iPad + sünt = onemanband ...

Tegevmuusikute rõõmud ja mured

Moderaator: Moderaatorid

Vasta
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

iPad + sünt = onemanband ...

Postitus Postitas raen »

Olen siin mõnda aega mõtteis heietanud üht sellist kooslust, kohe räägin lähemalt, millist täpsemalt. Igastahes, kui kellegil on ideid, mis võiksid seda komplekti teostada või täiendada, andke julgesti teada!

Lühidalt, mu idee seisneb selles, et iPadis võiks olla mingisugune sämpler, ütleme, näiteks 16-padjaga. Nende patjade alla paneks ma loobid. Loobid kujutaksid endast esitatava loo mingit kindlat osa. Näiteks padi1 - intro, padi2 - salm, padi3 - refrään, padi4 - bridge, padi5 - loo lõpp. Lihtsama loo saaks selliselt neid patju trigerdades ära mängida.

Kui patju üle jääb, siis nende alla paneks mingid percussioni loobid vm, mida saaks, kui tuju tuleb, üldisele kamale lisada.

Hea oleks, kui padjad tiksuks omavahel kenasti sünkroonis. Hea oleks ka, kui saaks määrata, kas uue sämpli trigerdamisel current loop katkeb hetkega, või alles teatud taktide järel, või siis mängib current loobi lõpuni ja käivitab alles siis uue. Samas oleks ka hea, kui mõne padja loop võiks teistega paralleelselt kõlada, näiteks mingi percussion vms. Hea oleks ka, kui saaks eraldi määrata, millise padja loop "loobiks" ja millise oma ( näiteks loo lõpu loop ), mängiks loobi ainult korra algusest lõpuni.

Hea oleks, kui sämpleri "main tempo" oleks käepäraselt ja lennult muudetav.

Live näekski siis välja selline, et vasaku käe all on iPad. Laed seal lugude menüüst sämplerisse konkreetse loo, ja loobid hüppavadki kõik kenasti oma patjade alla. Loo käigus siis trigerdad vajalikke loope käima, võib ju ka mingite filtrite ja/või efektidega möllata, kui aega ja oskust on.

Parema käe all aga on mingi rauast sünt, millega mängida soolod ja muud asjad, mida loobid ei sisalda, viimased siis on pigem trumm-bass-vb midagi nipet-näpet veel sisaldavad.

Mida selline kooslus aga annab? Annab selle, et lood pole alati täpselt sama ülesehitusega, nagu tavalise fono puhul, vaid saab käigult struktuuri muuta. Samas pole ka liiga arrangeri-tüüpi lühikesed keerlevad jupid, mis tüütuks lähevad. Ja arrangerit on kindlasti ka keerulisem lives mängida.

Kes teaks mõnd sobivat sampleri rakendust? Ja kuidas üldse tundub?
Ivar
Äss
Äss
Postitusi: 213
Liitunud: 30 Okt 2006, 14:12

Re: iPad + sünt = onemanband ...

Postitus Postitas Ivar »

veidi offtopic, aga siis sa ei saa ju kidrat mängida, kui möllad sündi ja loopidega? Isiklikult tunnen puudust fonomasina puhul start/stop jalgpedaalist. Siis oleks võimalik lugusid vajadusel lühemalt teha (eriti lugusid kus lõpus pikk kidrasoolo), poleks tiksusid ette vaja jne.
Kasutaja avatar
raen
Autor
Autor
Postitusi: 1314
Liitunud: 17 Okt 2004, 18:33

Re: iPad + sünt = onemanband ...

Postitus Postitas raen »

Kidrat jah sellise setupi korral ei mängi. Küll aga saab kombineerida, näiteks, mõned lood kidraga ja fonoga, mõned sündiga. Live oleks kohe mitmekesisem

Ipodile ma jalgpedaali võimalust ei tea, ega usu ka, et tuleb. Ipadile peaks küll üle adapteri saama usb pedaali külge pookida, aga mu praegune "näpu meetod" on lollikindel ja lihtne, seega pole muud lähemalt uurinud. mul on ipad suht käe ulatuses, et saab poole loo pealt stop panna, uut lugu otsida jne
Kasutaja avatar
Manchoa
Äss
Äss
Postitusi: 184
Liitunud: 23 Veebr 2010, 08:59

Re: iPad + sünt = onemanband ...

Postitus Postitas Manchoa »

Vaata sellist asja nagu Sample lab. Ja põhimõtteliselt peaks ju electify kah sobima !
TY
Vasta