni paned "off" asendisse, siis saad fono mängimise ajal rahulikult juba järgmise fono näiteks kusagilt nimekirja tagumisest otsast aktiivseks teha, ning kui fono lõppeb, hüppabki player kohe selle aktiivseks tehtud fono peale ootele.

Tubli töö ja BackTrax on jätkuvalt kunn! :-)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Olen siin juba mõnda aega mõlgutanud mõtted, et eriti vinge oleks, kui BackTrax näitaks ka laulutekste. Mõte selles, et BackTraxil on väga mugav ja live-sõbralik tööpõhimõte, mida aga kahjuks ei saa öelda praegu saadaval olevate teiste playerite kohta, mis ka tekste näitavad.

Kirjutasin oma soovist ja ennäe, mida vastati -

In fact, this feature is almost finished but it hasn't
been released due to a bug in the iTunes Library framework that only allows apps to
get the lyrics if they have already been displayed in the iPod Music Player app, and
if you restart your device it goes back to not working again. So I've been waiting
for that bug to get fixed or to have time to do a self-contained feature where you
paste lyrics directly into BackTrax and it saves its own copy. One way or another I
do hope to get the feature into a release as soon as I can.


Ma ei hakanud muidugi norima, et kuidas näiteks Playbacks123 sellest "bugist" mööda oskab minna, aga tore uudis igal juhul, et asi töös on!
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

25.veebruaril tuli välja veel üks BackTraxiga ja LiveTrax Proga sarnane rakendus - http://fieryapps.com/stagetraxx.html

Mis ma oskan öelda?

Ekraani vasakul poolel on lugude nimekiri ja laulule klikates avaneb paremal aknas laulutekst. Või siis näidatakse seal kommentaare laulu kohta - tempo, helistik jne - settungitest ise määrad, mida näha tahad. Teksti suurust saab sujuvalt muuta, aga hetkel on väikseks puuduseks see, et rakenduse sulgedes see väärtus ei salvestu ja järgmisel keikkal pead selle uuesti määrama. Pole muidugi suur probleem ja noh, alles vers.1 ka ju, küll parandavad ära.

Muus osas töötab kõik laitmatult ja ka nupud on suured ning hästi loetavad. PLAY-nupp on vaikimisi roheline ja käima vajutades muutub punaseks - väga hea, näiteks LiveTrax Pro puhul tunnen sellest puudust. Veel saad ise settungitest määrata, kas PLAY-nupp on ühtlasi ka STOP-nupp ( ehk siis, laul hüppab seda vajutades loo algusesse ) või PAUS-nupp ( lugu peatub poole peal ). Ja saad ka määrata, kas nupud reageerivad kohe, või tuleb topelt-vajutada ( et vältida juhulikku vajutamist ). See viimane mulle ei meeldi ja taaskord - LiveTrax Pro puhul see topeltvajutamise kohustus mind häirib ja maha võtta seda seal ei saa ka.

Kui nüüd aga Stage Traxxi kallal ka norida, siis mina jagaks ekraani pigem võrdselt pooleks, praegu on suhe umbes 60/40 nimekirja kasuks ja tekstile jääb seega vähem ruumi.
Ja ka ka sealt nimekirja poolepealt saaks natuke asju optimeerida, et korraga oleks rohkem laule nimekirjas näha - praegu on näha 7-me loo pealkirjad, LiveTrax Prol-l aga näiteks 8 ja pool. Pole muidugi ka just suur mure, aga milleks ruumiga raisata ja mida pikem nimekiri ekraanil ees, seda parem ju!
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Jee, eile tuligi uus Stage Traxxi vers välja. Ekraan ongi nüüd kenasti võrdselt pooleks jagatud ja teksti jaoks on rohkem ruumi. Optimeeritud on ka lugude listi osa ja nüüd mahub ekraanile korraga 8 laulu nimed. Ja lisatud on ka volume-slider. Cool!

Väga hea proge, soojalt soovitan!
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Stage Traxx'il väljas vers 1.2.0!

Mida uut?

1. "Portrait view" ja koos sellega "üle-terve-ekraani" laulutekstide vaatamine. Väga vajalik neile, kel silmad väikest kirja hästi ei loe.
2. Erinevate bluetooth-pedaalide toetus. Saab jalaga play/stop panna ja ka teksti kerimine.
3. Soovi korral teksti automaatne kerimine
4. Võtab automaatselt ette viimasena kasutatud playlisti, kui rakenduse käima tõmbad
5. Võimaldab ka lugusid ilma peatuseta järjest mängida ( näiteks vahmussi ajal )

Mida muud mul kosta, kui et tubli! :-)

PS. Vahepeal siin suhtlesin ka selle rakenduse autoriga ja palusin juurutada ka üht lihtsat EQ-d. Asi selles, et Stage Traxx ei kasuta iPadi audiomootorit, vaid jookseb oma mootori peal ja seetõttu ei mõju iPadi EQ-settungid Stage Traxxile. Eraldi audiomootor tagab küll selle, et StageTraxx töötab väga kindlalt ja sujuvalt, samas aga oleks sõltumatu EQ vahel abiks. Autor lubas asjaga tegeleda.
Kasutaja avatar
valdek
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Okt 2004, 21:29

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas valdek »

Järjest paremaks läheb,kui mina ükskord sinnamaani jõuan,et sedasamust pad-i hakkan kasutama,siis on juba täitsa täiuslik proge olemas,mõtlesin mingi aeg,et võiks ju võimalus olla tervel ekraanil teksti näha.Siinkohal küsimus,et kui tekst on tervel ekraanil näha,et kas siis pleieri nupud ka kusagil all paistavad,ja kui lihtsalt see täisekraaniga tekst ette käib ja eest ära,kui tahad jälle uut lugu listist valida?
raen kirjutas:2. Erinevate bluetooth-pedaalide toetus.
Mis asjad need veel on,pole sellistest kuulnud,jalaga oleks päris kabe variant käima panna ja eriti teksti kerida,kui vaja.
Kas sa kasutad mingit ipadi oma EQ? Minul on küll playeril kogu EQ heeblid keskel ehk nullis,kõige parem ikka,siis tuleb läbi see mida oled juba teinud,algul kasutasin ka pleieri EQ aga ei kõlanud hästi,loobusin sellest,nüüd ikka parem.Võibolla sain sellest asjast valesti aru?
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Playeri nupud on mõlemal juhul ekraani all servas olemas, samuti on üleval servas näha mini-playlist, kus on 3-e laulu pealkirjad korraga ees. Sealt saab siis nimekirja skrollida ja lugusid valida. Täis-ekraani ja pool-ekraani rezhiimide vahel valid nii, et keerad näiteks iPadi horisontaal asendisse ja ongi automaatselt see pool-ekraani-rezhiim ees. Tõsi, ma ei kujuta ette, et laval oleks eriti praktiline sedasi pidevalt iPadi keerutada

Bluetooth pedaalid on spets jalgpedaalid, mis suhtlevad iPadiga ( aga ka muude seadmetega ) n.ö "üle õhu", kasutades vastavat bluetooth protokolli. Pedaal tuleb siis eelenevalt sulle vajaliku seadmega seadme menüüs "paari panna". Mul on üks selline olemas ja ei ole ennast eriti õigustanud. Tüütu on pidevalt akusid laadida ja muidu kah üsna niru vidin. Jutt siis AirTurnist.

Mis aga EQ-sse puutub, siis kuna mul vahemuss jookseb sealtsamast iPadist, ja olgem ausad, vahemuss on märksa proffima soundiga ju, kui mu fonod, siis oleks hea fonosid natsa EQ-ga järele aidata. Pidevalt aga iga seti ja vaheaja tarbeks puldi EQ-d kruttida oleks aga tüütu
Antti
Autoriteet
Autoriteet
Postitusi: 73
Liitunud: 25 Nov 2006, 10:41

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas Antti »

Eelmisel nädalal reisil olles lõpetas mu 10" ekraaniga reisi ja keikka arvuti koostöö ja kuna suures sõbralikus naaberriigis on iPad märksa odavam kui meie kartulivabariigis (16GB 355.-EUR) siis ei saanud võimalust kasutamata jätta. Esmamuljed siis.
Tablett ise on mugav ja kiire mõistagi, Stage Traxx on aga lihtsuse kehastus kõige paremas mõttes. Ega siin midagi kirjutada polegi ausalt öeldes, kui midagi muuta siis mina teeks aknad muudetava suurusega. Teksti osa võiks minu pärast veelgi laiem olla kui praegune 50/50, suhe 40/60 oleks täiesti ok juba aga väga hea oleks kui saaks seda ise muuta vastalt vajadusele.
antti
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Kirjuta oma soovist - http://fieryapps.com/stagetraxx.html

Mida rohkem tagasisidet talle, seda kiiremeni vennike liigutab ja seda parema tarkvara me saame! :-)
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: Mille pealt tulevad sinu fonod?

Postitus Postitas raen »

Achtung! BackTraxil on väljas uus vers!

Uudist niipalju, et näitab nüüd ka laulutekste. Valida saab 3-e erineva tekstisuuruse vahel, kusjuures eraldi saab muuta lugude nimekirja ja lauluteksti kirja suurust. Veel saab määrata, et kõik lood tuleks järjest, st. ilma pausita. Lugude nimekirja all näitab nüüd, kui palju laule nimekirjas on ja milline on ajaliselt kogu kupatuse kestvus.

Esimesed muljed on, vähemalt minul, et StageTraxx on visuaalselt pisut kenama kasutajaliidesega, kui uus BackTrax. Samas jälle, BackTrax mahutab nimekirjas korraga ekraanile 12 loo pealkirjad ( kui valida väikseim kirja suurus ), versus StageTraxx vaid 8 lugu. Viimase eelis on aga jälle see, et kirja suurust saab sujuvalt muuta.

Mis mulle aga BackTraxi juures meeldib, on see, et funktsiooni - "vali automaatselt nimekirjast järgmine lugu", saab välja lülitada. See omakorda võimaldab seda, et oletame, et sul mängib mõni suht nimekirja alguses olev lugu. Selle loo mängimise ajal saad soovi korral skrollida nimekirja lõppu, aga ei pea sealt tingimata ühtki lugu aktiivseks tegema - ka loo lõppedes jääb nimekiri selles kohas nähtavaks. StageTraxx aga viskab su sellises olukorras taas nimekirja algusesse tagasi. Mulle, kui kitarristile, kel loo keskel pole just liiga palju aega nimekirjas skrollida ja lugusid aktiivseks teha, on see vägivaldne algusesse viskamine üsna tüütu.

Ja see, et juba mängitud lood saab automaatselt nimekirjast eemaldada, on BackTraxil väga nutikas ja praktiline funktsioon.

Sama BackTraxi versioon töötab ka iPod Touchi peal, aga seal pole asjad mõistagi nii mugavad, kui iPadil
Vasta